קרוואנים בחיפה | האם על העיריה להסדיר את החניון בחוף הסטודנטים?

קרוואנים חונים בחוף הסטודנטים חיפה - ארכיון • למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: עדן קליימן)

בחוף הסטודנטים בחיפה ישנו אזור בו חונים קרוואנים של אנשים שבאים לנפוש באזור, בצורה זולה, מחוברת לטבע ובשורה ראשונה לחוף הים. בארץ ישנם מספר חניוני קרוואנים המציעים שירותים כגון מים זורמים, שירותים ומקלחות מסודרים ועוד מספר שירותים מהם נהנים נופשי הקרוואנים. האזור בחוף הסטודנטים הינו אזור מוגדר, אך האם על העיריה להפוך את המקום לחניון קרוואנים באופן רשמי?

קרוואנים הפכו לבילוי יותר ויותר פופולרי בארץ, דבר שהתחזק עם מגפת הקורונה, כשאנשים נאלצו למצוא דרך יצירתית לנפוש כשבתי המלון ומקומות הבילוי האחרים היו סגורים. סיבה נוספת לעלייה בפופולריות נופש הקרוואנים, היא כנראה גם היותם נופש זול, באופן יחסי, המתאים למצב הכלכלי שנפגע אצל רבים בעקבות המשבר. יחד עם זאת, קשה לומר כי מדובר בתחום חדש בארץ, הקרוואנים בהחלט היו כאן גם קודם.

קרוואנים חונים בחוף הסטודנטים חיפה (צילום: עדן קליימן)
קרוואנים חונים בחוף הסטודנטים חיפה (צילום: עדן קליימן)

אז מה זה בכלל קרוואן?

הקרוואן הוא רכב בעל ארבעה גלגלים, או לחילופין הוא יכול להיות נגרר המחובר לרכב, הכולל חדר עם מטבח, מיטה ושירותים. קרוואנים מיוצרים במגוון דגמים כמעט בכל העולם ומשמשים בעיקר לתרבות הפנאי, לנופש ובילוי, אך לעיתים גם למגורים, בנסיבות שונות. יתרונו הגדול של הקרוואן הוא בהיותו מעין "בית נוסע", המספק הנאה ללא התחייבות למקום מסויים וגם מספק צרכים בסיסיים לעיתים גם מעבר לבסיסיים, עד פאר של ממש, של לינה, בישול, מקום אכילה, רחצה ושירותים. במדינות מערביות רבות תרבות טיולי הקרוואנים ותיקה ומפותחת מאוד וקיימים בהן חניוני קרוואנים מוסדרים רבים.

גם בישראל ישנם מספר חניוני קרוואנים, בהם יכולים המטיילים להחנות את הקרוואן וליהנות משירותים שונים המוצעים במקום, כמובן בתשלום. בין השירותים מרכז מידע, מים חמים, שירותים, מקררים, תאורה, נקודות חשמל, ברזיות, שולחנות, נקודות טעינה לטלפונים ניידים, עמדות מנגלים, כיורים ועוד.

חניון שאינו מוגדר לקרוואנים

השטח בחוף הסטודנטים, בו חונים הקרוואנים הוא חניון מוגדר, אך אינו מוסדר כחניון קרוואנים. עיריית חיפה אמנם דואגת לפינוי האשפה ולשמירה על הסדר באזור, אך בזאת מסתכם השירות מטעמה.

מטיילי הקרוואנים לרוב מצטיידים בגנרטור להפקת חשמל (המאובטח לרכב למניעת גנבות) ובחלק מן הקרוואנים יש אפילו לוחות סולריים, מהם מפיקים המטיילים את החשמל הנחוץ להם. נראה כי מבחינת שירותים, בעלי הקרוואנים והמטיילים מאורגנים ומרוצים.


דניאל, אחד מבעלי הקרוואנים שהגיע לכאן מהגולן יחד עם אשתו, מספר לחי פה – תאגיד החדשות:

אני חושש שאם יהפכו את המקום למוסדר, זה יהיה פתח לעוד תשלומים ועוד תשלומים ויהרוס את הפואנטה של לנפוש עם קרוואן. מעבר לרצון להתחבר לטבע, יש פה גם את עניין המחיר. אנשים באים לנפוש פה גם בגלל שזה יותר זול מללכת עכשיו לבית מלון ולשלם פי 2 או 3.

"העירייה באה בהפתעה"

"העירייה באה כבר כמה פעמים בהפתעה", ממשיך דניאל, "ובאחת הפעמים אפילו הסירה רשת צל שהוקמה ליד קרוואן ואת העמודים שהחזיקו אותה. אנחנו בבעיה, מי שבא לטייל פה לא הולך להיות כל היום בתוך הקרוואן, צריך כיסאות לשבת קצת בחוץ, בכל זאת, עכשיו קיץ, אנחנו ליד הים, אז יש בריזה. למה צריך לקנוס אותנו? מצפים מאתנו לשבת רק בתוך הקרוואן ולהתבשל?", הוא שואל.

קרוואנים בחוף הסטודנטים (צילום: עדן קליימן)
קרוואנים בחוף הסטודנטים (צילום: עדן קליימן)

"אז הקצתם מקום, צריך שיהיה למי לפנות"

נדב, מטייל שהגיע מאזור הדרום, מספר לחי פה:

החוק אומר שעד 23:00 בלילה אפשר לעשות רעש, אבל אני לא בדקתי או צלצלתי למשטרה להתלונן על זה שעושים מסיבה ורעש בחוף. אנשי הקרוואן מתחשבים אחד בשני ודואגים לא לעשות רעש עד מאוחר בלילה, לפי מה שחוויתי. הבעיה היא עם האנשים שהולכים לחוף בשעות הלילה ועושים מסיבות עד הבוקר. אם הקצתם מקום, אז כן, אולי צריך שיהיה למי לפנות, הרי אין לאן לזוז משם כי זה המקום שאמרתם לנו להיות בו.

"יש מעט מאוד מקומות כאלה בחינם, אני שמח שיש מקום כזה בחיפה"

"הדבר היחידי שיכול להקל זה נקודת מים, מעבר לזה, ברגע שתהפוך את המקום לחניון מוסדר בתשלום, זה כבר יהיה משהו אחר", ממשיך נדב, "יש היום בארץ הרבה מאוד מקומות שאפשר לשלם ולקבל פינה מסודרת לקרוואן עם אספקה של שירותים רבים. אבל יש מעט מאוד מקומות פתוחים בחינם לאורך החוף, רוב הרשויות חסמו את הגישה לחוף לקרוואנים והרחיקו אותם. אז אני מאוד שמח שיש פה מקום כזה ועוד בחינם ואני חושב שצריך להיענות לביקוש ולפתוח עוד מקומות כאלו לאורך החוף".

מציבים קרוואן ומשכירים אותו כעסק לכל דבר על שטח ציבורי

"הדבר היחיד שמבחינתי הוא בעיה זה הקטע של ההשכרות של בעלי הקרוואנים, מספר נדב.
אם העירייה רוצה לפתח את תרבות הפנאי לבעלי קרוואנים, ואולי להביא תיירות לחיפה, אז היה צריך להתארגן בצורה אחרת. אולי להזמין מקום מראש, או לבוא לכמה ימים ולדאוג לתחלופה, רגולציה מסודרת בלי יותר מדי שירותים, אולי נקודת מים. סתם לתת מקום – לכו תחנו שם – זה פתח לניצול וחבל, אם כבר עשיתם משהו טוב תעשו אותו כמו שצריך, כך שיותר אנשים יוכלו לבוא ולמצוא מקום לחנות, פשוט יש אנשים שאפילו לא נמצאים שם בעצמם ומשאירים את הקרוואן ומונעים מאנשים אחרים שכן רוצים להיות במקום לחנות שם.

"הייתי רוצה שיהיו פה עוד מקומות כאלו, הוא מוסיף, אבל השאלה תמיד היא על חשבון מה זה בא. אם זה בא על חשבון מקומות חנייה לאנשים שרוצים לבוא לים בלי קרוואן אז זו בעיה. בחורף, לדעתי, צריך לפתוח את זה לגמרי ושאנשים יבואו איפה שהם רוצים, בקיץ יש מצוקת חניה ואז אני מבין שזה בעיה, אני רק מקווה שאוכל למצוא מקום בפעם הבאה שאני אבוא לביקור."

