גור חזירי בר הותקף קשות ע"י תושב חיפה ש"לקח את החוק לידיים" | צפו

אביהו מחזיק את החזיר שהוכה (צילום: אביהו שרווד)

תושב חיפה הכה באכזריות גור חזירים, על פי החשד, באמצעות מקלות ואבנים

ביום חמישי האחרון (27/05/21), הותקף גור חזירים בחצר בניין מגורים בשכונת שפרינצק בחיפה, ע"י אדם שנתקל בו.

החזיר הפצוע | צפו בסרטון

אחת מדיירות הבניין שבחצרו אירע המקרה, פנתה בזעזוע ליו"ר סיעת הירוקים של חיפה, אביהו האן, וסיפרה לו כי החזיר הוכה קשות, לטענתה, בעזרת מקל ואבנים, ונפצע באחת מעיניו וכן ברגליו. את המידע העביר האן להילה לאופר, חברתו לסיעה הפעילה רבות למען בעלי החיים והיא הזעיקה את אביהוא שרווד, מעמותת ״למען חיות הבר״ (וזה שהקים אותה), עמותה ללא מטרות רווח שמצילה, מטפלת ומשקמת חיות בר במצוקה.

אביהוא שרווד הגיע למקום ואסף את החזיר, שהיה פצוע קשות, למרפאת העמותה, שם הוא עדיין מאושפז.

החזיר הפצוע (צילום: אביהו שרווד)
החזיר הפצוע (צילום: אביהוא שרווד)

אביהו שרווד מסר לחי פה – תאגיד החדשות:

החזיר הזה סובל מניב שבור, שן טוחנת שבורה, פגיעה קשה מאוד בעין ומכות יבשות בכל הגוף.
אני מטפל בכל חיות הבר בארץ, כל החיות שמופיעות ב"רשימות השחורות". זו הפעם הראשונה שאני מטפל בחיה שעברה לינץ׳. עד היום, כל המקרים הם מקרים של דריסה, או תקיפה של כלב שתפס גור חזירים.
החזיר הפצוע (צולם ע"י אחד השכנים)

"אין שום לגיטימציה לקחת את החוק לידיים"

הילה לאופר מסיעת הירוקים של חיפה, אמרה לחי פה – תאגיד החדשות:
״מה שמדאיג אותי זה שלצד רוב התגובות, יש מיעוט שמצדיק את ההתנהגות האלימה, את לקיחת החוק לידיים. זה נכון שיש בעיה, אף אחד לא יכול להתכחש לכך, מי שמתכחש לבעיית החזירים, עושה נזק גם לחזירים וגם לתושבים. נוצר חיכוך מאוד גבוה בין החזירים לבין בני האדם בעיר, חיכוך שהוא לא טבעי. הנוכחות שלהם בתוך העיר לא טובה לאף אחד. החזירים מתרגלים לסביבת אדם ומאבדים קישורים של חיית בר, ניזונים מהמזון של בני האדם ונעשים תלותיים בו, וכך מאבדים את הכישורים והיכולות ההישרדותיות שלהם", אומרת לאופר.

הילה לאופר (אלבום פרטי)
הילה לאופר (אלבום פרטי)

"לצד זה", מוסיפה לאופר, "יש גם התססה חריפה וניסיון להציג את החזירים כיצור אכזרי, תוקפני ומסוכן, דבר שגורם לאנשים לבהלה. התסיסה הזו לא בריאה והתוצאה היא שאנשים לוקחים את החוק לידיים. צריך להבין ממה ההתנהגות של החזירים נובעת, להשקיע בהסברה ולא להתסיס. חשוב לי לציין – זה לא נכון שאנחנו בעד החזירים ונגד האנשים, אני לא בעד קיצוניות בכלל. ברור שאי אפשר להגיד לאנשים שהם חייבים ללמוד לחיות עם חזירים מתחת לבית שלהם. אבל ראש העיר לא עשתה את הפעולות הנדרשות. אף אחד, כולל אני, לא יודע מה המהלכים ומה התוכנית של ראש העיר בעניין. במבחן התוצאה – זה כישלון אחד גדול, בכל הפרמטרים. אני מפנה את כל הכוח למאבק מול מי שאמור לטפל בבעיה – ראש העיר, זה התפקיד שלה לדאוג לטיפול ולפתרון".

ללאופר חשוב להדגיש באופן ברור: "צריך לעשות הפרדה מוחלטת וחד משמעית בין הבעיה לבין לקיחת החוק לידיים – אין לזה לגיטימציה. ועוד במקרה הזה, מדובר בגור חזירים קטן. גור כזה, אין שום סיכוי שיהווה כזו סכנה, שמחייבת אלימות כהגנה עצמית! ועוד אלימות כ"כ קיצונית!

