נהיגה פרועה ומסוכנת ורעש נוראי בלילות | "שימו סוף למרוצי המכוניות הפיראטיים בחיפה"

ההתפרעות בשדרות בן גוריון (צילום: חי פה בשטח)

כבר תקופה ארוכה שתושבים בשכונות שונות בחיפה, מתלוננים על קיום מרוצי מכוניות הנערכים בכבישים הסמוכים לביתם, כמעט בכל לילה ובמיוחד סופי השבוע.

מירוץ אופנועים כבדים ברחוב טשרניחובסקי בחיפה – 17/8/21

(צילום: חי פה בשטח)

בכרמל צרפתי, מרכז הכרמל, במושבה הגרמנית, כביש פרויד ושכונות רבות נוספות ברחבי חיפה, סובלות כבר תקופות ארוכות מהתופעה המטרידה, כשלאחרונה הצטרף לרשימה גם רחוב יפה נוף היוקרתי, וטיילת לואי שבקרבתו.

הדיירים בשכונות וברחובות הללו סובלים מרעשי המנוע מחרישי האוזניים ה"חראקות" המכוונות שמייצרים האופנועים ורכבים שעברו "שידרוגים" במיוחד לשם המטרה הזאת, והמשתתפים בהם נוהגים בפרעות ובמהירויות מופרזות במיוחד, תוך צרחות ומוזיקה רועשת. פרט לרעש הנורא, הם מסכנים באופן ממשי את הנהגים האחרים ואת הולכי הרגל התמימים.

לאחרונה, כאמור, הגיעו לחי פה תלונות מתושבי רחוב יפה נוף היוקרתי, שלטענתם הפך גם הוא למסלול מרוצים פרוע, מסוכן ורועש, של צעירים שככל הנראה כלל אינם חיפאים, המגיעים מחוץ לעיר, ומוצאים בו אתר נוח לנהל את המרוצים מעוררי האימה.

רכבים משופרים מורדים מהכביש (צילום: דוברות המשטרה)

תושבי השכונות מספרים על תחושה של חוסר אונים מוחלט מול התופעה שהולכת וצוברת תאוצה ומשבשת את איכות החיים, ולא נעשה מספיק כדי למגר אותה. עובדה.

ליאור, תושב כרמליה סובל כבר תקופה מהמרוצים הללו, מספר לחי פה:

כבר שנתיים אני מתריע למשטרה ולעירייה על המרוצים, בעיקר של אופנועים, אבל גם מכוניות, ביציאה ובכניסה למנהרות הכרמל בצד המערבי. שם יש אפילו מצלמות מובנות, אבל המשטרה לא פועלת… אני גר בכרמליה, ממש מול הכניסה המערבית של המנהרות. יש תופעה דומה גם בהמשך, ביציאה לכיוון כביש החוף, גם במעלה פרויד וגם בדרך ההגנה. זו תופעה שרק הולכת ומחמירה, בפרספקטיבה של שנים. אני גר כאן כבר 8 שנים ובתחילה זה היה ממש נדיר, אולי פעם בשבוע. השנה זה יכול להיות גם 5 פעמים ואפילו יותר. גם בלילה, בעיקר בימי חמישי ושישי.

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים של חיפה מקבלת פניות מתושבים רבים הסובלים ממרוצים אלו. כבר באוגוסט 2020 נפגשה לאופר עם מנהל אגף הביטחון ושירותי חירום בעיריית חיפה יאיר זילברמן, במטרה למצוא פתרון לבעיה, אך בפועל, לא רק שהבעיה לא נפתרה, היא רק מחריפה ומתפשטת לעוד ועוד מקומות בעיר.

הילה לאופר (צילום: עיריית חיפה)

הילה לאופר מסרה לחי פה:

יש בעיה של אכיפה בחיפה. צריך להוסיף כח אדם כדי לטפל בזה וצריך להשתמש גם באמצעים דיגיטלים כדי להיאבק בעבריינות הזו. יחד עם זאת, צריך גם לנסות לחשוב על פתרונות מחוץ לקופסה, כמו הקמת מסלול למרוצים בשטח חיפה ובו יתחרו המעוניינים בכך תחת פיקוח ומבלי לסכן עצמם ואת הזולת.