המלחמה על הדו"חות

סוגיה שחזרה ועלתה בשיחות עם נופשי הקרוואנים בחוף, היא עניין הדו"חות והקנסות. ישנו פיקוח רב באזור, שמצד אחד תורם לתחושת ביטחון ומשליט סדר ושקט, אך מהצד השני, דו"חות מוטלים עליהם לדבריהם, על ימין ועל שמאל.

בין האיסורים השונים קיים האיסור להניח שטיח ולהציב צילייה או כיסאות מחוץ לקרוואן, ואסור להציב גנרטור על הרצפה, אז היכן יוכלו לשים את הגנרטור המספק חשמל לקרוואנים? כיסאות וצילייה גם כן אסור, אז מה נשאר? להתבשל בתוך הקרוואן ללא יכולת אפילו למזג אותו?

איסור נוסף הוא שבלון הגז יהיה נראה לעין, כלומר על בעלי הקרוואנים לדאוג שבלון הגז יוסתר. לכן חלק מהם נאלצים להכניס את בלון הגז אל תוך הקרוואן על מנת להימנע מקנס.

בעלי הקרוואנים חוששים מהסדרה

באופן כללי ניתן להסיק כי מטיילי הקרוואנים באזור חוף הסטודנטים היא כי הם נגד הסדרת המקום על ידי עיריית חיפה, גם בשל החשש שהדבר יגרור מתשלומים שנחסכים מהם כעת וגם, אפשר לומר כי הם מרוצים למדי מהמצב הנוכחי. ההוכחה לכך היא כי הביקוש רק גדל.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

בחיפה לא קיים אזור מוגדר לחניית קרוונים. עם זאת, העירייה אינה מונעת חניית קרוואנים בקצה הדרומי של העיר ומבצעת אכיפה ופיקוח על ההתנהלות במקום, תוך הקפדה על שמירת הניקיון ומניעת מפגעים.

ניר שובר חבר מועצת העיר הגיש בשבוע שעבר (21/07/21) הצעה לסדר (הצעתו הראשונה) בנושא הקראוונים בחיפה

אני מתכבד להגיש הצעה לסדר למועצת העירייה – בנושא שיפור ושדרוג חווית המשתמש של תושבי חיפה ושל המבקרים בה, בחופי הרחצה העירוניים.

החופים העירוניים הינם משאב ייחודי לעיר חיפה הן מבחינת היותם נכס לחיי התרבות, הקהילה, הספורט, החינוך והנופש של תושבי העיר והן בהיותם מוקד משיכה תיירותי ומנוף כלכלי לעיר.
חשוב לפעול לשיפור חווית המשתמש של התושבים וכן לחזק את מעמד החופים כמוקדי משיכה תיירותיים בעיר חיפה.

לצורך כך, הצעתי, מתחלקת לשלושה חלקים:

יש להוציא באופן מיידי מהחופים הדרומיים את מתחם הקראוונים. את המתחם יש להעתיק ולהקים מחדש כמתחם מחנאות/קמפינג ובאופן מוסדר וחוקי, בשטחים העירוניים בצמוד למרינה במעגן שביט (פארק הקישון).
החניה במתחם תסומן ותשולט בהתאם ויגבה תשלום לקרוואן או רכב פרטי. יש לקבוע כי במתחם יוצבו עמדות אספקת חשמל, צינור מים ומחבר למי שתייה נקיים. כמו כן, עמדת ריקון ייעודית לשירותים כימיים אקולוגיים.
בנוסף, יותקן בשטח שמסופח לחניוניים גם אזור קמפינג/מחנאות כולל דשא ושירותים לוגיסטיים ומקלחות להקמת אוהלי קמפינג. המתחם כולו ייבנה באופן המונגש גם לבעלי מוגבלויות.
בעקבות יישום הצעה זאת, יתפנו מאות מקומות חניה ביום בחופים הדרומיים לטובת תושבי חיפה.