אביהו מחזיק את החזיר שהוכה (צילום: אביהו שרווד)
אביהו מחזיק את החזיר שהוכה (צילום: אביהו שרווד)

יתרה מכך, הגור הזה, אם הוא היה קצת יותר גדול והיתה לו יכולת להתגונן, הוא היה מנסה לברוח ועל הדרך רומס כמה ילדים, או גורם לתאונה. אלה דברים שיכולים להיגמר באסון. היום זה חזיר, מחר זה כלב, ומחרתיים זה ילד שמרביץ לילד אחר עם סלעים. זה גבול מסוכן מאוד שאסור לעבור. האלימות עלולה לגלוש לתחומים אחרים, ושאף אחד לא יתפלא אח"כ. עירייה שמאפשרת לעובד עירייה להתעלל בחזירה, שלא תתפלא שאחר כך התושבים עושים את אותו דבר". (לאופר מתייחסת למקרה בו צולם עובד עיריית חיפה, כשהוא לוכד חזירה שצווחת בבהלה, נקשרת ומועלית לטנדר של העירייה). מצ"ב הידיעה אודות המקרה, כפי שפורסמה בחי פה:

פציעה בעין (צילום: אביהו שרווד)
פציעה בעין (צילום: אביהו שרווד)

הטיפול במקרה הועבר לרשות הטבע והגנים, וזו תגובתם:
רשות הטבע והגנים חוקרת את המקרה, היום (א' 30/5/21) תוזמן העדה לתת עדות בנוגע למקרה, לאחריו הרשות תגיש תלונה במשטרה במידה שהעדה לא תרצה להגיש תלונה. רשות הטבע והגנים פועלת מתוקף חוק הגנת חיית הבר. במקרה הנ״ל, החשד הוא לצער בעלי חיים ולכן נדרש להגיש תלונה במשטרת ישראל. החזיר הינו חיית בר מוגנת ולכן אסור לפגוע בו, על פי החוק. במידה שאזרח חש סכנה, הוא נדרש להתקשר למשטרה או למוקד העירוני.


עו"ד שמואל שטיינר, המתמחה בדיני נזיקין, התייחס למקרה ומסר לחי פה:

עדר חזירים עשוי למנות עד כ-20 חזירים. הזכרים לרוב אינם מהווים חלק מהעדר, אלא מסתובבים לבדם ומצטרפים אליו רק בתקופת הרבייה. משקלו של חזיר בוגר נע בין 60 ל-90 קילוגרמים. תפקיד הווטרינר העירוני הוא לגרום להורדת המספרים באמצעות פעולות מניעה. יחד עם זאת, קיימת עלייה במספר המפגשים של תושבים עם חזירי בר. מפגשים אלו עלולים להוביל לבהלה בקרב תושבי העיר, אך יש להדגיש כי חזירי בר מפחדים מבני אדם ואינם מהווים סכנה לציבור.

עו"ד שמואל שטיינר
עו"ד שמואל שטיינר

חשוב לשמור מהם מרחק ולהימנע ממגע עמם. אין להתגרות בהם ובעת מפגש בין תושב לחזיר בר מומלץ להתרחק בהליכה רגועה. כמו כן, יש להימנע ממתן מזון לחזירי הבר, הדבר גורם להם לאבד את הפחד הטבעי הטבוע בהם, מפני האדם. איבוד הפחד מוביל להתקרבותם למגורי האדם בחיפוש אחר מזון ומים. כתוצאה מכך מתקיימים מפגשים תכופים עם התושבים ודבר זה עלול להוביל לפגיעה בבני אדם כתוצאה מתאונות דרכים או תקיפה ישירה בתקופות הרבייה ובתקופת ההמלטות, כאשר האימהות מגינות על גוריהן.

עד היום אינני מבין מדוע לא מגישים תביעה ייצוגית נגד עיריית חיפה ולעומדת בראשה בעניין החזירים, התפשטותם ואי הטיפול בהרחקתם.

בכל מקרה שאדם נפגע בגופו או ברכושו אני הייתי ממליץ לתבוע את הרשות המקומית בתביעת נזיקין רגילה אם יגיעו עשרות ומאות תביעות העיריה לא תוכל להתעלם וגם בית המשפט לא יוכל להתעלם״.


מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

כפי שפורסם לא אחת – עיריית חיפה פועלת בכל האמצעים המוכחים להרחקת חזירי הבר משכונות המגורים, תוך התמקדות במניעת מקורות מזון ומים המהווים גורמי משיכה עיקריים של חיות הבר לעיר.
במסגרת זו פועלת העירייה לתגבור הניקיון במרחב הציבורי, קובעו והוחלפו אלפי פחי אשפה, מתקני מחזור ואשפתונים בפחים שאינם נגישים לחזירי בר. הוצבו מאות מטרים של גדרות למניעת כניסת חזירי בר לגינות, הוקם קו חירום עירוני המרכז פניות תושבים בנושא ועוד. לצד כל אלה, מבצעת העירייה פעילות אכיפה והסברה בכל הקשור לחשיבות שמירת ניקיון המרחב הציבורי. כן, הקימה העירייה קרן עירונית המסייעת במימון גידור חצרות פרטיות. העירייה ממשיכה לבחון כל אמצעי שיוכח כיעיל להרחקת חזירי הבר.
תקיפה של כל חיה מהווה עבירה פלילית וזו נחקרת ומטופלת ע"י הגורמים המוסמכים לאכיפת החוק בנושא.