תושבים מכל השכונות מספרים כי הם מתקשרים כמעט מידי ערב למשטרה ומתלוננים על הרעש ועל הסכנה. מידי פעם, הם מספרים, המשטרה מגיעה והבעיה נפתרת לאותו הרגע בלבד, ולעיתים גם זה לא. "ממש מפחיד כאן", אומרת תושבת רמת התשבי, "אנחנו חוששים לצאת מהבית בערב. לא יאמן שזה מה שנהיה מהרחוב שלנו".

מפעם לפעם אכן מתקבלים דיווחים כי המשטרה פועלת נגד המרוצים הללו ו"מורידה" מהכביש רכבים משופרים וקונסת את בעליהם ואת הנהגים. אך בפועל, נראה כי לא מתקיימת הרתעה מספקת, שכן, המצב לא משתפר ותושבי חיפה ממשיכים לסבול.

מבצע אכיפה משולב בחיפה (צילום: דוברות המשטרה)

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה בתגובה:
המשטרה פועלת במישור הגלוי והסמוי לאכיפת חוקי התנועה. פעילות זו באה לידי ביטוי גם במבצעים יזומים אותם מבצעת המשטרה ובהתאם להערכות מצב המתקיימות מעת לעת.

הגיבו כאן לכתבה

44 תגובות
 1. נוני אמר/ה

  עבריינים!

 2. א. אמר/ה

  המירוצים מורגשים כבר מרחוב אצל לדרך הים מידי ערב

 3. א.ד. אמר/ה

  העיקר שתהיה תאורה סולארית בתחנות האוטובוס … זה צה שמעניין את בליצבלאו מהעיריה. לפני כשנתיים התקשרתי בלילה למשטרה והודעתי על מרוץ ברחוב הגליל. לאחר שלא הגיעו, התקשרתי שוב ונענתי כי "המשטרה לא מצאה את המקום". אחרי כשעתיים התהפך ונפצע אחד המתחרים וראו זה פלא: המשטרה מצאה את המקום. מה מונע מהטיפשים בעיריה לשים פסי האטה, ממש לא ברור. אולי בגלל שפסי האטה יפתרו את הבעיה ואז לא תהיה אפשרות לטיפשים הללו האפשרות להציג את גאוניותם.

 4. גבי אמר/ה

  שהעירייה תבנה במפרים לרוחב הכביש במקומות שונים שבהם מבצעים את המרוצים.

 5. אושרה אמר/ה

  השתלטות של שבאב על חיפה. מסתובבים ברכבים ובפרעות ופשוט מטילים אימה. אף אחד לא מתעסק איתם. תוך זמח קצר תהפוך חיפה לרהט…
  אין משילות. יי שאמור להשליט סדר מסתכלים מרחוק ומאוננים…
  "הם מפחדים.." לא העבריינים…

 6. איציק אמר/ה

  קליש – אין שכל, אין דאגות. מעולם לא צפיתי כל-כך לבחירות שיבואו.
  מדהים איך העיר הידרדרה כל-כך מהר, בזמן כל-כך קצר.

 7. אביגיל אמר/ה

  את מירוצי האופנועים שכחתם?? אין ספק שהאחראים למירוצים הם ערבים!

 8. שמעון שטיינרייך אמר/ה

  משטרת התנועה צריכה להציב ניידת בסוף השבוע בלילה ליד קופות האודיטוריום או בתחנת האוטובוס ליד שדרות מוריה הברושים פינסקי וניידת נוספת בכיכר ספר. כי הנהגים הפראיים המגיעים מבוסמת טיבעון אעבלין ושפרעם. טסים ממרכז הכרמל באין מפריע דרך שדרות מוריה חורב ועד לאוניברסיטה ולעוספייא. סכנת נפשות. כל סוף שבוע ניתן ללכוד ככה נהגים מטורפים.

