בשר עוף שתוקפו פג הושמד בעשרות ק”ג באטליז בחיפה

בשר עוף מושמד בשל ליקויים תברואתיים (צילום: מחלקת תברואה)

משרד הבריאות מודיע על השמדת בשר ב- “אטליז אלי אסייג”, רחוב סירקין 21, חיפה

ביום רביעי, ה- 21/07/2021 בוצעה ביקורת ע”י רופא וטרינר רשותי – ממשלתי, עיריית חיפה, מוסמך היחידה הווטרינרית במשרד הבריאות, ב- “אטליז אלי אסייג” ברחוב סירקין 21, חיפה.

בשר עוף מושמד בשל ליקויים תברואתיים (צילום: מחלקת תברואה)

במהלך הביקורת נמצאו במקום ליקויים תברואיים וכן בשר עוף שתוקפו פג, שאינו ראוי למאכל אדם ועלול להזיק לבריאות האדם. 

בהוראת הרופא הווטרינר הושמדו כ- 70 ק”ג של בשר עוף.

בשר עוף מושמד בשל ליקויים תברואתיים (צילום: מחלקת תברואה)

הטיפול במזון מן החי, אחסונו ושיווקו ללא התנאים הנדרשים בחקיקה וללא עקיבות, עלולים להזיק לבריאות הציבור.

משרד הבריאות והרשות המקומית ימשיכו לנקוט בצעדי אכיפה כנגד העסק. 

                                                                                                                    

 

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. עוזי אב-רם (אברהם) אמר/ה

  בושה וחרפה לבעלי אותו אטליז שהפר חוקי תברואה, ובכך הוא מסכן את בריאותם של הקונים ! הבעיה העיקרית של כולנו כאזרחי המדינה, שמדינת ישראל ותוכנית יתר על המידה כנגד עסקים שכאלו שאין להם כל זכות של קיום ! אילו כל זה היה קורה בארה”ב, הרי שאז אותו עסק היה נסגר לחלוטין !
  מעניין יהיה לדעת מתי כבר יחוקק כאן בארצנו, חוקים יותר נוקשים כנגד עסקים שאינם ממלאים את חוקי המדינה, כאשר אני אף מכליל את עבירות המיסים !!!!

 2. יהודי אמיתי אמר/ה

  מכיר את בעל האטליז.אדם ישר והגון.כנראה שמשהו החליט להתנקם בו.העסק כבר קיים עשרות שנים.מעניין שלאחר 40 שנה שהעסק קיים,החליטו פתאום משרד הבריאות להגיע לביקורת.מעניין שבמשך 40 שנה לא מצאו כלום.לא מאמין למשרד הבריאות.ג’אקי היקר,אנחנו מאחלים לך בריאות.

 3. דורון אמר/ה

  זהו? השמדה של 70 קילו? מה עם קנס?

 4. ג'אריס אבו פאדיה אמר/ה

  אידיוטים למה להשמיד כאשר ברחובות מסתובבים חזירים רעבים ששדדנו להם את ביתם הטיבעי בואדי. תנו לחזירים.

 5. אנדרי עשת אמר/ה

  שלום רב,

  קראתי בהפתעה גמורה על מימצאי הווטרינר המחוזי באשר לאיטליז של מר אלי אסייג ברחוב סירקין. אני לקוח שלו ושל אביו בעבר למעלה משלושים שנה. לא היה לי מקרה שבו קניתי אצלו בשר פיגולים לאורך כל השנים. אני משוכנע שגם אם התמונה מדוייקת, הרי מדובר על ריכוז של עופות שפג מועד תוקף מכירתם במספר ימים ונועדו שלא להמכר לקהל הלקוחות, כך אני משוכנע. ( סה”כ 70 קילוגרם! כמות מזערית בעסק עם פעילות כה עניפה) יש להעלות על נס מפעל משפחתי משגשג בו מסייעים בני המשפחה המסורים בימי עומס. העובד השכיר שם, הממשיך עבודת אביו, הוא מופת ביחסו לציבור הקונים. נראה לי שבמקרה זה, פשוט נעשה עוול למפעל משפחתי עתיר הישגים ומעורר קנאה.

 6. פרנק סינטרה אמר/ה

  תגובה ליהודי אמיתי.תגיד אתה רציני חגבי מה שכתבת?אז אתה מכיר את בעל העסק….יופי.מי ירצה להתנקם בו?מה שתלו לו עופות פגי תוקף?תפסיקו לדבר שטויות.בגלל מכירת בשר שלא ראוי למאכל יש להעמיד את אלה שמוכרים למשפט.בגלל אנשים כאלה הציבור נהפך לשפן נסיונות .

 7. דין דין אמר/ה

  התקדמות גדולה. בעבר לא פירסמו אטליזים שמכרו פיגולים.הציבור זכאי לדעת מי מוכר לו בשר לא ראוי למאכל.

 8. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  לפי תגובות של לקוחות על חוות דעתם של המקום הנ”ל. הם מרטצים ממנ עשרות שנים. יפה ממודעים לו שמעריכים אותו ואת כל מי שעובד שם .כמה פעמים מצאו בבתי עסק מוכרים בשק בבשר שפג התוקף וגם מוצרים שהיו חייבים להוציא אותם מהמדפים. אסור שזה יקרה טוב שיש ביקורת . לא לזלזל. ובעל הבית שיבדוק את כל המוצרים הרגישים בשר עופות בתוקף הזמן ןעופות הראויים למאכל .

 9. מישהו אמר/ה

  עבדתי בתחום לתקופה, וזה לא בדיוק כמו שמראים את זה בכתבות. ההוראה היא שמעל משקל מסויים שנתפס מותר לפרסם בתקשורת. ואם לוטרינר יש משהו נגד עסק מסויים או שהוא פועל מתוך אינטרס של מישהו שיש לו משהו נגד אותו עסק, הוא יקצין את ממצאי הביקורת. כלומר אם נניח מעל 50קג מותר לפרסם הוטרינר יהפוך כל פולקה בחדר קירור כדי למצוא חתיכה מסכנה שלא באה לו בטוב בעין או באף ואז היא יפסול את כל הפיילה גם אם היא תקינה לגמרי. זו דרך מגעילה לנצל מנגנון שאמור לשמור עלינו נגד התנהלות פסולה של עסקים לטובת אג’נדות אישיות. וכלי התקשורת בהם המקרים מפורסמים אוהבים את הרייטינג כי סקנדלים מוכרים הכי טוב.

 10. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  כלומר לא תמיד אמת בסיפור שכזה. חבל שכך מתי נדע שבעל האטליז לא שומר על נקיון העופות והבשר. אם לא היה כך הוטרינר צריך להיזרק לא לתת לו לעבוד בתחום זה . כי אם הוא ניסה להאשים את הקצב בהאשמות שוא. ‘יתבע אותו זכותו של הקצב . ,לאור נסיונך עם הווטרינר אנא ממך שים מצלמות באטליז ויראו מה קרה באמת ואף וטרינר לא לא יעשה לך תרגיל מלוכלך איך שאתה מתאר.

 11. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  כלומר לא תמיד אמת בסיפור שכזה. חבל שכך מתי נדע שבעל האטליז לא שומר על נקיון העופות והבשר. אם לא היה כך הוטרינר צריך להיזרק לא לתת לו לעבוד בתחום זה . כי אם הוא ניסה להאשים את הקצב בהאשמות שוא. ‘יתבע אותו זכותו של הקצב . ,לאור נסיונך עם הווטרינר אנא ממך שים מצלמות באטליז ויראו מה קרה באמת ואף וטרינר לא לא יעשה לך תרגיל מלוכלך איך שאתה מתאר.

 12. ג.ש אמר/ה

  זו הנורמה של האיטליזים הם מקפיאים בשר ועופות ואחר כך מפשירים אותם ומוכרים אותם בתור בשר טרי. בקרית שמונה רשת הבשר נתח קצבים מכרו בשר של הרב אחמד מתמרה לפני כמה שנים ערב פסח יצאו מזה בשן ועין בגלל הקשרים שלהם עם ראש העיר

 13. יוסי כרמלי אמר/ה

  וואלה, אני קליינט של אלי אסייג כמעט 40 שנה ולדעתי זהו האטליז הכי איכותי בחיפה!!! מדובר בעסק משפחתי ובבעלי מקצוע מהשורה הראשונה בענף. קשה להאמין וממש בלתי נתפס לשמוע חדשות כה מרעישות על איטליז כה מפואר ומשובח. מהיכרותי האישית עם אלי,ורד,אסנת וסאלח העובדים היקרים אין מצב בעולם שהם ימכרו למישהו בעולם בשר/עופות וכל דבר אחר שאינו עומד בסטנדרטים ו תברואתיים!!! אני ומשפחתי נמשיך כבעבר לפקוד את איטליז אלי אסייג ולרכוש כמדי שבוע בשר/שניצלים/עופות ודגים!!!

הגיבו כאן לכתבה