שגריר יפן בישראל ביקר במוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית בחיפה

שגריר יפן במוזיאון טיקוטין (צילום: ג'ני כצנר)

“המוזיאון חולק כבוד עצום לתרבות היפנית”, אמר השגריר

כבוד שגריר יפן בישראל, קואיצ’י מוזישימה, ביקר ביום שישי 4/6/21, במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה. היה זה אחד הביקורים הראשונים של השגריר מיזושימה שרק לאחרונה החל את שליחותו בישראל.

שגריר יפן קואיצ’י מוזישימה אמר:

שמעתי הרבה על מוזיאון טיקוטין והיה לי חשוב מאוד להגיע לחיפה, למוזיאון הכול כך ייחודי הזה, שחולק כבוד עצום לתרבות היפנית ומהווה גשר אמיתי בין יפן לישראל.
שגריר יפן במוזיאון טיקוטין (צילום: ג’ני כצנר)

צוות מוזיאוני חיפה קידם את פניו של השגריר: מנכ”ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר, ד”ר אילנה זינגר-בליין אוצרת המוזיאון שפרשה לאחרונה לאחר כ-30 שנה, וד”ר אתי גלס-גיסיס האוצרת החדשה, שהחלה בימים אלה את תפקידה.

צוות המוזיאון סקר בפני השגריר את סיפורו המופלא של מוזיאון טיקוטין, כמו גם את התוכניות לעתיד. השגריר אף צפה לנוף המופלא של מפרץ חיפה הנשקף מהטיילת הסמוכה למוזיאון וסייר בתערוכה “קנרקי” (התחלה חדשה – ביפנית), התערוכה לציון שישים שנה למוזיאון טיקוטין.

השגריר מיזושימה ציין את הכבוד הרב שרוחשת ממשלת יפן למוזיאון ובא לידי ביטוי באות הוקרה מיוחד שמעניקה ממשלת יפן לאוצרת הראשית הפורשת ד”ר אילנה זינגר בליין.

שגריר יפן במוזיאון טיקוטין (צילום: ג’ני כצנר)

מנכ”ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר הודה בחום לשגריר על ביקורו ואמר:

זה ביקור שיש לו מבחינתנו חשיבות עצומה. אנחנו מעניקים זה לזה חיבוק אמיץ של ידידות – שנועד לחזק את תרבות יפן ואת הקשר החזק שלה לישראל באמצעות מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, מוזיאון שיש לו עבר נפלא ועתיד נהדר לא פחות.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. shimi אמר/ה

  יש פה טעות
  ביפן אין “זי”
  קוראים לו מיזושימה ולא מוזישימה

 2. Tom אמר/ה

  אכן ישנה טעות בשם שגריר יפן בישראל. השם הנכון הוא Mizushima Koichi.

  כמו כן פורסם שהאוצרת הראשית של מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, ד”ר אילנה זינגר בליין, פרשה כבר מתפקידה לאחר 30 שנה, אך ד”ר זינגר בליין תפרוש רק בסוף חודש יוני לאחר 33 שנה בתפקיד.

הגיבו כאן לכתבה