“קליש תתפטרי” – ההצעה לסדר עברה ברוב קולות במועצת העיר | צפו

אביהו האן לקליש: “תתפטרי. מה אמורים לחשוב כשאת אומרת ‘חיפה מתה?'”


היום (ג’, 6/7/2021) נערכה הישיבה החודשית של מועצת העיר חיפה.
במהלך הישיבה תקף קשות חבר המועצה אביהו האן מסיעת הירוקים את ראשת העיר עינת קליש רותם שכלל לא הגיעה לישיבת המועצה.
תחילה תקף האן את ראשת העיר על שכתבה בטוויטר בפברואר האחרון “העיר חיפה מתה”: “איך אמור להגיב ילדים כשאת אומרת שהעיר מתה? איך אמורים להגיב יזמים שרוצים להשקיע שהעיר מתה?”. האן קרא לקליש להתפטר והחל למנות את “מחדליה” של ראשת העיר. ההצעה עברה ברוב של 7 מול 6 מתנגדים, אך על פי החוק (כפי שיפורט בהמשך), אין בהצעה זו כדי להדיח את קליש מתפקידה.

צפו במהלך ההצעה לסדר הקוראת לקליש להתפטר

האן בישיבת מועצת העיר:

אנו חווים ממך החלטות שערוריתיות. רצית לסגור את עמותת “לב חש” לא נתנו לך לעשות זאת. רצית לסגור את בית ספר גבריאלי ולא אפשרנו לך. נכנעת לסמוטריץ’ ונתת לו להקים עמודי גשר בנחל הקישון, דבר שימנע תחרויות חתירה בנחל. נכנעת במאבק מול משרד התחבורה על שיקוע הרכבת. ביטלת את המשך פיתוח המטרונית. בגללך הועברו מיליארדים של שקלים מחיפה לעיריות אחרות. את מנסה לקדם הקמת מרינה בבת גלים על אף נזק אקולוגי שיגרם. התעלמת מאיתנו בפתרונות שהצענו לך במאבק בחזירי הבר, ועכשיו הבעיה יצאה משליטה. חוסר היכולת שלך במאבק נגד המפעלים המזהמים מאפשר את המשך פעילותם. את מבזבזת כספים בהפעלת מנהלת 2030, יש מנהל לא תקין בתקופתך. תחת כהונתך חוסלו אירועי התרבות. ‘אין תגובה’ הפך להיות תגובה לעיתונאים. בתקופתך ירדה רמת הניקיון בעיר. יש טינופת בכל מקום, בושה וחרפה. לסיכום, העיר שלנו לא מתה, היא תהפוך להיות אחת היפות בישראל. את לא מתאימה לנהל את העיר. חזרי למשרד האדריכלים שלך בתל אביב ותני לנו לבחור מישהו אחר.
ד"ר עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)
ד”ר עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

קליש לא תתפטר בעקבות תוצאות ההצבעה:

הדברים נאמרו במהלך הצעה לסדר שהעלה האן בישיבת מועצת העיר. ההצעה “עברה” בתמיכת 7 תומכים נגד 6 מתנגדים, אולם על פי סעיף 22 ב’ לחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם), תשל”ה-1975, על מנת להעביר מתפקידו ראש מועצה יש צורך ברוב של שלושה רבעים מחברי המועצה, כלומר לפחות 24 מתוך 31 חברי מועצת עיריית חיפה צריכים לתמוך במהלך ועל שר הפנים לאשר את המהלך.

הגיבו כאן לכתבה

24 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  הגיע זמן שהמכשפה תעלה על מטאטא הזהב ותעוף הרחק מהעיר. יכולה לעוף לטבע ואולי אז החזירים ילכו אחריה. מכה

 2. אבי כהן אמר/ה

  אחלה ראש עיר, מגיעה לחיפאים הבכיינים שרגילים רק להתלונן.
  היא אומרת את האמת ומסרבים להקשיב.
  חיפה עיר מתה!
  החיפאים הורגים אותה בעצמם.
  מקווה שדומיהם לא יצליחו להרוג גם את המדינה כולה, כי זה כבר התחיל.

 3. ירון חנן אמר/ה

  אין לקליש קואליציה יציבה. היא מתבזה שוב ושוב. חברי קואליציה מבינים שאם יהיו מזוהים מדי עם קליש הם ילכו הביתה יחד איתה אז הם לא מגיעים פעמים רבות ולא עוזרים לה בהצבעות וכך היא יוצאת שוב מושפלת עד עפר. כל רשימת מחדלי קליש שקרא אביהו האן נכונים מאד אך זו רק רשימה חלקית לעוד הרבה אחרים. אין ולא היה באף עיר גדולה בארץ ראש עירייה גרוע והזוי יותר מקליש! התפקיד הזה פשוט גדול עליה בהרבה מידות!

