"פסיפס שקמונה" • פרויקט חידוש ושימור הפסיפס ההיסטורי במוזיאון הימי בחיפה | הקהל מוזמן לצפות בתהליך

שחזור פסיפס שקמונה (צילום: מתנסקי)

החל פרויקט חידוש ושימור הפסיפס ההיסטורי המפורסם "פסיפס שקמונה" במוזיאון הימי הלאומיהקהל מוזמן להגיע ולצפות בתהליך הייחודי של עבודת השימור.

הפסיפס ההיסטורי החשוב, "פסיפס שקומונה", המוצג בתערוכת הקבע במוזיאון הימי הלאומי, יעבור חידוש ושימור כחלק מפרויקט מרכזי של שדרוג המוזיאון. פרויקט השימור והשיקום של הפסיפס הנדיר מיוחד במינו והקהל מוזמן להגיע למוזיאון ולצפות בתהליך.

שחזור פסיפס שקמונה (צילום: מתנסקי)

חידוש הפסיפס נעשה כחלק מהיערכות מיוחדת לקראת חודש אוגוסט וחגי תשרי, במהלכם צפויים לבקר במוזיאון אלפים רבים, בעיקר קהל של משפחות וילדים. כזכור  המוזיאון הימי הלאומי התחדש לאחרונה בתערוכות חדשות ובמתחמי פעילות חדשים: במבואת הכניסה של המוזיאון,  נפתחה התערוכה נמל־הבית המזמינה את המבקרים למרחב תצוגה של ספינות בבקבוק ודגמי ספינות מרחבי העולם שיצרו ימאים לצד  מיצב סרטונים חדש בנושא הפעילות המחקרית הענפה שמתקיימת בחיפה ובים התיכון ועוד. 

שחזור פסיפס שקמונה (צילום: מתנסקי)
שחזור פסיפס שקמונה (צילום: מתנסקי)

הקומה התחתונה במוזיאון עברה גם היא הרחבה משמעותית והיא כוללת מרחב התנסות ומשחק בעולם הספנות – ימאים צעירים – במתחם החדש עמדות משחק שמאפשרות להכיר את עולם השיט ולהתנסות במגוון מיומנויות שיט, ביניהם משולבת תצוגת דגמי ספינות מהספנות העברית, שממחישה פרק ייחודי וחשוב בסיפור הקמת המדינה ובמהפכה הימית שהתקיימה בישראל. 

תערוכת הפיראטים האהובה זכתה גם היא להתחדשות והפכה לתערוכה פעילה לכל המשפחה: תחת הכותרת פיראטים, בין אמת לאגדה מגלה התערוכה כיצד הספרים וסרטי הפיראטים ההוליוודיים עיצבו את המושגים שלנו על הפיראטים, והיא מוצגת לצד התערוכה הפעילה החדשה הצילו !SOS המיועדת לכל המשפחה. 

המוזיאון הימי הלאומי (צילום: ג'ני כצנר)
המוזיאון הימי הלאומי (צילום: ג'ני כצנר)

מרחבי החוץ של המוזיאון הורחבו וחודשו למתחמים חדשים למשחק והרפתקה ימית, בנוסף, התחדש המתחם בתבליט קיר עצום ומרהיב שיצר האמן יונתן גולד במיוחד עבור המוזיאון

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

    פרוייקט יפה וחשוב.

  2. עידן חדש אמר/ה

    מה עם המוזיאון לאתנולוגיה ולפולקלור?
    האם גנבו בנוסף לאוספיו גם את שמו?

הגיבו כאן לכתבה