מחזור 1 של תוכנית "שלבים" בחיפה הסתיים בהצלחה! • הבוגרים יוצאים לקריירה חדשה ומרגשת

מסיימי תוכנית שלבים, מחזור ראשון (צילום: מיכה בריקמן)

הסתיים המחזור הראשון של תכנית ״שלבים״ להתחדשות מקצועית שמובילה החברה הכלכלית לחיפה

כ- 15 בוגרי תוכנית "שלבים" צפויים לעשות שינוי משמעותי בחייהם המקצועיים

בשבוע שעבר הסתיים המחזור הראשון של תוכנית "שלבים", התוכנית להתחדשות מקצועית וקריירה שניה שמובילה החברה הכלכלית לחיפה. התכנית מבוססת על התובנה שלמידה וצבירת ידע לאורך החיים הינם כלים רבי משמעות, המייצרים עבור האדם הזדמנויות לחולל שינוי ולהגשים מטרות ויעדים אישיים.

בדצמבר 2020 סקרנו בחי פה את ההשקה המרשימה והמבטיחה של תוכנית "שלבים" בהובלת החברה הכלכלית לחיפה, וכעת הגיעה התוכנית לסיומה, כשבוגריה אוחזים בכלים מקצועיים רבים שרכשו לאורכה.

מסיימי תוכנית שלבים, מחזור ראשון (צילום: מיכה בריקמן)

מחקרים מראים שאנשים מעל גיל 50 מתחילים מיזמים יותר מאשר כל קבוצת גיל אחרת.

במקרים רבים לא מדובר בצורך קיומי של פרנסה אלא בשאיפה להגשמה עצמית ועשייה מתוך משמעות המשקפת את שנות הניסיון והמיומנויות שנצברו, לצד הרצון למעורבות בקהילה.

מטרתה של תכנית ״שלבים״ היא לתת תקווה ולחזק את הביטחון העצמי לאנשים בתקופת סיום או שינוי קריירה. זאת באמצעות מתן כלים וידע עסקי ושיווקי, לצד תהליך עבודה אישי, אשר יאפשרו לאדם ליצור תקופת קריירה ארוכה, אשר תתמוך בעשרות שנים של עשייה, משמעות והנאה לצד ביטחון ובריאות. 

התכנית מועברת על ידי אנשי מקצוע, ונעשית בעבודה אישית ובקבוצות קטנות, תוך קבלת תמיכה, שיתוף וסיוע מתמשך לאורך התהליך.

באירוע הסיום, שהתקיים בשבוע שעבר הציגו המשתתפים הפונים לקריירה עצמאית, תוכנית פעולה עסקית ושיווקית לתקופת הקריירה הבאה שלהם, מול פאנל מומחים ואנשי מקצוע.

בין חברי הפאנל נכחו: סגן ראש העיר ויו"ר החברה הכלכלית, דוד עציוני, יו"ר אצטדיון סמי עופר, איתמר ציזיק, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, איתן פרדו, מנהל פיתוח עסקי של קבוצת שרונה ישראל, אופיר שטיינברג יזם ומשקיע בהון סיכון, ורד אביטן מנהלת אזור חיפה והשרון בבנק מרכנטיל דיסקונט ואפרת מורג העומדת בראש התוכנית.

הקבוצה השנייה, שבחרה להשתלב במעגל העבודה כשכירים, נפגשה עם יועצת גיוס בכירה מחברת פיליפס, שנתנה למשתתפים הכוונה מקצועית וסייעה להם בטיפים לכתיבת קורות חיים נכונים להגשמת המטרות שלהם.

עו"ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)
עו"ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)

דוד עציוני, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה, בירך את הנוכחים ואמר:

התוכנית הזו היא אחד מהדברים היפים שעשינו בשנה האחרונה בחברה הכלכלית, שנת קורונה, לצד פעילויות כמו קמפיין קידום עסקים, כנס תמיכה בעסקים שכלל את בכירי המערכת הבנקאית וכמובן תכנית קאשבק, להנעת הכלכלה בעסקים קטנים ובינוניים בעיר. אני שמח לפתוח את הפאנל הזה, ומאחל הצלחה רבה לכל הנוכחים. לחולל שינוי מצריך הרבה אומץ, בכל גיל, כולי תקווה שישיגו את המטרות שהציבו לעצמם.
אור שחף (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה אמר:

החברה הכלכלית לחיפה פועלת נמרצות לקידום הפעילות העסקית בעיר. תוכנית "שלבים" היא למעשה תוכנית ייחודית שפונה לתושב הפרטי, אני גאה מאוד בתהליך שעבר כל אחד ואחת ממשתתפי התכנית. כולם עבדו קשה מאוד בחודשים האחרונים כדי להגיע ליום הזה, אני מלא הערכה על המהלך שלקחתם על עצמכם, ומאחל לכולם הצלחה רבה. אנחנו שמחים ומתכבדים לתמוך, לכוון, ולהדריך את כל המשתתפים בהמשך דרכם. 
אפרת מורג • החברה הכלכלית לחיפה - תכנית "שלבים" לשילוב בני 50 ומעלה במעגל התעסוקה (צילום: חי פה בשטח)
אפרת מורג • החברה הכלכלית לחיפה – תכנית "שלבים" לשילוב בני 50 ומעלה במעגל התעסוקה (צילום: חי פה בשטח)

אפרת מורג, העומדת בראש תוכנית "שלבים":

ראשית אני רוצה להודות לחברה הכלכלית לחיפה שאפשרה לתוכנית הזו לצאת לדרך. בשנה האחרונה משתתפים התכנית עברו תהליך משמעותי באמצעות התוכנית, השינוי עוד לא הסתיים הוא רק התחיל. אני בטוחה שהמשתתפים ידעו לקחת את הכלים המשמעותיים שנרכשו במסגרת "שלבים", ויישמו אותם בחיים המקצועיים החדשים שלהם

בקרוב תפרסם החברה הכלכלית, פרטים לגבי המחזור השני שייצא לדרך בתוכנית "שלבים". 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רמבי אמר/ה

    מספר פעמים: תוכנית ולא תכנית!!!

הגיבו כאן לכתבה