צל״ש מפקד זרוע הים הוענק לשייטת ספינות הטילים ולשייטת הצוללות בבסיס זרוע הים בחיפה

האלוף אלי שרביט בטקס בבסיס זרוע הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

מפקד שייטת הצוללות החדש הוא אלוף משנה אורי • צל״ש מפקד זרוע הים הוענק לשייטת ספינות הטילים ולשייטת הצוללות

בטקס חגיגי ומרגש שהתקיים בתחילת השבוע (א’ 25/7/21) בבסיס חיפה, בראשותו של מפקד זרוע הים, האלוף אלי שרביט, הוענק צל״ש מפקד זרוע הים של חיל הים, לשייטת ספינות הטילים ולשייטת הצוללות. האותות הוענקו להן כהוקרה על שורת מבצעים משמעותיים ופורצי דרך. כמו – כן זכתה שייטת 7 גם במפקד חדש. הטקס החגיגי שנערך במעמד מפקד בסיס חיפה – תא”ל גיא גולדפרב, מונה אל”ם אורי למפקד שייטת הצוללות כשהוא מחליף את אל”ם גיא, שפיקד עליה בשנתיים האחרונות.

האלוף אלי שרביט בטקס בבסיס זרוע הים בחיפה (צילום: דובר צה”ל)

אלוף משנה אורי נולד בשנת 1978 והתגייס לקורס חובלים בשנת 1997. הוא שירת בתפקידים שונים בזרוע הים של צה”ל, בין השאר כראש מחלקת צוללות במטה זרוע הים. אלוף-משנה אורי, בוגר המכללה לבטחון לאומי בהצטיינות, בוגר לימודי תעודת הוראה במכללת “אורנים”, בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. אלוף- משנה אורי נשוי ואב לארבעה.

בתחילת הטקס נשא דברים מרגשים מפקד השייטת היוצא, אל”ם גיא ואמר:

שייטת 7 מודל 2021, זו שניצבת כאן מולנו היא יחידה קטנה, אמיצה, לוחמת, בעלת חוסן אדיר, מקצועית ומובילה. לפני 22 שנה גורלי נקשר עם גורל שייטת הצוללות, עת הגעתי כקצין צעיר ליחידה. מאז ועד היום הזה, שייטת 7 פשטה ולבשה צורה חדשה לחלוטין. שייטת 7 היא בעלת משמעות אדירה, עד כדי בלתי נתפסת, לחוסנה ולביטחונה הלאומי של מדינת ישראל. אנו נמצאים בתקופה בה מדינת ישראל מאוימת מכל החזיתות, מוקפת אויבים בגבולותינו הישירים, אויבים במעגל שני ושלישי ועמוסת אתגרים ביטחוניים משמעותיים. בתקופה זו למדינת ישראל נדרשת שייטת צוללות מבצעית וחזקה. אני גאה בכם, אנשי היחידה, לוחמים ותומכי לחימה, שבתקופה המורכבת ביותר שידעה היחידה, הצלחנו להוציא לים עשרות מבצעים, בזירות קרובות ורחוקות, להפעיל את הצוללות בשיטות פעולה בהן לא פעלנו מעולם. לאפשר למדינת ישראל להיות נוכחת בכל מקום ובכל זמן וכל זאת כדי לשלול מהאויב הישגים ולפגוע בו באשר הוא נמצא. אני מוכרח לציין מעל במה זו, שהסיבה המרכזית להצלחה בכל מה שתיארתי עד עכשיו, היא ששייטת 7 לא פעלה בשום שלב לבדה. הסיבה המרכזית היא השותפות העמוקה בה פעלה זרוע הים ומערכת הביטחון כולה והיה לי העונג והכבוד. שייטת 7, צאו לים, צללו עמוק ורחוק, נצחו ושובו הביתה בשלום”.

הטקס בבסיס זרוע הים בחיפה (צילום: דובר צה”ל)
בהמשך הטקס עלה ודיבר מפקדה החדש של שייטת הצוללות, אל”ם אורי, שאמר:

״זו זכות גדולה עבורי לקבל את הפיקוד על שייטת 7. זכות ששירות שלם הכין אותי אליה. זכות זו הופכת באחת עם קבלת הפיקוד לחובות אותן אני מתחייב למלא בתפקידי. חובה ראשית היא למצות את עוצמתה המבצעית של הצוללת למען זרוע הים, צה”ל ובטחון מדינת ישראל. אם נמשיל את הצוללת לקשת, חובה עלינו להשאיר אותה מתוחה ודרוכה בכל עת. חובה עלינו להמשיך ולצאת מהבועה ולייצר שותפויות מבצעיות. זאת כדי שנהיה מוכנים, כאשר יידרש, לשגר את החץ הנכון, מתוך מגוון החיצים שבנדן, לעבר המטרה הנכונה. חובה בסיסית היא לפקד, לאהוב, להוביל ולרתום למשימה את לוחמי ומפקדי שייטת 7″.

האלוף אלי שרביט בטקס בבסיס זרוע הים בחיפה (צילום: דובר צה”ל)

בסיום דבריו המרגשים אמר אל”ם אורי:

חובה מוסרית היא לזכור את מורשת השייטת, את דור המייסדים, את כתפי הענקים עליהם אנחנו עומדים. חובה לחקוק בלבנו את זכר נופלי שייטת 7. אני מתחייב לעשות ככל שביכולתי לעמוד בחובות אלו.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו