הריסת אצטדיון קריית אליעזר בחיפה תחל בספטמבר 2015

05_-_אצטדיון_קריית_אליעזר_בדרך_להריסה_והפיכתו_למתחם_התחדשות_עירונית_-_מאי_2015.jpg

אצטדיון קריית אליעזר בדרך להריסה והפיכתו למתחם התחדשות עירונית – מאי 2015

בספטמבר 2015 יחלו העבודות להריסתו של אצטדיון קריית אליעזר בחיפה, שימשכו כ- 6 חודשים. בסיומן, לאחר השלמת ההריסה ויישור השטח, תמסור עיריית חיפה לרמ”י (רשות מקרקעי ישראל) את השטח, כדי שישווק ליזמים להקמת שכונת מגורים חדשה.

בדברי ההסבר של התב”ע (תוכנית בינוי עיר) החדשה שהכין מהנדס העיר חיפה אריאל ווטרמן נאמר, כי זהו אצטדיון מיושן שלא עומד בסטנדרטים לאומיים ובוודאי שלא בתקנים הבינלאומיים. הוא ממוקם בלב שכונה ותיקה ומהווה מטרד באזור הזה.

בניית שכונת מגורים


תב”ע המאושרת קבעה שלא יהרסו את אצטדיון קריית אליעזר, עד שלא תושלם בנייתו של אצטדיון סמי עופר. בנוסף, חתמה עיריית חיפה עם רמ”י על הסכם, לפיו העיריה התחייבה למסור את השטח לרמ”י כשהוא מפונה מאצטדיון ליישום התוכנית לבניית שכונת מגורים.

מכרז בסגנון תיכנון-ביצוע


המכרז להריסת אצטדיון קריית אליעזר יצא בסגנון תיכנון-ביצוע, כלומר שהקבלן הזוכה יתכנן את שיטת ההריסה ויבצע אותה, לאחר קבלת האישורים הנדרשים ובמסגרת הגבלות מחמירות בנושא רעש ואבק. בנוסף יידרש הקבלן לבצע “הרטבה קבועה” לצימצום האבק בזמן ביצוע הריסה בשטח. לאחרונה נערך סיור קבלנים בשטח האצטדיון. הקבלנים יגישו את הצעותיהם עד 21 ליולי. בחירת קבלן צפויה להיות באמצע אוגוסט ועבודות ההריסה צפויה להתחיל בספטמבר ולהמשך כשישה חודשים.
המכרז שפורסם ע”י חברת הבת העירונית “יפה-נוף”, מתייחס להריסת האצטדיון על כל תכולתו וליישור השטח כדי שיהיה מוכן לבניה. בשטח האצטדיון המשתרע על 11 דונם ישנם שלושה יציעים בשטח כולל של כ- 1,000 מ”ר, עמודי תאורה גבוהים וחומה היקפית. בתום פעולת ההריסה ישוקמו חלק מהכבישים שסביב האצטדיון וירובדו מחדש. הריסת האצטדיון תארך כשישה חודשים שכוללים את קבלת ההיתרים וניתוק כל המערכות הקיימות.

אודות אצטדיון קריית אליעזר:


אצטדיון קרית אליעזר הוקם ב- 1955, כתרומה של איגוד הפועלים האיטלקי. בעבר הכיל כ-17,000 מקומות ישיבה, אולם לעתים הצטופפו ביציעים גם כ-20,000 צופים. לאחר שינויים מבניים ובטיחותיים הוקטן מספר המושבים ל-14,000. למרות ששימש כמעט באופן בלעדי למשחקי כדורגל, יש בו מסלול אתלטיקה, שהרחיק את הצופים מכר הדשא והקשה על הצפייה והעידוד. כמו כן, רק שניים משלושת היציעים באצטדיון מקורים.
המשחק הראשון שנערך באצטדיון קריית אליעזר היה הדרבי בין מכבי חיפה להפועל חיפה ב-24 בספטמבר 1955, בו ניצחה מכבי חיפה 4:1. במשחק נכחו כ-6,000 צופים. עד אז שיחקו שתי הקבוצות באצטדיון קריית חיים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.