 4. עוזי אב-רם אמר/ה

  קליש וכל צוות עוזריה שאותם היא מינתה חייבים להרים את ידיהם ולהודות בכך שהיא נכשלה בניהולה של העיר חיפה, והביאה אותה לתהום !
  בשמי ובשמם של רוב תושבי העיר אנחנו מבקשים ממך להתפטר וכמה שיותר מהר, ולהחזיר את המפתחות !

 5. אירית רוטלוי אמר/ה

  כאשר עדיף שראש העיר לא תפעל, כהרגלה, מאשר תגרום לנזק אז הגיע הזמן שתתפטר

 6. שייקה אמר/ה

  ראש העיר צריכה לעבור שכונה שכונה עם צוות העוזרים שלה ולהתחיל לטפל במחדלים שיש הזנחה של כבישים לתשתיות חוסר בנייה חדשה בחיפה חזירי הבר מצב הדר להעיר התחתית שזה זוועה אחת גדולה משאיות מזון זה לא ישראל אנחנו לא אירופה

 7. רם אמר/ה

  ראש עיר מובלת ולא מובילה, קואליציה שמתמרנת אותה ומזיקה לעיר.

 8. גילי אמר/ה

  כמה חבל שאין שיניים להצבעות כאלה ..
  מה הן שוות אם העיר רוצה בלכתה והגברת-המאד-לא-מכובדת לא הולכת. איך אפשר להמשיך לאייש כסא ראשי כשלא רוצים אותך ?

 9. צפרירית זהר אמר/ה

  איכזבת אותי קשות ומרות . אני מצטערת שלא בחרתי ביהב . רציתי לתת הזדמנות לאשה שנראתה חזקה וחכמה אך זו היתה טעות חמורה .

 10. אהוד אמר/ה

  קליש, בבקשה שחררי אותנו לפני סיום הקדנציה. תני למישהו אחר להוביל ולהביא את חיפה לממש את הפוטנציאל האדיר שיש בה. אם תשארי עד הסוף, לא בטוח שיהיה מה להציל…

 11. אריאלה בן-שחר אמר/ה

  אני גרה ברכס הכרמל המטונף. הליכה ברחובות העיר מרגישה בשנים האחרונות כהליכה בעיר בה עובדי הנקיון שובתים. אי אפשר לחסוך בעיר ולא להוציא כל יום עובדי ניקיון לרחוב. עבודה בנקיון אינה עבודה נעימה ולכן צריך לפקח עליה. לא אחת נתקלתי בעובד נקיון עם עגלה ומטאטא, ישן על ספסל בגן.
  לפני שבועיים ירדתי להדר. צעדתי ברחובות יונה, הרצל, בלפור והנביאים. התחושה היתה שהעיר גוססת. עזובה וטינופת בכל מקום. מרבית החנויות היו סגורות כבר בשעה 1800. ברחובות מסתובבים טיפוסים מפחידים. ברחוב יונה היה מבנה מקסים וראוי לשימור של גימנסיה ביאליק. נדהמתי לגלות מה עשו מהמבנה הזה.
  קאליש נבחרה לראשות העיר ברב גדול, לאחר שמרבית תושבי חיפה מאסו בשלטונו המתמשך של יונה יהב. כגודל הציפיות כך גודל האכזבה.

 12. שייקה אמר/ה

  אכן שכונת הדר מפחיד להסתובב שם רחוב הנביאים רחוב הרצליה רחוב ביאליק גם נורדאו הכל נראה נטוש מקבצי נדבות בכל פינה גם נרקומנים ההזנחה בהדר איומה אין שיפוץ ושימור מבנים מהממים שבנו שם כל הקסם והיוםי של הדר נמוג אל תוך הלילה וליום שלמחרת חבל חבל שכך.

 13. שוקי אמר/ה

  מוטב לקליש לבקש לפרוש בכבוד ,לפני שהגלים יהפכו לצונמי…….

 14. שכונה ד אמר/ה

  מלכת החזירים העלובה….קאליש הקלושה…אסון לעיר.עופי לכל הרוחות
  הכותב: פרופ לאונקולוגיה. גמלאי מרכז רפואי רמבם

 15. אסף אמר/ה

  תעופי! פשוט תעופי מחיפה! את מזהמת את העיר שלנו, בדיוק כמו חזירי הבר! עופי!!!

 16. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  הגיע הזמן שתתפטר קליש. מי שרוצה לראות איך הרסה חלקים מהעיר חיפה. שיעברו בשדרות דגניה. לאורך כל הדרך כול מוכרים את הרחובות שם במערבית. היא קרית חיים היתה נכאית ירוקה ותוססת במיוחד ליד חוף ובדרך לחוף. נראת עזובה. בא ממש לבכות מה עשתה לקרית חיים מוזנחת מסביב לאצטדיון מוזנח עשבי בר מסביב מוזנח. יכלה לעשות רבות לקריה כלום. כם המבנים של הקריה מוזנחים מאוד הקריב נראית מוזנחת דיד אדם לא נגעה בה. היא המה שנים ורואים את ההזנחה שלה בקריה. לראות את הקרי ים ממוצקין, מקרית ים ובקרית ביאליק. מטופחים. חוף בקרית ים מטופח כולם מהבלים שם. כל ערב איזה הנאה. מדוע אנחנו צריכים לבלות בקריה אחרת במקום בקרית חיים. ועוד בקרית ים אנשים מבלים שם גם שמשלמים דמי חניה. רק לתושבי קרית ים יש להם חניה בחינם.
  . לכן החוף שלנו מוצף מכל ערים הסמוכות לנו. חונים על מדרכות יותר מוכניות .אנחנו מקרית חיים לא נהנים גם מחוף המוזנח הזה. למרות שאנחנו משלמי הארנונה. מכלום לא נהנים. גם שיש חוף אבל תושבי קרית חיים חא נהנים משום הנאה. מוצקין התושב יעול להכנס נחינם בגן חיות ואנו משלמים. קליש טובה יותר לאחרים לא מעניין אותה שום דבר הנוגע לתושב קרית חיים חיפה. עדיף שתעוף מראשות העיר רק נזק גרמה לנו . ועדיף לנו להיות קרית חיים עצמאית ותא תלויה בחיפה שמסתכלים עלינו החיפאים שחצר האחורית של חיפה. חיפה תשאר עם תושבי שהיגרו מכפרים לחיםה והיום מוצפת מהם. אנחנו לא פתרון לכל בעיות שלה. דחןף שתעוף צריך חתימות מהתושבים קדימה!!!

 17. נינה אמר/ה

  חיפה העיר הכי יפה מגיע לה ראש עיר שידאג לה ויטפל בבעיות בכבישים ובתשתיות

 18. אב אמר/ה

  קליש,תתפטרי את לא תהי ראש עיר שפוי,מכיל,מקשיב,איכפתי
  את פשוט אשה חלשה נמושה אנמית שלא ראויה ולא מתאימה להיות בתפקיד ראשת עיר אז יאללה תתחפפי בשקט שלא יהיו לך בושות!!!!

 19. אריאלה הראל אמר/ה

  קליש
  תעשי טובה לפני שיהיו לך בושות ותתחפפי את ככ לא מתאימה לתפקיד
  את אנמית,חלשה,לא נחמדה, לא ראויה לתפקיד ראשת עיר, מי מכיר אותך בכלל,לכי יאללה שלום!!!!

 20. יוחאי אמר/ה

  הבנו תקוע שחרר העם בחר בה אוהבים אותה אתה לא תהיה כמו בנט כדי להיות ראש עיר בלי שיבחרו בך

 21. קאליש הביתה אמר/ה

  תהיה ראש העיר הראשונה שתפסיד בבחירות גם אם חזיר בר יתמודד מולה

 22. יוסי מ-חיפה אמר/ה

  צריך מנהיג חילופי חכם שייתן לקליש לפרוש מהר “ביוזמתה” וללכת הביתה עם מינימום השפלה. נכשלה

 23. 100% צודק אמר/ה

  האם צודק 100,!!!!
  למה להיות חכמי חלם? צריך בחירות חדשות!

 24. אין אבא ואמא אמר/ה

  תיזכרו בתקופת יהב- העיר פרחה,הגינות ליבלבו כל פעם החליפות פרחים לפי העונה,החופים תססו,בחגים היו שפע מופעי תרבות בחינם, לחברה הצעירים אורגנה תחבורה בלילות שישי בלילה,שוקם בעיר תחתית וכמו מקומות בילוי, בשוק תלפיות קמו מסעדות רחוב,טיילת מחוף בת גלים לנמל הופסקו העבודות כשהחומרים לסיום העבודה מוטלים בצד, בחגים העיר קושטה הרב פאר ולא כמו שקושטה אשתקד בחנוכיות קטנות של גן ילדים ,יום העצמאות היה עלוב,הניקיון היה תענוג לא הרגשנו וראינו לכלוך, ראש העיר תמיד השמיע קולו לתמיכה וחיזוק ברגעים קשים, הרגשנו שיש אבא ואמא לעיר.
  בתקופת קליש קטסטרופה – כל זה כבר לא קיים.
  חייבים לעשות מיד בחירות חדשות.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור פוליטי
 4. סגור והמשך בכתבה זו