הכרמלית נתקעה – הנוסעים הלכו לתחנה ברגל

הכרמלית נתקעה על המסילה הערב, לאחר שרק הבוקר חזרה לפעולה, לאחר כ-3 חודשי השבתה. ראש העיר חנך רק הבוקר את הכרמלית ואת מערכת הכרטוס המשודרגת, ברוב פאר והדר.

05_-_הכרמלית_נתקעה.jpg

הכרמלית נתקעה. צילום: פולינה פטרוחין
יונה יהב חונך את מערכת הכרטוס החדשה מול המצלמות, הבוקר.

התקלה על המסילה


אך לאחר מספר שעות של עבודה, הכרמלית נתקעה.
כך מדווחת למערכת חי פה החיפאית פולינה פטרוחין, שהייתה על הכרמלית ברגעי התקלה:
עליתי על הכרמלית סביב השעה 20:00 , מכיכר פריז. הכרמלית עלתה לכיוון הדר ונסעה כרגיל, עד שבאמצע המסילה אחרי תחתית הנביאים היא נעצרה. אחרי 2 דקות הנהג כרז להישאר במקומות ושעוד 10 שניות ניסע.

אחרי כמה דקות נוספות, שמענו את הנהג ואת צוות הבקרה מדברים ברמקולים שצריך לפנות את הנוסעים. תוך דקות אחדות החלו לפנות את הנוסעים בקרון שלפנינו.

הכרמלית_נתקעה_-_נוסעים_יורדים.jpg

הכרמלית נתקעה – נוסעים יורדים. צילום: פולינה פטרוחין
ואז הגיעו הצוות גם אלינו. היינו כ-15 נוסעים. ירדנו מהקרון והלכנו במנהרה, לצד מסלול הכרמלית, בליווי הנהג, עד לתחנת הנביאים. בתחנה יצאנו לרחוב כרגיל. שאר הנוסעים שהיו בתחנה וחיכו לכרמלית הופתעו לראות אותנו יוצאים משם. אחרי דקה כרזו לכולם שכרגע הכרמלית לא נוסעת.

הצוות היה מאוד אדיב. לא ברור לי מה גרם לתקלה ולא קיבלנו על כך מידע מהצוות. אני ממש שמחה שלא התדרדרנו אחורה או משהו כזה.

אף אחד מהנוסעים לא נבהל. בין הנוסעים היה גם תינוק שנסע עם אבא שלו. האב נזקק לעזרה על מנת להוריד את העגלה למסילה, אבל כולם היו מאוד רגועים. הלכנו ברגל כ-20-30 מטרים, לא יותר לדעתי.

מעיריית חיפה נמסר כי במהלך הנסיעה נדלקה נורת אזהרה בלוח הבקרה, המעידה על חשש לנגיעה בכבל. על מנת שלא לקחת סיכון ובהתאם לנוהל ההפעלה, נעצרה תנועת הכרמלית וכעת בודקים המומחים בשטח, האם יש נגיעה בכבל בנקודה כלשהי, או שמדובר בהתראת שווא.

לא ניתן להגיב