החזיר, כאמור, הוא חיית בר מוגנת ואין לפגוע בה. אם ראיתם חזיר פצוע, יש לדווח למוקד רשות הטבע והגנים –3639 *  

89 תגובות
 1. שקד ברויר אמר/ה

  את בעיית החזירים צריכה לפתור העירייה בלבד. אין לאף אזרח זכות לקחת את החוק לידיים, למעט במקרה של הגנה עצמית.

 2. סיוון אמר/ה

  יופי קליש. אני אומרת להמשיך במדיניות הפושעת שלך ולתת לעוד קצת חזירים אפשרות להתרבות. ככה גם תהיה יותר טינופת סביב הפחים (הקשורים! גאונה את!!), גם יותר אנשים מבוהלים ותקיפות (כן. חזירים תוקפים. גם אם זה "רק אם הם מרגישים מאוימים". לכו תנחשו מתי הם "מרגישים מאוימים" ומתי הם אדישים) וגם נשמע על אכזריות איומה כזו מצד אנשים שמתעללים בחזירים (וזו התעללות לכל דבר. כמו במקרה של הפקחים שהרגו חזירה לפני כחודש). במקום לבוא עם פתרון ראוי, בשת"פ עם השירות הוטרינרי ורט"ג, או כל מי שרלוונטי לנושא, בו יבנו תכנית מסודרת של הרדמה ושחרור ביערות מרוחקים או הרדמה ועיקור וסירוס או אין לי מושג מה, שמים לי שלטים "מאגניבים" בכל העיר וקושרים פחים. יופי של ניצול כספי המסים שלנו!

 3. לין אמר/ה

  כואב הלב, אנשים רעים…. תודה לאביהוא המדהים והחלמה מהירה לגור חזירים המתוק

 4. קוקוריקו אמר/ה

  אסור לצער בעלי חיים.האיש קצת הגזים,למה אותו אדם לא גידר את הפלפלים ששתל?צריך לפסוק לחזיר פיצויים.אני מאחל לקאליש שחזור יתן לה ביס חזק אז אולי תתחיל לנהל את העיר.

 5. יסמין עתמה אמר/ה

  מקווה מאוד שיועמד לדין ושתבוא האמא של החזיר תלמד אותו לקח זה חוסר אנושיות לפגוע ככה בחיה

 6. עופרה אמר/ה

  אםשר לייצר תחנות האכלה לחזירי הבר כדי למשוך אותם לצידי העיר ולא לתוך העיר.

 7. יפעת אמר/ה

  נכון הבעייה עם החזרים זה כבר לא נעים וגם מפחיד
  אבל להתעלל בהם זה כבר לקחת את החוק לידיים ולא אנושי

 8. גדי. אמר/ה

  מי שמתנהג כך לחיות , לא אתפלא אם יפגע באנשים.

 9. נייס אמר/ה

  נכון שהחזירים מהווים מטרד
  אבל להתעלל ככה בגור חזירים
  זאת אכזריות מטורפת פשוט כואב לראות את הפציעות שלו
  לגביי קליש היא ראש עיר עם ציון 0
  לא עשתה שום שינוי בעיר
  אבל משריינת לעצמה את החרדים והערבים כדי שתוכל להיבחר שוב
  גועל נפש של ראשת עיר תעופי לנו מהחיים

 10. מכבי אמר/ה

  אנשים פשוט חיות אדם בלי לב

 11. רונה אמר/ה

  אנשים השתגעו, כמה אפשר להתריע על הנזקים והפציעות שהחזירים גרמו. כולם פתאום רחמנים ככ, אבל לא כלפי בני אדם .ההתחסדות הזו מזעזעת.

 12. אלפא אמר/ה

  אלה חיות בר , העירייה מצפצפת על התושבים, מה הפלא והתמהון ,שאנשים מודאגים לוקחים את החוק לידיים ?

 13. אלי אמר/ה

  כל הכבוד לו על היזמה הברוכה שירבו כמותו ככה נסיים עם הסיוט

 14. מירי אמר/ה

  ברוממה החדשה תמיד תמיד אפשר לפגוש בחזיר מול הסופר במקום שיש פחים ותמיד יש שם שקיות מסביב לפחים שמושכות חזירים

 15. חיפאי אמר/ה

  החזיר חיית בר מוגנת אבל האדם יכול להיפצע קשה למי זה משנה. ירדתם לגמרי מהפסים

 16. אני אמר/ה

  אלי, התגובה שלך מחליאה.

 17. חנה אמר/ה

  איך יכול ליהיות שחזיר שהותקף מקבל כתבה, אבל שתי ילדות שנרדפו ע"י חזיר ונדרסו כתוצאה מכך, לא קיבלו כתבה? זו אכזריות.
  "זובחי אדם עגלים ישקו"

 18. לילי אמר/ה

  הלוואי שתמות ויכו אותך עג מוות. אתה בעצמך רשע מרושע.

