הפעם זה הספיק: 2:1 למכבי חיפה בטביליסי

מכבי חיפה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מכבי חיפה ניצחה הערב (ה’, 22/7/2021) 2-1 בחוץ את דינמו טביליסי אלופת גיאורגיה, בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האזורית.

כמו במשחקים מול קאיראט הירוקים הציגו משחק לא מרשים וניכר שהם עוד מתקשים להיכנס לקצב. בניגוד לעימותים מול הקזחים הפעם זה הספיק לניצחון. האלופה תארח בסמי עופר את הגומלין בחמישי הבא, 29/7/2021 ותקווה שהיתרון הקטן יספיק לה.

דולב חזיזה מול ההגנה הגיאורגית (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

בהזדמנות הראשונה של הירוקים הם כבשו, הרבה בזכות המארחים. בדקה ה-8 הרחקה רעה של הבלם הגיעה לדולב חזיזה שמצא בנגיעה את עומר אצילי וזה הבקיע את השני שלו באירופה. 1-0 ירוק. אז העצבים החלו לדבר, ומוחמד אבו פאני הוצהב בשל דיבורים מיותרים, צהוב שימנע ממנו לשחק בגומלין. בניסיון לכפר על כך אבו פאני איים פעמיים על השער הגיאורגי אך לא בהצלחה. עד תום המחצית הראשונה גם בוגדן פלאניץ’ זכה להיכנס לפנקס וניצל מלקבל צהוב שני.

מוחמד אבו פאני נאבק על הכדור (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מעט לאחר פתיחת המחצית השנייה הבלם הסרבי שוב ניצל מצהוב שני, ובאופן כללי הציג משחק עצבני ולא טוב במיוחד. שאר חבריו גם התחילו רע את החצי השני, אך בדקה ה-61 הגיעו למצב טוב. חזיזה הגביה, מיגיניאשווילי השוער הדף רע אבל אצילי בעט גבוה ממצב לא רע.
בדקה ה-64 בן שהר ודין דוד החליפו את אצילי וגודסווי דוניו, ו-2 דקות אחר כך זה השתלם. רז מאיר קיבל כדור מצ’ארון שרי והגביה בנגיעה לדוד שהשתלט על החזה והקפיץ מעל ידו של השוער. שער בכורה לרכש מאשדוד, הירוקים ביתרון כפול.

הירוקים חוגגים בגיאורגיה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אבו פאני רצה להצטרף לחגיגה אך שוב החטיא את המסגרת, ובמקביל חיפה הפקירה את ההגנה. ג’וש כהן נאלץ להדוף בעיטה של מורכילאדזה בדקה ה-87, ודקה אחר כך הירוקים שילמו את המחיר. נגיחה של גבניון מכדור קרן הגיעה לפאפאבה שדחק פנימה, וזה רק 2-1 למכבי חיפה.
במעט הזמן שנותר למשחק ניסתה טביליסי להשוות, אך למרבה המזל הירוקים הצליחו לשמור על היתרון. 2-1 לטובתם בסיום, ובשבוע הבא תיקו יספיק להם כדי להעפיל לסיבוב המוקדמות השלישי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו