5 התארים הפופולריים ביותר כרגע

קרדיט תמונה: unsplash.com

בעבר, תעודת בגרות מלאה הייתה פסגת השאיפות של כל תלמיד. תעודת בגרות נחשבה כפותחת דלתות בתחום התעסוקה ובלעדיה היה קשה להתקבל למשרות נשחקות. עם השנים, חלו שינויים משמעותיים בתחום התעסוקה. מצד אחד, העבודה נהייתה מורכבת יותר. היא כוללת יותר שעות, דורשת יותר ריכוז ומאמץ ומיומנויות כגון יכולת לעבוד על כמה דברים במקביל, אוריינות דיגיטלית גבוהה ועוד דרישות שבעבר כלל לא היו רלוונטיות. במקביל, גם הדרישות מההשכלה נהיו מורכבות יותר. כיום מקומות עבודה כבר לא מסתפקים בתעודת בגרות, אלא דורשים תואר ראשון ובמקרים מסוימים אף תואר שני, כתנאי בסיסי לקבלה לעבודה. לכן, לימודים אקדמאיים נהיו דבר נפוץ ובתוכם יש חמישה תארים הפופולריים כרגע במיוחד:

  1. תואר בתקשורת חזותית.


במסגרת הלימודים, הסטודנטים אמורים לרכוש ידע מקיף בתחומי העיצוב השונים, כך שתוכנית הלימוד משלבת תכנים עיוניים עם התנסויות והשתתפות בסדנאות.
בין הנושאים הנלמדים במסלולי תקשורת חזותית ניתן לציין את הבאים: טיפוגרפיה, תולדות הצילום, פוטושופ, אילוסטריטור, תכנון וניהול פרויקטים ונושאים רבים נוספים.
במוסדות לימוד רבים, הסטודנטים אף אמורים לבחור בין מספר תחומי התמחות שונים כמו: עיצוב באינטרנט, עיצוב לפרסום, איור ועיצוב גרפי וטיפוגרפי.

  1. תואר בניהול משאבי אנוש.

כחלק מהשינויים בשוק התעסוקה ובמורכבות המשרות, חלו שינויים גם במבנה הארגוני של חברות רבות. לימודי ניהול משאבי אנוש מאפשרים לבוגרים להבין לעומק את התהליכים המתרחשים בתוך הארגון ולנתח אותם בהתאם למגמות בתוך הארגון ומחוצה לו. מנהלי משאבי אנוש יכולים להשפיע על הארגון מבפנים ולכן לימודי משאבי אנוש מטפחים יכולת חשיבה אסטרטגית, יכולת אנליטית, גישה יצירתית ובניית מהלכים בהתאם לדרישות הארגון.

  1. מערכות מידע וניתוח ביג דאטה.

עוד תואר המתקשר לשינויים הרבים שעבר שוק התעסוקה והעולם בכלל, הוא היכולת לנתח נתוני עתק (ביג דאטה) ולבנות מערכות התומכות בהתמודדות עם נתונים אלו, למשל בינה מלאכותית. תואר במערכות מידע נוגע בכל ההיבטים הדרושים על-מנת להכין את הסטודנטים לעבודה בסביבה עתירת ידע וטכנולוגיה וכולל למידת שימוש בטכנולוגיות שונות, תכנות, שימוש בכלים קיימים ופיתוח יישומים חדשים.

  1. תואר בתפעול ולוגיסטיקה.

ארגונים גדולים זקוקים למנהלים לוגיסטיים אשר יהוו גורם מתאם בין תהליכים לוגיסטיים שונים המתרחשים במקביל. תואר בתפעול ולוגיסטיקה מאפשר לסטודנטים לסיים את לימודיהם ולהתברג במשרה נחשקת, עם ידע הכולל התייחסות לכל הפרטים הקטנים המרכיבים את התמונה הגדולה. בין הנושאים הנלמדים בתואר: תובלה (העברת והפצת חומרי גלם וסחורות, הסעת עובדים), הספקה (כולל ניהול מחסנים), תיקונים ואחזקה ותשתיות: מבנים, מחסנים, כבישים וכדומה.

  1. תואר שני בניהול טכנולוגיות מידע.

כבר היום אנחנו לא יכולים להתנהל בארגונים ובעסקים בלי נגישות מלאה לאוטוסטרדת המידע והמגמה הזו רק עומדת להתחזק. תואר בניהול טכנולוגיות מידע מאפשר לבוגרים לכהן בתפקידים בכירים בארגונים הזקוקים למנהלי אבטחת מידע, דיגיטציה, דליית מידע חבוי והפקת תועלת ממנו ונושאים רבים נוספים.

איך תדעו מה כדאי ללמוד?

חוץ מהתארים הללו, הנחשבים ליוקרתיים ופופולריים ומאפשרים לכם למצב את עצמכם בנקודת פתיחה מצוינת בשוק העבודה, יש עוד תארים רבים נוספים, במגוון נושאים. ההיצע הגדול גורם לחלק מהסטודנטים להתלבט, משום שהם לא בטוחים איזה תחום מתאים להם. ראשית, חשוב להקשיב לאינטואיציה ולבחור תחום שיש לכם אליו זיקה טבעית. שנית, בכל מוסד אקדמי תוכלו למצוא יועצי לימודים מקצועיים, שתפקידם להכיר אתכם מעט ולכוון אתכם אל עבר הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. זכרו, כי תואר שאתם נהנים ללמוד אותו, הוא תואר שתפיקו ממנו הכי הרבה תועלת, בהווה ובעתיד.

הגיבו כאן לכתבה