 19. מינה אמר/ה

  אלי שם מגעיל בן אדם זבל שיקחו את החוק לידיים וירסקו לך את העצמות

 20. ד"ר לביולוגיה, אוני' ווטרלו אמר/ה

  חיפה = ווהאן בעוד כמה שנים. ישנם הומלסים שמחטטים בפחי אשפה בלי ידיעה שחזירי בר היו שם לפניהם.
  צריך להבין שמבחינה ביולוגית, פתוגנים יכולים לעבור בין בני אדם לחזירים מאוד בקלות בשל דמיון רב במערכת התאית בדומה לחולדות. זו הסיבה שמשתמשים בהם כחיות מעבדה.
  וירוסי הסארס ביניהם הקורונה קפצו מחיות בר אל חזירים, ושם הוירוס עבר מוטציה שאיפשרה לו לקפוץ לאדם. אחרת זה לא היה מתאפשר. חזירים וחולדות הן מעבדות ביולוגיות ניידות ומהווים גשר לפתוגנים חייתיים "לקפוץ" לבני אדם.

  זה דבר מסוכן מאוד, ומסוכן כפליים מפני שישנם הומלסים שמחטטים בפחי אשפה לצערנו הרב, בלי ידיעה שחזירים היו שם לפניהם, וכך פתוגן חדש יכול לעבור בקלות!! לבני אדם. תארו לכם אדם שכזה שעולה על אוטובוס 37. תו

  יש להחזיר רשיונות ציד ו לפתוח עונות ציד! , כמו שתמיד היה בחיפה. זה נולד מצורך ולא בילוי!

 21. אוהב חיות אמר/ה

  התנקלות לחיה חלשה זה פשוט גואל נפש. אנשים מסכנים ורעים

 22. גרוס שלמה אמר/ה

  כל הכבוד למי שעשה את זה עדיף חזיר פצוע מאדם או ילד פצוע

 23. ערן אמר/ה

  כמה רוע!! לעצור את התוקף חסר הלב. שישלם במלוא חומרת הדין! אין רחמים!

 24. אטליז ג'ורג' אמר/ה

  20 ש"ח לקילו חי
  יש מציעים?

 25. מרדכי רוט אמר/ה

  עירית חיפה מפקירה את תושביה לעדרי חזירים וכאן אזרחים כבר לא עומדים בלחץ ולוקחים את החוק לידיים

 26. מינה אמר/ה

  חנה לכי תחפשי חוג לסריגה במקום לרכל ולהתסיס נגד חזירים. מתסיסנית. פרה

 27. סמי אמר/ה

  ראש העיריה לא מפחדת מחזירים אנחנו כן ועובדה שהוא לא נגע בכל הוא פצע חזיר ואני מבין את הפחד שלו החזיר שליך ליער לא איפה שי אנשים …..הוא חזיר כשמו כן הוא

 28. מור אמר/ה

  כל מי שמשבח את העבריין שהתעלל החזיר, עבריין לא פחות.
  מדובר בייצור חי. איך אתם מדברים ? תתביישו לכם. חלאות

 29. ירון חנן אמר/ה

  זו התנהגות ברוטלית ומקוממת שאין לה שום הצדקה! הזהרנו כבר שנתיים שללא טיפול רציני ונחוש של העירייה להחזרת החזירים לטבע, נראה אנשים נפגעים מחזירים, נראה תאונות דרכים מסוכנות לחזירים ולבני אדם וחזינו שיהיו לצערנו תושבים חמומי מוח שיעשו דין לעצמם בניגוד לחוק ולמוסר אנושי.
  אני מסכים לגמרי עם דבריה המאוזנים של חברת המועצה הילה לאופר ומקווה שיצליחו לרפא את פצעי החזיר האומלל שנפגע מהטירוף האכזרי הזה! הנה עוד הוכחה נוספת לקליש שהיא משאירה ואקום באוזלת יד משוועת ולואקום הזה נכנס כל מטורלל שמחפש דרך להוציא את זעמו על חסרי ישע!

 30. נעה אמר/ה

  איך אפשר לתקוף ככה גור??? זה כמו לתקוף תינוק. פשוט מזעזע. המשטרה חייבת לחקור ולהגיש כתב אישום.

 31. רז אמר/ה

  תפרסמו מיזה בחיפה בבקשה אני חיפאי, הולך לדפוק לבחור הזה מכות

 32. שפוי אמר/ה

  ממה מתרגשים?
  כמה תקיפות של חזירי בר בילדים וקשישים היו בחיפה ולא הזיז לאף אחד.
  כאן מעמידים את כולם על הרגלים התעללו בחזירון…
  יפסיקו להתעלל בבני אדם, מיד יפסיקו להתעלל בחזירים.
  וכל העמותות הללו שלא יזינו ת'שכל. כך פשוט כך.

