התירו את דמה של הקהילה הגאה בישראל

מצעד_הגאווה_בחיפה_2015.jpg

מצעד הגאווה בחיפה 2015. צילום: בן אופיר

הבלוג של אסף זגריזק

בשנת 2005 המחבל ישי שליסל ניסה לרצוח בדקירות סכינו שלושה בני אדם במצעד הגאווה שצעד בירושלים, הוא הורשע ונשפט אבל הלהטבופוביה נשארה משוחררת וחופשיה מתמיד.

אישי ציבור ופוליטיקאים התירו את דמה של הקהילה הגאה בישראל משך העשור האחרון בחקיקה אנטי שוויונית, בשחרור הצהרות בוטות ובדה לגיטימציה למי שבוחר לאהוב אחרת מדרכם. קשר ישיר עובר בין ההסתה כנגד הקהילה, ההפליה המתמשכת והשתיקה הרועמת מצד קברניטי המדינה ובין התרת הדם והפיחות הנפשע בערך חיי האדם של חברות וחברי הקהילה. אלימות כלפי טרנסג׳נדריות מושתקת, תלונות של להט״ב במשטרה לא מטופלות כפשע שנאה אלא כעבירות לכל דבר, מערכת החינוך נכשלת פעם אחר פעם בהתמודדות עם גילויי שנאה בכותלי בית הספר והקללה הנפוצה ביותר בהם היא- הומו.

מה רבה ההפתעה, עבריין מורשע משתחרר מבית הסוהר ושב כדי לנסות ולהשלים את משימתו. האם מפקד המשטרה היה מאשר לפדופיל מורשע ללמד את בנו בשיעורי ההתעמלות? האם היה מאפשר למחבל לחזור לקניון בו ביצע את זממו? האם היה מאפשר שלא למנוע תסריט אימה כל כך צפוי כפי שנהג כלפי בני ובנות הקהילה הגאה?

אמנם רובנו מוכי תדהמה וזעזוע לצד זעם על המחדל המשטרתי אך לא די בכך. על ממשלת ישראל והרשויות המקומיות לגבש תכניות פעולה ארוכות טווח לשוויון זכויות ולצדק חברתי. גם בכוחה של עיריית חיפה לקחת חלק במהלך הזה: לפתוח ללא דיחוי בית לקהילה הגאה בחיפה, להכניס את ארגון חושן לבתי הספר, לתקצב את ארגוני הנוער הגאה ולקחת צד ברור במאבק שבין חושך לאור- בין ישראל הנאורה, החופשית והליברלית ובין זו השונאת, מדירה ומדכאת.

הערב הזה תכננו לחגוג את חג האהבה העברי במסיבה החודשית שאנחנו עורכים ללהט״ב בעיר. אותה אהבה שניסו לרצוח אתמול, תשוב ותפעם הערב. אנחנו מזמינים את חברי וחברות הקהילה לערב נעים, עם אוכל טוב, שתיה טובה, חברים ובמה פתוחה, לדבר ולשתף בדברים. סינקופה, קומה שנייה, 23:00

הערת מערכת חי פה: מחר, מוצ”ש, 01/08/2015, תתקיים עצרת תמיכה בקהילה הגאה והזדהות עם הנפגעים, במרכז הכרמל, בשעה 20:00.

הגיבו כאן לכתבה