יש לרכוש ולהציב כסאות נוח, מיטות שיזוף מפנקות, שולחנות ושימשיות בחופי הים בחיפה, חינם ללא עלות לתועלת הציבור החיפאי, לאלתר וכבר במהלך עונת הרחצה הנוכחית. הנושא נבדק מול השירות המשפטי בעירייה ויש לכך ייתכנות חוקית.
מובן כי המהלך ילווה באופן מסודר על ידי המחלקות המקצועיות בעירייה, לרבות השירות המשפטי, להבטחת קביעת נהלים מסודרים לביצוע נאות ויעיל ויינתן דגש גם לנושא ההנגשה לבעלי מוגבלויות.

יש להסדיר ולסלול מסלולי ירידה נוחים לרכבים גוררים וגישה לרמפות גרורים להורדת אופנועי ים, סירות מפרש קלות, גלשני רוח וסירות מנוע עד לקו המים, בשני מוקדים צפוני ודרומי, ירידה אחת בחופים הדרומיים וירידה צפונית בקריית חיים.
הסדרה כזו תבוצע כמובן תוך פגיעה מינימאלית בסביבה האקולוגית הימית, שמירה על המרחק החוקי מחופי הרחצה והמתרחצים ושמירה מקסימלית על ביטחונם.

אני סמוך ובטוח כי קבלת הצעה זו ויישומה תשפיע לטובה על כלל תושבי העיר ותקדם תיירות נכנסת לחיפה.

הגיבו כאן לכתבה

34 תגובות
 1. אבי 1 אמר/ה

  זה בדרך כלל תכונה (לא רוצה לכתוב יהודית) של מוסדות תמיד לגבות כסף. הטימטום המחשבתי הזה שזה מקור כוח רק לגבות ולמצוץ עוד ועוד כסף – במקום לחשוב שזה מקום גם לתת שירות. השילטון בעולם הדמוקרטי מסדיר ונותן שירותים. לא רק מוצץ כסף. אנחנו משלמים מספיק לעיריה שבשביל מקום שאולי מצריך הוצאה של 20 שח ליום. כמה עולה המים ? הרי בחוף הים יש ברזיות ומקלחות בחינם. אז יש בעיה להוסיף שם עוד כמה ברזיות, שירותים ובירזי מים כדי שיקחו בהם מים ? כולללה מים ?? הכל למצוץ כסף ? בכסף שאתם מוצצים כל השנה, תתנו שירות בחינם שהוא בגרושים ותעזבו את האנשים להנות. לא לשים שולחנות
  . לא לשים צל. לא להוציא גנרטור החוצה על האדמה. אתם משוגעים ?? רק למצוץ כסף !! ושוב – לא רוצה לכתוב שזו התכונה היהודית הכי נפוצה והכי נלוזה… באמת לא רוצה ולכן אני לא כותב את זה..

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כן,בהחלט . עיריית חיפה צריכה להסדיר את החניון הסטודנטים. שבוע טוב.

 3. א.ד. אמר/ה

  עבור חניה בהדר, תושבי חיפה צריכים לעבור את 7 מדורי הגיהנום ועוד לשלם. איזו פריוילגיה זו לאפשר לתושבי אזורים אחרים בארץ להגיע ולחנות חינם בחוף הסטודנטים? זה לא שהם תורמים לתיירות בחיפה …. שישלמו כמו שתושבי העיר משלמים.

 4. בוי אמר/ה

  בדיוק.
  וגם מי שלא חיפאי שישלם על חניה בחוף.
  בסוף מרוב זרים שמגיעים לים שלנו אין לנו החיפאים מקום חניה פנוי בים…

 5. רחלי+אור אמר/ה

  לא הבנתי את תגובת העיריה …
  אם לא מוגדר למה הם נותנים דוחות ועל מה ? ואם מרשה לחנות מה ההגבלות שלה ומי המציא אותם ..
  אני בכלל יודעת שלפי החוק קראוון מחובר לרכב יכול לחנות איפה שרוצה ..אז למה בעלי הקראוונים בכלל מקשיבים לפקחים .. שמעתי כבר שמי שקיבל דוח שחנה ליד הים הן המשםט פסל את הדוח
  עיריה לא מתוכמת יכלה לסדר קצת את התנאים שם לספק מים ושרותי ם נוספים ולגבות כסף …
  וככה אפילו היתה יוצרת עוד מקומות עבודה
  ומביאה לעיר עוד תירות
  יש הרבה בעלי קראוונים בארץ שהיו שמחים להגיע