 33. אורלי אמר/ה

  פשוט נורא.מי שפוגעה בחייות גם יפגע בבן טגם.אלימות -היא אלימות לשמה.גבר,שפכע ככה בגור צריך להענש.

 34. פרנק סינטרה אמר/ה

  לא בעד פגיעה בחזירים.אבל לעזעזל תנו פיתרון.אולי נעמיד לדין את ראשת העיר שלא עושה כלום להגן על התושבים.איבדתם את השפיות

 35. נמאס אמר/ה

  חלאה מפלצת תת אדם גיבור על גור חזיר מה עשה לך?!?! יא מפלצת תת אדם הלוואי והקראמה תחזור אליך חלאה

 36. שרון אמר/ה

  העיריה חוץ מלפזר שלטים ולהוסיףף שרשרות לפחי אשפה לא עשתה כלום למגר את תופעת נחזירים שמסתובבים חופשי בחצרות והרחובות ובגנים ציבוריים. כבר ניו נשיכות של חזיר תאונות דרכים והעיריה ישנים. כואב הלב על החזרזיר המסכן שסבג מכות חיה רעבה לא יודעת להבדיל בין גינה לפח זבל ראשת העיר וחבורת הכלומים משקיפים אותה תתעוררו ותפעלו אם לא למען התושבים למען החזירים האומללים!

 37. מייקל אמר/ה

  ניראה אותכם גיבורי מקלדת שחזירי הבר יסתובבו בצפון תל אביב או בירושליים
  הגיע הזמן לאסוף אותם על משאית ולהעביר לעזה

 38. יוסי אמר/ה

  אדיוטים תפסיקו לתלונן ותסבלו בשקט.

 39. ארז אמר/ה

  קליש, מתי כבר בחירות? את ההתגלמות של החולי הפרוגרסיבי, שבו חזירים חשובים יותר מבני אדם. איזו מכה, אלוהים.

 40. לי אמר/ה

  ומי הבהמה האמיתית לא קשה להבין. חוליגן שגיבור כנגד גור חזירים. מעניין איך הוא מתייחס לילדים שלו

 41. דוד אמר/ה

  מאשים רק את עריית חיפה , כאב לב לפגוע בחייה כלשהיא .

 42. איטה אמר/ה

  "בהמה גסה" זה שהכה את החזיר ככה!!
  עונשים אולי ירתיעו…
  זה משהו בחינוך או באופי של המתעלל. מחר הוא יכה את אשתו ככה.

 43. אשר אמר/ה

  אנשים רעים לא ברא השטן. צער בעלי חיים.

 44. משה אמר/ה

  כול הכבוד לאזרח.
  הגיע הזמן שמשהו יעשה סדר.
  לא מתייחסים לנזק והפחד שיש לתושבי חיפה בגלל החזירים
  רק חזיר יכול להגן על חזירים

 45. Kdd אמר/ה

  לכל החכמים הגדולים מאוד כדאי "להשקיף" עליכם לכשתפגשו עם חזיר ו/או קבוצת חזירים מאיימים…
  נראה אם תלטפו את החזיר או תהרגו אותו! זיכרו גם את הנאמר בתורתינו הקדושה: "הבא להורגך השכם והרגו"
  לפי דעת העיריה אם שוטר יראה אדם ננגח על ידי חזיר – לחזיר מותר להרוג את האדם אך לשוטר אסור ("לפי החוק" (הדבילי)) – לפגוע ברובה שלו בחזיר!
  אידיוטיזם מושלם!
  מקום החזירים לכל היותר בגן החיות – ואם גברת קליש מחבבת אותם כל כך שתשמרם ותגדלם בחצר ביתה המגודרת…
  משך ה"טיפול" בנושא ממש אבל ממש מוגזם !!!
  הערב גם נתקלתי בנהיגה בחשיכה בחזיר ענק שמשקלו ככל הנראה קרוב לרבע טון! כאשר הינו עוקב בחשיכה אחר 2 נערות קטנטנות הזהרתי אותן והן שינו את כיוון הליכתם!
  ויחד איתם אישה מבוגרת שצעדה לקראת הלא מודע…(לקראת החזיר הענק)
  הגם שנהגתי בריכבי המפגש היה ממש ממש אבל ממש לא נעים בלשון המעטה!!!
  אז אם מישהו מהגאונים ויפה הנפש קוראים את הכתוב
  יפה יעשו על מנת למגר את התופעה שנולדה בקדנצית הניהול של העיריה הנוכחית והגיע זמן לטפל בשורש הבעיה ולא באופן התגוננות בפני הבעיה.
  לא רוצים לראות חזירים בחיפה בכלל!!!
  )ומי שחשק בחיה זו – שילך לגן החיות או שיגדל בחצרו הפרטית!!! הרחק מהציבור מהתינוקות, מהילדים, מהמבוגרים ובכלל מבני האדם שרוצים לחיות כעם חופשי בעירינו !!!

