לילה בלי כוכב: מכבי חיפה הפסידה 2:0 לקאיראט והודחה מליגת האלופות

מכבי חיפה עולה למשחק הראשון של העונה במדים חדשים (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מכבי חיפה הפסידה הערב (ד’, 14/7/2021) 2-0 באלמטי לקאיראט אלופת קזחסטן, בסיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות. לאחר התוצאה ביניהן בשבוע שעבר 1-1, הערב נקבע שהקזחים מנצחים
3-1 בסיכום הכללי ועוברים לסיבוב השני. לעומתם, אלופת ישראל יורדת לסיבוב המוקדמות השני של הליגה האזורית, בו תפגוש את המפסידה בעימות בין נפצ’י באקו לדינמו טביליסי.


הירוקים הציגו משחק הגנה רע, במיוחד של הבלם המחליף רמי גרשון, ששיחק בהעדרו של עופרי ארד. הפתיחה הייתה טובה, כאשר הירוקים איימו כמה פעמים על השער הקזחי, כולל נגיחה של עומר אצילי מעל המשקוף. בדקה ה-10 ובמצב הראשון שלהם המארחים היממו את חיפה. ואגנר לאב הוותיק קיבל כדור ברחבה, השתחרר משמירה של גרשון וירה לרשת של ג’וש כהן. עד סוף המחצית הראשונה לאב נעצר פעמיים אצל השוער, ובעיית ההגנה של ברק בכר זעקה לשמיים.

דולב חזיזה מתווכח עם השופט (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
דולב חזיזה מתווכח עם השופט (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

פתיחת המחצית השנייה הייתה הפכפכה. מוחמד אבו פאני בחן את השוער הקזחי פוקאטילוב מ-25 מטרים, ומנגד טעות של ג’וש כהן כמעט סידרה ללאב שער שני. בדקה ה-65 נגיחה של צ’ארון שרי נעצרה אצל השוער, אבל הפעם לירוקים לא היה מזל בהתקפה מנגד. הרחקה איומה של גרשון הגיעה לאביקן החופשי שהבקיע בקלילות את השני של הקזחים והוציא את הרוח מהמפרשים של הירוקים.

לאב הוסיף לאיים על השער הירוק, וכהן נאלץ להציל פעמיים נוספות. לקראת הסיום עימות מיותר לחלוטין בין עלי מוחמד לבין שחקני הספסל הקזחי התלקח והביא למספר דחיפות בין שחקני שתי הקבוצות. בתום המהומה השופט הרחיק בכרטיס אדום את מוחמד ואת סרגי קיילר מקאיראט שכלל לא שיחק.

עומר אצילי. משחק מאכזב (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
עומר אצילי. משחק מאכזב (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

בסופו של דבר, מכבי חיפה מודחת ממוקדמות ליגת האלופות מול קבוצה שאפשר וצריך היה לעבור אותה. כבר בחמישי הבא (22/7/21) היא תיסע לאזרבייג’ן או לגיאורגיה לסיבוב המוקדמות השני של הליגה האזורית החדשה, השלישית בחשיבותה באירופה, ותקווה לעבור מסע אירופי מוצלח במפעל החדש.

הגיבו כאן לכתבה