 6. צ. אמר/ה

  לדעתי יש מלא חנייה ..חוף הסטודנטים הוא בשטח גדול..יש מקום לכולללם..למה לקחת כסף מאנשים? שוב כסף כסף…כמה אפשר לשלם..אין לזה סוף..תנו לאנשים לחיות
  .שיבוא..שיישבו על יד הים..הים הוא אוצר טבע…לא שייך לממשלה…שייך לנו לאזרחים

 7. רחלי+אור אמר/ה

  לא הבנתי את תגובת העיריה …
  אם לא מוגדר למה הם נותנים דוחות ועל מה ? ואם מרשה לחנות מה ההגבלות שלה ומי המציא אותם ..
  אני בכלל יודעת שלפי החוק קראוון מחובר לרכב יכול לחנות איפה שרוצה ..אז למה בעלי הקראוונים בכלל מקשיבים לפקחים .. שמעתי כבר שמי שקיבל דוח שחנה ליד הים הן המשםט פסל את הדוח
  עיריה לא מתוכמת יכלה לסדר קצת את התנאים שם לספק מים ושרותי ם נוספים ולגבות כסף … או אפילו לא לגבות ולתת קצת לתושבים שרותים …גם ככה משלמים בחיםה מספיק ארנוננה …
  או אפילו לתת לתושבי חיפה הנחה ולאחרים לגבות משהו ולתת שרותים בתמורה
  בכל העולם אזורי חניןני הקראוונים זה מופלא
  העיקר לא להציק ולהמציא חוקים נוראים דל לא לשים כעסאות בחוץ ולא גנרטור ולא גז להפך שתעודד את בעלי הקראוונים לשמור על הנקום לנקות חשים צימחייה ולהפריח את האזור
  וככה אפילו היתה יוצרת עוד מקומות עבודה
  ומביאה לעיר עוד תירות
  יש הרבה בעלי קראוונים בארץ שהיו שמחים להגיע

 8. דיין אמר/ה

  זה אננו חניון קרוואנים אלא קבוצת קרוואנים שהחנו ביחד. אם רוצים שירותים בסיסיים כמו חשמל, מים, וכדומה אז יש להסדיר את המקום ולגבות כסף עבורם כמו בכל העולם ,החניונים המוסדרים בתשלום. אבל ישראלים מעדיפים בחינם . הרי המטיילים האלה לא מוציאים אגורה אחת תמורת שהייה במקום למרות מה שהערייה עושה שם אפילו לא על חנייה ארוכת טווח.

 9. בר אמר/ה

  1. צריך להיות חניון מסודר ולגבות תשלום עבורו כפי שנהוג בכל העולם.
  2.היגיע הזמן שעירית חיפה תגבה תשלום חניה בחוף הים מלבד לתושבי חיפה, כך נהוג בכל הארץ.

 10. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  עירית חיפה כנראה לא עשתה סיבוב איך החוף הזה נראה. הקארוונים נראים כעובדות שטח. נראה מרצוק ממש שטח לא מאורגן . אם העיריה רוצה לתת לקארוון שטח מיוחד רק לקארוונים דיהיה אסור מסטדר כמוהן שגם שישלמו עבור המקום. כי בסך הכל החוף צפוף הקארוונים היו בתחילה 3-4:אבל היום כל החוף מןצף בקארוון. אז אזרחים שבאים לבלות בחוף לר יכולים ןהכנס להמות מהחוף כי הקארוונים עומדות כעובדות. באו לגור ולחיות בחוף הים לא בגלל הקיץ אלא לחיות לחסוך בשכר דירה. כל הביוב לאן שופכים. גם ככה נראה שהחוף מוזנח . הרא צפוף לדעתי לארגן שיהיה חוף מבודר. עירית חיפה אם אתם תתנו להם ךעדות דם מה שהא לכם. אל תבואו בטענות על בעלי הקארנים. פשוט צריכים חוקים לכל אלה הקארוונים שידעו מי שיפגע בסביבה ישלמו קנסות מכובדות העיריה מסלזלת וככה השטח היפה נהפך להפקר תסלחו לי עירית חיפה נתנה את כל חופיה לנמלי הים ראיתי נפתח עוד נמל חוץ מה מל ליד דקמט ה כעת עוד נצל ליד חיפה. ועוד חוף שנתנו לקארוונים. אז איפוא נשחה איךוא נבלה באיזה חוף שכל החופים תפוסים. מצטערת עערית חיםה לא דואגת לאזרחיה ככה נראה.

 11. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  תיירות יהיה יותר בחיפה, אבל מי ירוויח רק התייר שהגיע מאילת או מטבריה כי קארוון שרק השרות מהעיריה נותנת ואיך
  יהנו המלונאים או בעלי מסעדות . מה שהעיריה עושה נותנת שרות אבל אנחנו תושבי חיפה ממנים את שהותם של כל הקארוונים. כי השרות לניקוי הזבל . ומה עם שימוש במים שמאוד יקר הרא הם משתמשים במטבח בשירותים אז מהיכן המים. נזכרת שבקרית חיים שמנו לב כי כל ידרי הלבשה היו מלאים בציוד של ערביים שבישלו שם. והתמקמו שם הכל על חשבוננו. מינהל הקריות לקח להם זמן שגילו . היו תלונות רבים מתושבי קרית חיים ובאופקחים. אני חא יודעת מה קורה החום. אבל חוף קרית חיים היתה פעם פנינת טבע. היום נראית עזובה. לכו לחוף בקרית ים יבינו בדיוק על מה דברתי לי ממש חבל וכואב שקרית חיים חופה עזובה. גם עומס של מכוניות מכל הארץ ואנו תושבי קרית חיים לא זוכים לשחות בחוף כי רין מי שחושב עלינו. בקרית מוצקין פארקים קודם נותנחם עדיפות לתושביה וקרית חיים תראה ותלמד

 12. רון אמר/ה

  השתלטות חד צדדית של בעלי קרוונים על שטחי חניה והפיכת שטח שלם לאתר קרוונים ללא הסדרה חוקית הישראלי המכוער במיטבו זה צריך להיות מוסדר עלידי המדינה דרל משרד הפנים

 13. אייל חיפה אמר/ה

  יש להסדיר תחבורה ציבורית 24/7 לחופי הים מאזור מרכז הכרמל וחורב.
  הסעות כאלו מהירות לרכבת לחופים ולמת"ם – וגביית תשלום על כל חניה בחניוני החופים כולל חוף הסטודנטים.
  תושבי חיפה יקבלו הנחה על חניה יומית ברכבת. שאר תושבי המדינה ישלמו על חניה בשטחי חיפה כמו בכל חניוני ת"א.
  מספיק חמור, שחיפה נדרשת לתחזק עבור ערים אחרות את חופי הים בעשרות מליוני שקלים.
  למשל בטירת כרמל לא מפתחים חופי רחצה, ושולחים את הציבור לחוף דדו בחיפה. אז לפחות ישלמו על חניה בתוכו
  או שיבואו בתחבורה ציבורית שתספק להם טירת כרמל.
  חיפה בטח לא צריכה לאפשר חניית קראוונים ללא הסדרה בשטחה. מה עוד? שהמשאיות שבונות את טירת כרמל גם יחנו בחופי חיפה? ואם משאיות למה לא חברות אוטובוסים, גם להן מותר לא?
  העיר הזאת התנהלה בהפקרות מוחלטת כלפי הנכסים העירוניים ובראשם חופי העיר. באופן מזעזע, החופים שלנו שהם מנוע לצמיחה אדירה בערים אחרות, אין בהם מלונות, אין בהם מרינה, אין בהם הסדרת חניות.
  עיר שהכל מתנהל בה עקום.