 46. יוכי אמר/ה

  שיהיה מבורך.אנחנו חיים בספרי.
  אנחנו לא יוצאים בשעות החשכה מהבית. עיר שהיתה ידועה כשישנה.ישנה עכשיו בצדק.עיר שיש בה הגירה שלילית.
  אתם מדברים על חזירים?????ומה עם האנשים ועם הילדים.פשוט הזוי

 47. אנונימי אמר/ה

  ככה צריך להיות אני מצדיע לאדם הזה לא הגיוני שהחזירים משתלטים מפחידים אנשים ולא עושים עם זה כלום

 48. אריאל אמר/ה

  סליחה אבל בניגוד לחזירי בר שהגיעו ניירות הכרמל ולא פגעו באף אחד, הערבים מגיעים מהכפרים, מתרבים בחיפה, וגורמים לנזקים משמעותיים. מתי קליש תתחיל לטפל במפגע הזה? מחכה שאנשים יקחו את החוק לידיים?

 49. יוסי אמר/ה

  גור קטן של חזיר בר מקבל מכות רצח למה אבל ? מי זה הפח האשפה האנושי הזה שמהלך על שתיים שלוקח את החוק לידיים ומכה ומתעלל באכזריות בחיית בר,
  הלוואי ויכו אותך אים מקל ויזרקו עליך אבנים ויוציאו לך עין ותהיה בטיפול נמרץ מאחל לך מכול הלב שלי.

 50. הקול השפוי אמר/ה

  במקום הנזקים הארורים האלה למה לא מאשרים חיצי הרדמה,לשים על משאית של רשות הטבע והגנים וחזרה ליער…. כל כך פשוט קל הומני והגיוני,ביינתים כל עוד מורחים ומורחים זה יימשך כי החזירים מהווים מטרד. כל מקרה לגופו ולא מצדיק את ההתעללות,יכל בגג להפחיד ולהבריח אותו,אבל כדאי ומהר שהעירייה תתעורר ותיישם.

 51. מלי אמר/ה

  הלוואי שיעשו כך לכל החזירים
  פתאום העיריה כן מתייחסת??
  חודשים אנשים ממתינים למענה
  תפסיקו להתחסד!

 52. יהודה אמר/ה

  מתי תבינו שחזיר לא חתול רחוב אנשים תתעוררו עלק אסור לעשות עם זה כלום ולא יודע מה העירייה חייבת למצוא פתרון בפחות מחודש גם אם זה צייד או פינוי

 53. האכלה בטבע אמר/ה

  אין פתרון ללא שת"פ עם רשות הטבע והגנים – רק נק' השקייה והאכלה בשמורות – תמנע מהם להאלץ לחזור לערים – אז גם טורפים ישגגו שם וידללו אותם .

 54. משגינע חייע אמר/ה

  ככה זה שממשיכים לבנות בודיאות ופוגעים באזורי המחייה שלהם.
  תפסיקו לבנות חיפה לא צריכה יותר בניינים.
  בניתם זו התוצאה תתמודדו והחזיר המסכן הזה הוא הפגשה מצערת בין בן אנוש כי אותו בן אנוש חייב להכנס לכלא על פגיעה בחיית בר

 55. אסף אמר/ה

  התחרפנו לגמרי. איך מדללים את אוכלוסיית החזירים? -נותנים רשיונות לציידים לצוד אותם בטבע. האזרח המסכן החזיר מאיים עליו בחצר שלו והצדקנים האלה פועלים נגד האזרח.

 56. יפה אמר/ה

  עונש כבד לתושב שעשה לינץ' בגורת החזירים!!!
  נשבר הלב עליה, למה תינוקת כזו צריכה לעבור התעללות?
  אנשים חיים בסרט שחזורים תוקפנים, הם הכי מפחדים מבני אדם ובטח לא תוקפים

 57. מיכל אמר/ה

  כל הכבוד לאביהוא!
  טוב שיש גם אנשים טובים

 58. חכם אמר/ה

  חיפה בירת החזירים .הללויה מחר הם עוד יחליפו את קאליש.

 59. חכם ציון אמר/ה

  רז מזל שחוסר שכל לא גורם לכאבים
  .מספיק יש להתחיל בדילול ורציני .ולכל מחבקי החזירים אתם יכולים להשתתף במבצע אמץ חזיר ולקחת חזיר אליכם הביתה.

 60. שוקי אמר/ה

  במקום להשקיע בטיול להעבירו לשחיטה לאחר בדיקת רופא וטרינאר ולמכירתו אוכלי חזיר.כך ירויחו גם העיריה וגם קוני בשר החזיר. גם החזיר יקבל בית חם.

