מוזיאון חיפה לאומנות חוגג 70 ומתחדש!

בגדי המוזיאון החדשים (צילום: ג'ני כצנר)

לכבוד חגיגות ה-70 למוזיאון חיפה לאמנות – שיפור חווית המבקר במוזיאוני חיפה

לקראת פתיחת התערוכה המרכזית לציון 70 שנה להיווסדו של מוזיאון חיפה לאמנות, ‘דרך חיפה’, נערכו שיפורים ושדרוגים בכל מוזיאוני חיפה: מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, המוזיאון הימי הלאומי, מוזיאון העיר, מוזיאון מאנה כץ ומוזיאון הרמן שטרוק.

לכבוד חגיגות 70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות ובמטרה לשפר את חווית המבקר במוזיאונים השונים, נערכו מספר שדרוגים משמעותיים במוזיאוני חיפה. 

כצעד ראשון הוסבה הכניסה הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות לרחוב שבתאי לוי, החזית ומבנה הכניסה הוכשרו במיוחד כך שהמבקר יקבל חוויה מוזיאלית עוד לפני כניסתו לחללי התצוגה. בנוסף הוכשר שטח מתאים בכניסה הנגיש לבעלי מוגבלויות.

‘נראות’ הצוות זכתה גם היא להתייחסות ועובדי המוזיאון המקבלים את הקהל התחדשו בתלבושת אחידה: חולצה שחורה מכופתרת, מכנס שחור ותג שם לזיהוי באופן שמבקרים יוכלו לפנות ולשאול שאלות. 

בגדי המוזיאון החדשים (צילום: ג’ני כצנר)

למוזיאון, על כל חלליו, הוכנסו ספסלי ישיבה, באופן שיאפשר מנוחה והתרגעות במהלך הביקור. ברחבי המוזיאון הוצבו שלטי הכוונה חדשים, שעד כה היו לא אחידים וכעת הוחלפו בפרוגרמת שילוט המותאמת לזרימת קהל בין החללים. 

סיורים מודרכים במוזיאון יתנהלו מעתה עם כסאות ניידים, קלי משקל, שיימסרו למשתתפי הסיור חינם אין כסף  כדי לאפשר נוחות מרבית. גם מתקני מים מינרלים, לשימוש חופשי, הוכנסו לכל מוזיאוני חיפה.

בנוסף, העובדים הבאים במגע עם קהל, קופאיות, מדריכים, סדרנים ושומרים – הונחו לתת מענה שירותי מטיבי, בחיוך ובאופן מסביר פנים, במטרה לתת למבקר שירות אדיב ואיכותי. 

יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה (צילום: צבי רוגר)
יותם יקיר, מנכ”ל מוזיאוני חיפה (צילום: צבי רוגר)

מנכ”ל מוזיאוני חיפה, יותם יקיר, אמר:

חווית הביקור במוזיאונים יש לה רבדים רבים שקובעים, יחד, כמכלול, את הרושם עמו יוצאים המבקרים בתערוכה. שמנו את הנושא כמרכזי בתוכנית העבודה של ההנהלה ואני מאמין שלמבקרים במוזיאוני חיפה צפויה מעכשיו, לצד חוויה אמנותית איכותית, גם חוויית ביקור שונה בתכלית.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו