מוכנות העיר חיפה לשעת חירום | דיון במועצת העיר אמש 1/6/21

יאיר זילברמן בישיבת מועצת העיר 1/6/21 (צילום: עיריית חיפה)

האם חיפה מוכנה להתמודדות מיטבית בשעת חירום?

בישיבת מועצת העיר שנערכה אמש (ג' 1/6/21) הועלה לסדר היום נושא מוכנות העיר למצבי חירום ולכל מצב בטחוני שעלול לסכן חיי אדם.

אוטובוסים של אגד מוכשרים לפינוי בשעת חירום

מנהל אגף הבטחון בעיריית חיפה, יאיר זילברמן, אמר במהלך הישיבה כי בעקבות מסקנות מבקר המדינה מהשרפה שהיתה ב-2016, יושמו תוכניות למצבי חירום. בין התוכניות, כך אמר זילברמן, העירייה הגיעה להסדר עם משרד התחבורה, במסגרתו אוטובוסים של אגד שממתינים לצאת לקו שלהם בתחנות הסופיות, יהיו מוכנים להזנקה בשעת חירום. זילברמן הוסיף כי הדבר תורגל כ-6 פעמים בשלוש השנים האחרונות.

יאיר זילברמן

מקלטים ציבוריים ומקלטים בבתי מגורים

כמו כן דיבר זילברמן על המקלטים הציבוריים ואמר כי בחודשים הקרובים תיושם תוכנית לפתיחת מקלטים מרחוק, דבר שיזרז את פתיחתם ואת השימוש בהם בשעת חירום. זילברמן הדגיש כי לעומת המקלטים הציבוריים, האחריות הבלעדית על המקלטים המשותפים היא של ועדי הבתים.

בהמשך הישיבה נערכה הצבעה על סיוע בהסרת מפגעים ואחזקת חצרות ומקלטים בבתים משותפים. בהצבעה נכחו 28 חברי מועצה, מתוכם הצביעו 26 חברים בעד ההצעה ו-1 נמנע.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. יעקב אמר/ה

  יש לשקול הקמת צבא הגנה :
  -שפועל ללא—הקש בגג ופגיעות כירורגיות
  -שמשמיד יצור חשמל
  -שמשמיד אספקת מיים
  -שמשמיד מחסני מזון
  -שמשמיד שכונות, החל ביקרות ביותר.

 2. רונן אמר/ה

  יש בחיפה שכונות שלמות ללא מקלטים ציבוריים עם בניינים ישנים ללא מקלט משותף.
  הגיע הזמן להתייחס לזה!!

 3. אייל אמר/ה

  בבקשה לדרוש כעיתונאים, רשימה של מקלטים פר כל שכונה בחיפה.
  יש שכונות של אלפי תושבים עם מקלט אחד או שניים ל-50 איש.
  האם זו רמת מוכנות ראויה??

 4. שאול ברוך אמר/ה

  הזנחה והתעלמות של העירייה לאורך עשרות שנים מפניות תושבים שגרים בבתים ישנים שאין בהם ממד או מקלט משותף, ואשר המקלט הציבורי הקרוב לביתם נמצא במרחק מאות מטרים ממנו. הערייה התעלמה וממשיכה להתעלם ממתן פתרון לבעיה. זה מצריך קצת מחשבה כסף וגם עשייה , על מנת להיות מוכנים לחס וחלילה מתקפת הטילים הבאה מצד החיזבאללה. יש להתקין בחצרות בתים ואולי גם במקומות ציבוריים בטונאדות, שיהוו מחסה-מקלט לבתים מרוחקים ממקלט ציבורי . התיחסות העירייה ואחריות הנבחרים נחוצה במיידי וזועקת לשמיים.

הגיבו כאן לכתבה