 61. אזרח א אמר/ה

  זהו עכשיו קליש מעבירה את האחריות לחזירים על התושבים. לפעמים המילה להכיל מיותרת לחלוטין את כל מי שאנחנו נאלצים להכיל בסוף ידיח אותנו ויעלה במקומנו. צריך להטמיע זה או אנחנו או הם דיי להכלה…

 62. אבי אמר/ה

  החזירים דואגים לחזירים. מה עם לדאוג לאנשים? קצת פופורציות

 63. תומר אמר/ה

  א. חזירי בר לא דבר טוב שהם נמצאים בעיר עצמה זה דבר שאי אפשר להתווכח איתו השאלה באיזה אמצעי פותרים את הבעיה אם בכלל, ודאי שלא כדאי לפגוע בהם בשביל להוציא אותם ולפי דעתי לאסוף את כולם ולשים בגני חיות או בשטחים אחרים זה בלתי ניתן לעשייה מעשית. הערייה והמדינה חייבת לחשוב איך לפנות אותם משם. לדעתי פשוט צריכים נציגי גן חיות להסתובב ברחבי העיר למשך מבצע הרדמה של החזירים של ככמה חודשים, הרדמה שכמובן מיועדת על מנת לאסוף את החזירים במשאיות למקומות אחרים ובטוחים ולא חלילה הרדמת מוות.

  ב. לגבי תקיפת החזיר זה דבר חמור מאוד וחייב לדעתי להעניש את מי שגורם לצער בעלי חיים ואת מי שמתעלל בבעלי חיים במאסר בפועל (לפי דעתי החוק הזה אכן קיים בארץ השאלה מה הדין לגבי חיות בר), חובה להגיש תלונה על החלאה הזה וחובה לדעתי לקנוס אותו באלפים רבים שיתרמו להגנה על בעלי חיים. רק ככה ימנעו מעשי זוועה כאלה של אנשים מהמיץ של המיץ של הזבל של האוכלוסיה.
  שיימינג קיים בדיוק כדי להכנס בחלאות כאלה בשיא הזעם.
  יום טוב.

 64. שאול אמר/ה

  חוזר על הדרישה/הצעה שהוזכרו: על הרשויות האמורות לטפל בבעיה של חיות בר ובעיקר החזירים במרחב חיפה, יש להקים תחנות האכלה ושתיה בנקודות מתאימות
  אז החזירים לא יאלצו לחפש אוכל ברחובות העיר חיפה
  בסך הכל החזירים והחזירות עם הגורים מחפשים אוכל.
  גם בני אדם שאין להם אפשרות לקנות אוכל (בעיה שגם אותה צריך לפתור) מחפשים מזון בפחי אשפה.

 65. חיפה אמר/ה

  כמה שטויות.
  ואם החזיר הולך באמצע הרחוב וזה גורם לי לרדת לכביש. אז עכשיו אני שוב מבצע עבירה.
  תעיפו אותם זאת חית פרא. אתם כותבים את מה שאתם כותבים אחרי הסטייק שאכלתם או לפני?

 66. אלבוים רונן אמר/ה

  עקב ריבוי וגידול מדהים של חזירי הבר בהעדר אויב טבעי אין מנוס מלשלוח ציידים לצוד ולדלל אותם בהייקפים גדולים . במדינות בהן אוכלוסיה נוצרית צדים אותם ללא הרף וכך מבוצע דילול ולא רואים את המחזות ההזויים כפי שרואים בישראל .
  יש ביקוש לבשר של חזיר בר (טעים אדום ומצויין ודומא לבקר רק יותר טעים ). באם יסדירו את בנושא וידאגו למקום לביצוע בדיקה וטרינרית של הבשר שניצוד אין כל בעיה למוכרו לחלק גדול באוכלוסיה האוכל לא כשר .
  נקבת חזיר ממליטה כ7 -10 גורים בשנה בעיקר בחודשים מרץ -מאי.
  יועילו יפי הנפש וחסידי תנו לחיות לחיות להפסיק ולהציק בנושא זה .
  מה שלא עושה הטבע לבד יעזור האדם ובתאבון .

 67. הדסה אמר/ה

  מצב מטורף שאנשים צריכים לחיות כאשר חזירים מסתובבים לידם….למה מחכים? כרגיל, עד שלא יקרה אסון אף אחד לא יפעל…..

 68. כרמלה אליצור אמר/ה

  להעמיד לדין את המתעלל..פשוט רוע לב ואכזריות לשמה..היצור המתעלל מסוכן לציבור וצריך לכלוא אותו ויפה שעה אחת קודם..

 69. אביחי אמר/ה

  למה לא להעמיס את החזירים על משאיות ולקחת אותם? כמה ימים של עבודה. בינתיים הם מתרבים. לדאוג אח"כ שלא יכנסו שוב לעיר כמו עד היום…

 70. אידה כהו אמר/ה

  הייתי עושה למנוול הזה בדיוק מה שעשה לגור החזירים – הייתי מוציאה לו עיין בגדול

 71. שלומי אמר/ה

  חזיר סופו למות ולאכול מהזבל כל חייו חמה שהעורך דין הנחמד והלבבי כמו הצעירים הנחמדים לא ידאגו לארוחה חמה לכל חזיר ?
  למה ? לא מגיע להם ? אין להם זכויות ? הם לא חלק אורגני ממגוון החי בחיפה בדיוק כמו בני אדם ? בושה שאין להם זכיות בסיסיות בושה

 72. אני אמר/ה

  אבל למה לא לשחוט את החזיר ולשם על המנגל ככה לפחות יהיה טעים. אין על סטייק טוב של חזיר ועוד חזיר בר.