 9. לייבלה אמר/ה

  התחריות לא רק בשכונות של מיסכני יפה נוף והכרמל גם בשער העליה גם בכביש 4 ערב ערב מישתוללים אופנועים ורכבים משופרים עד שעות הליילה המאוחרות לצערי מישטרת ישראל עם כוח אדם המצומצם במיוחד מישטרת התנועה חסרת מענה וכמה שבאמת מנסים לתת מענה העבריינים לועגים וממשכים להתעלל זה למעלה משנה שישנה התופעה בקשה ואין מענה!!המצב מסוכן ומסכן את מישתמשי הדרך עד שחס ושלום לא תהיה קטלנית אולי אז יבינו אגב בפנת ד.צרפת ההגנה ישנה מצלמה שנים שמשום מה אינה פעילה ואולי היא הייתה גורם מזהה ומרתיע!!לפחות למיתחרים לאורך שד ההגנה מצ.מקסים עד דרך יפו התאונה הקשה כתובה על הקיר וחייבים לערוך מבצע כמו שהמיטרה עושה ליגדוע את התופעה לאלתר!!!

 10. גוליית אמר/ה

  כל הכבוד אביגיל! את מזהה מיד!! כל הכבוד וכל זה בלי גזענות,כל הכבוד

 11. לייבלה אמר/ה

  אילו גם בני ישמעאל עם יהודים מאיזור שער העליה דלפונים שמיתנהלים ברכבי ואופנועי פאר משודרגים ומסכנים בצורה חמורה את עצמם ואת הסובבים

 12. צדיק אמר/ה

  משטרת ישראל אתם אימפוטנטים.חזקים בתרוצים חלשים במעשים.

 13. אא אמר/ה

  המקום שסובל הכי הרבה זה אזור שער העליה. תלכו לבלות בפארק הכט בלילה תבינו מסלול מירוצים .

 14. יוני אמר/ה

  אוזלת יד מטורפת. נמאס מהתגובות ההזויות שלכם, משטרת ישראל

 15. רונאל אמר/ה

  שאין משטרה ואפילו תלונות לא מטופלות אז מה הפלא שהפשע חוגג סחיטה דמי חסות בריונות אין ענין לציבור זו משטרת ישראל

 16. רון אמר/ה

  שאין משטרה ואפילו תלונות לא מטופלות אז מה הפלא שהפשע חוגג סחיטה דמי חסות בריונות אין ענין לציבור זו משטרת ישראל

 17. מה שלא כתבתם ואני אשלים. אייל אמר/ה

  מה שצריך זה בלילות להציב ניידות סמויות על צירים ראשיים בעיר, בנשר ובכבישים בינעירוניים מרדת החשיכה ועד הבוקר .
  כל רכב שנוסע 30-40 קמ"ש מעל המותר – מיידית להשבית עם שלילת רשיון. מאד פשוט, אחרי סופ"ש אחד כזה המירוצים האלו ייעלמו כי יבינו שהם הבאים בתור לקנסות והשבתת הרכבים.
  בנוסף להחזיר את הסיירת העירונית שטיפלה בדברים כאלו מיידית. להציב בשדרות הציונות שם עולים המופרעים מהמושבה אל מרכז הכרמל ומוריה ניידת בטחון עירונית. היא מדגמית תעצור רכבים תבדוק אלכוהול בדם, ותוריד מהכביש מופרעים במירוצי רכבים. אחרי חודשיים שבהם יבינו שהחגיגה נגמרה ייעלמו מכאן להרוס עיר אחרת.
  פעולה נוספת זה לייבש את עמק האלכוהול של המסעדות במושבה הגרמנית. מכיוון שיש שם מכירה של אלכוהול שאי אפשר לקנות בערים הערביות באים לשם להשתכר. קונים אלכוהול ויודעים שהמשטרה שם אז נוסעים לחופים ולטיילות להתסובב עם אלכוהול ודאווינים עם רכבים. ברגע שייבשו את עמק האלכוהול החדש במושבה הגרמנית אז גם הבלאגן שעולה משם ייעצר

 18. דן אמר/ה

  האכיפה והפיקוח בחיפה לא קיימים בשום תחום. הפכו את חיפה לעולם שלישי

 19. שלומית אמר/ה

  גם ברחוב אוסקר שינדלר ובשדרות אבא חושי בקרבת האוניברסיטה קיימת הבעיה הזו רכבים ואופנועים נוסעים במהירות וברעש מחריש אוזניים זה זמן רב. כל מה שצריך זה ניידות שיעמדו בצמתים וירתיעו את חסרי ההתחשבות והאגואיסטים האלה. הם יתפסו פעם או פעמיים ואחר כך יפסיקו. חד משמעית.