 14. רונאל אמר/ה

  זה התחיל בכמה פנסיונרים שבאו והשתלטו בפרעות העמידו קרוואנים לרוחב וחסמו מקומות חנייה השתלטו על מרחב שלם סביב מתחו צלונים פרסו שטחי דשא סינטטי וכאילו זה שטח שלהם ואליהם לאט לאט עקב התעלמות העיריה וחוסר חקיקה נוספו עוד ועוד ללא קשר לנופש זה חודשים מספר הם שוהים שם ולא מקבלים שרותים מצד אחד אבל גם לא משלמים מצד שני ומה על החסימה של השטח החד צדדי להעיף את כולם מיד

 15. רון אמר/ה

  זו לא השנה הראשונה להשתלטות זו שנה שלישית לפחות עלידי כמה פנסיונרים אבל כמות הקרוואנים גדלה ואיתה גם ההפקרות והשתלטות פירטית על שטח חנייה של תושבי העיר חיפה צריך להסדיר את הנושא מיידית בחקיקה עירונית וארצית

 16. דוד אמר/ה

  אל תשלמו דוחות על חניית קראוונים כולל הצבת בלון גז, שולחנות, כאותו או שמשיה, קחו עורך דין טוב ותצאו מהקנס ואישום פלילי שמתלווה לקנס לא להיות פריירים ( עצה מעורך דין חיפאי )

 17. שוב בלאגן ירושה מיהב אמר/ה

  זה לא חניה זה מגורים לא חוקיים.
  ההסדרה צריכה להיות חניה בתשלום עד שבוע ימים בלבד.
  עוד הפקרות מעידן יהב.

 18. יוסי רוטזק אמר/ה

  בעד חניון חפשי או בתשלום יומי סביר )פנגו( בחסות העירייה
  ים הגבלה למספר ימים )כשבוע) ואפשרות חזרה לאחר תקופה
  משהוא כמו שבוע שבוע עם אכיפה וסדר
  תודה

 19. רה למתחמי קראוונים כיון אמר/ה

  האם מישהו בעיריה כולל מר שובר בדק מה הנוהלים המקובלים באירופה ואיך החוק עובד במתחמים מסודרים מכיוון שלפי ההצעה שלו לא בדק ולא עשה כלום אלא שלף הצעה או מישהו הנחה אותו ולכן צריך להתאים את ההסדרה במקביל לחוק באירופה

 20. אסף אמר/ה

  תנו לאנשים שאוהבים את החיים בשקט.מה זה לרשום דוח על צלון כיסאות.?דייי לתת הרגשה שרק כסף מעניין את העירייה…עיריית חיפה חוצפנים אתם ברמות …תנו לאנשים את החופש לחיות עזבו אותם בחיים שהם נהנים מהעולם שאלוהים נתן . שחררו עיריית חיפה מספיק בבקשה להציק לציבור. תודה!!!

 21. חיים אמר/ה

  יש בחיפה מספיק שוהים בלתי חוקיים גם בלי הקרוואנים.
  לא רוצים קרוואנים בחיפה, תראו מה הולך במקומות אחרים בארץ, פקחים עושים את המוות לאנשים שאין להם בית ומחלקים דו"חות על כל דבר.

 22. רוני אמר/ה

  חשוב מקום מוסדר ב200 שח ללילה שיכלול חיבור מים וחשמל שרותים ומקלחות
  עבור 6 אורחים
  חשוב לגבות כסף על מנת שהמקום יתוחזק היטב

 23. מושה אמר/ה

  כן יש לי כמה דוחות שאין לי איך לשלם אותם לא רק שם גם חולון גם תל אביב

 24. אסף אמר/ה

  דיי להיות חזירים ולרוץ לתת דוחות לאנשים שמתאים להם המצב להיות בא .למה לעזאזל להציק לאנשים כך.נמאס מכל החוקיות שאין אותה גם בתקנה והעובדה שבית משפט פוסל מובטל אותם .בימש צריך לפצות את האזרחים שמקבלים דוחות לא חוקיים. ושיהיה אפשר להגיש תביעה אזרחית נגד המפקח וגם נגד יועמ"ש של עיריית חיפה וגם את העירייה. ואז הם יעשו חשבון נפש.
  עד אז גברת ראש העיר חיפה , תני לאנשים לחיות את המצב .לא לכל אחד יש כסף לשלם עבור החופש לחיות.

 25. ראו חמשושלייקס בגוגל אמר/ה

  ושגיאות הכתיב בהצעה ?