 73. גדעון הדרי אמר/ה

  אנשים בבורותם משתמשים בביטוי השחוק "לקיחת החוק לידים" במקרה זה כמו במקרים רבים אחרים אין חוק המתיר תקיפת חזירים.
  להיפך, החזיר כמו חיות רבות אחרות הוא מוגן.

 74. רונית אמר/ה

  כפי שעשו כתבה לטובת החזירים תעשו כתובת לטובת התושבים שנמצאים בסכנה מתמדת בבהלה בחרדות בזיהום וליכלוך שהחזירים עושים בתלות של ילדים במבוגרים ע"מ לצאת מהבית ובאי התנהלות חיים נורמלית של תושבים זה פשוט זילזול בבני אדם אני לא בעד התאכזרות לבע"ח אבל מובן לימאיפה זה מגיעואפשר בהחלט להבין .שאלתי פעם בדואית האם אינם מפחדים מהתנים אז היא סיפרה לי כך אנו תופבים תן אחד מרביצים לו מכות ואז הוא הולך לספרלשאר התנים והם כבא לא מתקרבים לאיזור שלנו כך גם צריך לנהוג עם שאר בע"ח שמפריעים בשכרת י6מנו הנורמלית .כי "מותר האגם מהבהמה"

 75. דני אמר/ה

  לפי הכתוב ניתן להבין שהאדם הוא לא בריה מוגנת.
  חיפה נהייתה עיר החזירים. הם מיגנים והתושבים מה אתם?
  פשוט לא יאומן.
  חזיר ליד הבית
  זה יכול להחשב
  Take away?

 76. נעה אמר/ה

  מקווה מאוד שימצאו את העבריין. מי שפוגע בגור חזיר לצורך "נקמה" יכול באותה מידה לפגוע באדם אחר, מגזע אחר… לא אתפלא אם מדובר באדם שהיה שותף לניסיונות הלינץ' על ערבים בערים השונות. בושה להורים שלו.

 77. תושב אמר/ה

  למה לא לגדר את כל החורשות והואדאיות (כן כן, זה אפשרי גם באזורים שהטבע ממש פולש עד למתחת לבית) ולהציב "שערי בקר" או לצורך העיניין "שערי חזיר" שאנשים יכלו לעבור ולטייל שם אך החזירים לא יכלו להיכנס?! למה להתעקש להיות מדינת עולם שלישי כשיש פטרון טכנולוגי

 78. מסכנים אמר/ה

  טוב שיש משועממים בחיפה.אולי תמצאו דברים יותר טובים לדאוג להם?

 79. בקי אמר/ה

  אדם מנוול, אין מילה אחרת. האדם הזה יתעלל גם הכלבים וחתולים אם יפריעו לו. חדל אישים. חבל שלא נתקל באמא של הגור.

 80. יעל אמר/ה

  היום הוא יפגע בגור חזירים מחר זה יהיה הומלס ומי יודע איפה זה יגמר.
  אנשים כמוהו צריך להרחיק .הוא מסוכן .

 81. שניר אמר/ה

  קליש מדגימה איך אפשר לקחת עיר מתוקת ולהרוס אותה בצורה הכי מהירה, הטמטום חוגג

 82. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  זו התנהגות באמת ברוטלית. שבוע טוב

 83. Shay Nashiv אמר/ה

  Shouldn't hit and injure the animal, could just scatter him away or call for
  assistance!! Bad cruel person

 84. מושה אמר/ה

  עירייה לא עושה כלום כי לא היה כלום ועוד מקבלת על זה כספים ומזכורות שמנות… מזל שתושב גיבור היגן על חייו וניצל הפעם מתקיפה של תיגבורת להקת חזירים…

 85. שווייינראי אמר/ה

  אפזר לשלוח קישור לחזיר?

 86. יצחק אמר/ה

  סך הכול באים רק לאכול ולא להזיק צרכים להגן על החזירים מהתעללות כמו לחתולי רחוב כלבים ועוד

 87. חיפה אמר/ה

  גועל נפש של אדם!!!! שיכו אותו בחזרה פי 4!

 88. שפר אמר/ה

  לצערי חזירי הבר תוקםמם ורודפים אחרי אנשים. אם כל יפי הנפש רוצים כל כך לשמור אותם שיגדלו אותם בחצר האחורית שלהם. הם מגיעים בקבוצה ועושים שמות בשכונות. הם נכנסים לחדר המדרגות והופכים את הפחים וגם רדפו אחרי ילדים ששיחקו בחצר.
  הם התרבו בצורה לא מבוקרת וכל זה בגלל אוזלת היד של ראש העיר חיפה !

 89. לפיד י. אמר/ה

  זו אנטישמיות לשמה

לא ניתן להגיב