 20. דורין אמר/ה

  נוה שאנן .כביש נחל הגיבורים
  שני מקומות נוספים בולטים בכל הנהיגה הפרועה הזו

 21. איציק אמר/ה

  מאז קליש אין שום תזוזה . התפתחות התרחבות שיפור??? מילים גבוהות מידיי. תכלס?
  אין תזוזה בשום תחום….אופס….טעות
  יש תזוזה של נסיגה. בכל תחום נסיגה…
  השאר לדמיונכם ולהעזהנלומר אמת
  תודה

 22. נמאס אמר/ה

  שכחתם את העיר התחתית!!!!
  שם בכל שישי מגיעות מכוניות עם שיפורי מנוע ואגזוזים שמחזירים אותנו לבומים ששמענו בעזה ומעלים את הפוסט טראומה שלנו!
  המשטרה מודעת ומפחדת לעצור אותם, אני עד לניידת שנסעה בין אותם מתפרעים עם צאקלקה כבויה ואפילו לא נקטה צעד קטן כדי לאכוף את החוק
  פשוט בושה ותעודת עניות למשטרת ישראל

 23. פרנק סינטרה אמר/ה

  מה השטויות האלה של תגובת המשטרה.המשטרה לא פועלת.המשטרה חסרת אונים למול הבריונים האלה.תראו ברח אבא חושי ביום שישי מה שקורה.תחרויות של מכןניות ואופנועים.רעש האגזוסטים .אבל המשטרה מוציאה תגובה מרתיחה.שוב….אתם לא עושים כלום.אין לנו בטחון.

 24. יגה אמר/ה

  אם משטרת ישראל פועלת, שתבוא לעצור את מרוצי המכוניות על כביש 781 בין צומת מורשת לצומת אבליים בכל שישי ושבת בלילה

 25. משה מידן אמר/ה

  אכן זה קורה הרבה בכביש הראשי מעבר מרחוב חורב לאבא חושי ברכס הכרמל אחוזה רמת בגין באיזור שהכביש מתעקל באבא חושי ליד צומת עם ליונל ווטסון

 26. קובי אמר/ה

  הפתרון:
  במפרים .נכון לא הפיתרון הנוח והאידיאלי.
  אבל ימנע מירוצים ופורענות בשכונות.

 27. דין דין אמר/ה

  חיפה הפכה לעיר שהחוק לא שולט בה. פקחי העיריה נמנעים מלטפל במפגעים ומשטרת ישראל לא אוכפת את החוק ביד קשה. עבירות על חוקי הרעש מתבצעות בגלוי ובראש חוצות ואין מי שמונע. בית קפה במרכז הכרמל שפועל כל הלילה ומשמיע מוזיקה ערבית בקולי קולות ללא תגובה. חוק וסדר לא בבית ספרנו.

 28. סובלמרעש אמר/ה

  גם בדרך עכו תופעה דומה של מרוצים ונהיגה פרועה בעיקר בלילות,כולל סופשים.
  צריך לאכוף באופן רגיל של דוותות מהירות, רק שהצשטרה עצלנית או פוחדת.
  כשתלוננתי במשטרה בירשו שאביא מספר אופנוע……טיך בדיוק כשהוא טס על מאתיים?

 29. סטפן אמר/ה

  אזור סביוני דניה,רחוב אוסקר שינדלר,שדרות אבא חושי . כל הזמן.ערב ערב.

 30. אשר אמר/ה

  המשטרה כבר מזמן פשטה את הרגל…ואפשר לכתוב שאלה ערבים מהגליל…

 31. אשר אמר/ה

  המדינה בפשיטת רגל ,הפשע משתולל,לאן הגענו…קולומביה כבר פה מזמן…

 32. שוקי אמר/ה

  תקראו לילד בשמו – המגזר הערבי.

 33. משה אמר/ה

  אכן יש צורך לטפל בפורעים באופן דחוף ורציני בכל האמצעים האפשריים כדי לקנוס אותם להכניס אותם לכלא לעקוב באמצעים אלקטרונים מצלמות המצלמות בלילה וכו' .
  אסור לאפשר להתנהגות כזו להמשיך בשום אופן במדינה מתוקנת.

 34. אזרח מודאג אמר/ה

  המשטרה לא עושה את עבודתה כל היתר תרוצים

 35. חיפאית אמר/ה

  זה יכול להבריח את החזירים!!!
  מאחלת לאופנוען פגישה עם חזיר במהירות שבה הוא נוסע, שניהם יתעופפו באוויר

 36. אסתי אמר/ה

  גם הכביש המוביל מדניה לכיוון הכפרים משמש משעות הערב עד לשעות הקטנות של הלילה/בוקר למסלולי נהיגה פרועה ומרעישה

 37. דיין אמר/ה

  היתרון…. במפרים. מי שנוסע מהר , שיקפוץ.

 38. משה אמר/ה

  מאוד מעניין אותי לדעת מדוע לא קוראים לילדים בשמם.
  הייתי עד לנהיגה הפרועה ובכלל לא מדובר במירוץ, מדובר בהתרסה גרידא וכמובן גם הפרעה מכוונת לציבור.
  מכיוון ששמעתי מוזיקה בערבית וכמו כן צרחות בערבית, אפשר לומר בוודאות שמדובר בערבים וזה רק עוד חלק מאווירת חוסר המשילות ואובדן הדרך.
  למה לכתוב " צעירים" תושבי הגליל" כשברור לכולם במי מדובר.

 39. אורי ק אמר/ה

  אותו ּּברבבאר שבע, וכרגיל גם שם המשטרה מפריחה סיסמאות ,וכרגיל לא עושה כלום, לפי דעתי ,המדינה יכולה לחסוך המון כסף אם במקום המשטר חסרת המעש ישאירו רק את הדובר…

 40. דוד אמר/ה

  המצב המתואר בכתבה, קיים מזה מספר שנים, בעצימות נמוכה ובשנתיים האחרונות, הולך ומתגבר !!!
  המשטרה פעלה מספר פעמים למיגור התופעה, אבל לפי המצב הקיים, לא הצליחה למגר את התופעה/הופעה.
  חייבים לחץ ציבורי של תושבי העיר למיגור התופעה !!!
  ישיבה מיוחדת של ראשת העיר כולל הגורמים האחראים לטיפול ומיגור המצב.
  חוקים בעניין קיימים וצריך להפעיל אותם "ביד חזקה".
  לפגוע בכיסיהם של הפורעים ולהטיל עיצומים כבדים, על מכוני הרישוי, שמעברים את אותם רכבים משודרגים, בוחן רישוי שנתי !!!!!!! ובנוסף את המוסכים שבחלקם מבצעים התקנה של אותן מערכות משודרגות ולא חוקיות !!!
  בכל שכונה בחיפה, יש שוטרים שכונתיים קהילתיים, שמתפקידם לטפל ולהיות בקשר ישיר, עם אזרחי השכונות.
  כל אזרח חיפאי, שמוטרד מאותם גורמים עבריניים, מתפקידו לדווח לשוטר השכונתי באיזורו, על כל מיקרה שכזה ולבקש פיתרון למצב !!
  לחץ ציבורי של תושבי העיר הנורמטיבים, יוביל לפתרון, מיגור התופעה וההשתוללות העבריינית המתרחשת בכל רחבי העיר חיפה.

 41. אבי אמר/ה

  מי ניצח?

 42. רון אמר/ה

  עלוב עלוב בושה ועוד בושה מאוחר מידי מעט מידי משטרת הבושה משטרת העליבות ניראה כי השוטרים ומפקדיהם הולכים לעבודה אבל לא עובדים

 43. דבי אמר/ה

  על כביש החוף בין מסעדת מקסים לקניון עזריאלי מתנהלים מיאוצי אופנועים בלילות חמישי ושישי. אחת בלילה, אי אפשר כבר לסבול את הרעשים שמגיעים מהכביש לשכונת נווה דוד.

 44. אשר אמר/ה

  האופנועים , המרוצים הליליים המרעישים והחזירים – ומה קורה בראשות העיר ?? מריבות ותו לא . דום מילה , אין פעולה , אין אכיפה . יש הרגשה של זניחה מוחלטת וחוסר אונים. הגיע הזמן לפעול למען התושבים.

הגיבו כאן לכתבה