 26. אלי אמר/ה

  מה עם הקראוונים שחונים ליד מקסים

 27. איציק אמר/ה

  בתור בעל קראוון יש צורך אמיתי להסדיר את הנושא בצורה גורפת בכל הארץ גם לחניונים צמודים לים וגם במקומות אחרים.
  לא ייתכן המצב שהמדינה מאשרת ייבוא וייצור קראוונים בארץ אך לא מסדירים מקומות חניה.
  כמו כן חניה לטווח ארוך עבור דיירי קבע ממש כמו בכל העולם.
  המקום המוצע בחיפה צמוד למעגן הדייג לא אידאלי אך יכול להיות בנוסף לחניון בחוף דדו.
  כמות הקרוונים בארץ במגמת עליה משנה לשנה כולל חברות השכרה כך שיש לפעול בהקדם לפתרון

 28. שרגא בוקסלוביץ אמר/ה

  הם מחרבנים ןמזהמים את החוף צריך להעיף אותם משם ולאפשר לחיפאים הגעה לים

 29. אש אמר/ה

  אי ההסדרה כבר מנוצלת עי עברייני תפיסת שטח לתפוס ולהרוויח מפיסת חוף ציבורית הכי יקרה שיש. במצב זה חוסר השיויון והניצול לא שיוויוני וזועק לשמיים. חניון קראונים צריך להיות מנוהל עי גורם ממלכתי מקצועי, בכגון רשות שמורות הטבע. וללא גישה דורסנית ישירה לקו המים

 30. אסף אמר/ה

  דיי להיות חזירים ורעבים לכסף לקחת מהציבור. זאת ארץ לאזרחי ישראל חי וקיים ולא צריך לשלם לעירייה שקל.זה אלוהים נתן לעם ישראל. אז דיי להיות חזירים ולרוץ אחרי נופשים ללא תשלום. כל דבר במדינה הזאת צריך לשלם כסף ? אההה גם על האויר שאנחנו נושמים …מספיק עם הצרות עין .תנו לנו לחיות גם מבלי לשלם לעירייה,מה יכול להיות יותר נכמד שהעירייה תיתן שירות לציבור? עזבו אתכם ממיסים וקנסות לציבור שנופש לו בחוף הים וזה לא מפריע ותפסיקו לחמם את העירייה של חיפה על דבר כזה.
  דייי לנו עם הרדיפה של המיסים על כל דבר….

 31. אסתר אמר/ה

  חובה להסדיר את נושא הקרוואנים באופן רשמי שאם לא כן, הביוב יזרום חופשי ! יש להקים אתר קרוונים עם חיבור לרשת מים ביוב ופסולת. חוף הים חייב להשמר ! גם קרוואן הוא בית וצריך לשלם על שירותים עירוניים תברואתיים.

 32. רוני אמר/ה

  הכל נכון אבל שאין עיריה ואין ראש עיר נורמלי החזירים הקרוואנים הליכלוך ההזנחה החניות של תושבים על מדרכות ועל מקומות שמפריעים לציבור לא מטופלים אז חוץ מראש עיר יש גם מנהלים שאמורים לעשות עבודתם נאמנה וגם זה לא קורה נחל סעדיה פנינת טבע שיש לחיפאים אכלום כלום לא קורה איך נפלנו אם ראשת עיר שלא מנהלת ולא עושה כלום ורק שיונה יהב לא יחזור הוא חושב שבא להציל את העיר שישאר בבית עוד כושל

 33. מוראן אמר/ה

  אנשים חונים בין כל אחד ואחד יש מטר ואנחנו אין לאנו מקום זה לא בסדר בכלל כל חיפה כל החופים אין מקומות בושה

 34. מבואס אמר/ה

  זה לא חניון אלא שכונת קראוונים. אין באמת תחלופה של מי שחונה וחי שם.
  לכן, לחייבים להסדיר את המפגע. רוצים לתת חוף קראוונים תיירותי? מעולה! בשמחה. אבל צריך להסדיר ולדאוג שתהיה תחלופה גבוהה.
  לפני כשבוע ראיתי שאחד הקראוונים הוסיף קומה שניה…
  העירייה ממש חלשה ולא עושה כלום.
  מה גם שהטענות על קנסות של ציליות לא הגיוניות. הקרוואן הקרוב ביותר לחוף כבר פרוש עם צילייה ודשא סינטטי לפחות שנה בשטח…

הגיבו כאן לכתבה