מוקד חירום עירוני לבעלי עסקים בחיפה | הצעה לסדר של נעמה לזימי ושרית גולן

בעלי עסקים בחיפה נתקלים לא פעם במפגעים בסמוך לבית העסק שלהם ומשפיעים על התנהלותו התקינה. רבים מהם מתלוננים כי במצבים כאלה אין להם למי לפנות והם מוצאים עצמם חסרי אונים כשהעסק שלהם נפגע.

חברות מועצת העיר חיפה – נעמה לזימי ועו"ד שרית גולן – קיבלו פניות רבות מבעלי עסקים בעיר, שנתקלים בתקלות שונות בסביבת העסק, אך בניסיונם לפנות אל העירייה לעזרה, פעמים רבות אין מענה, או שהמענה מגיע רק כעבור זמן רב ולאחר שהעסק כבר ספג מכה כלכלית קשה.

קשיים נוספים שמדווחים עליהם בעלי עסקים, הם בתחום הפורמאלי הנוגע לעסק, כמו דרישות חוב, מידע בנוגע להתנהלות עסקית בתחום העירוני, מדיניות עירונית כזו או אחרת השייכות לתחום העסקי, עדכונים שוטפים וכיו"ב.

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

חברות המועצה לזימי וגולן מגישות הצעה לסדר בנושא – מוקד חירום עירוני לבעלי עסקים – שידע לתת מענה בבעיות שהן ייחודיות וספציפיות לבעלי עסקים. ויחסוך מהם קשיים מיותרים. הצורך בסיוע כזה רק התעצם לאחר שנת הקורונה, שהלמה בהם ללא רחם, גם כך.

מוקד כזה קיים כבר בעיריות אחרות ונוחל הצלחה רבה.

שרית גולן שטיינברג (צילום: ירון כרמי)
שרית גולן שטיינברג (צילום: ירון כרמי)

כך כותבות לזימי וגולן בהצעתן:

מוקד עירוני ייעודי לבעלי עסקים בעיר – הצעה לסדר

כבר שנים, ובפרט בשנים האחרונות, בעלי העסקים בעיר, מלינים על קושי רב במענה למנהלות שונות, שאלות וסוגיות מול המערכת העירונית. 

כמו כן, לא פעם, העירייה נוקטת בפעולות במעמד חד צדדי, ללא התראה מוקדמת מול בעל העסק והיעדר השיח מולו, פוגע בו כלכלית אנושות, דבר שהיה נפתר אם רק הייתה תקשורת ראויה מול בעלי העסקים בעיר. 

הדבר חייב לעבור שינוי וייעול מהשורש. צעדים קוסמטיים, מבורכים ככל שיהיו, לא יחזקו פה עסקים וישמרו אותם, בנוסף אל השקעות נקודתיות, מחובתנו לעודד ולקדם התייעלות מערכתית. 

במקום שבעלי עסקים יצטרכו קשרים והיכרות עם קרובים להנהגה בעיר, ולא משנה איזו הנהגה – תהיה להם גישה מקצועית, זמינה ומחויבת למערכת העירונית, למענה לשאלות, לזכויות ולשירותים. 

הצעתנו היא: הקמת מוקד עירוני ייעודי שיהיה זמין לבעלי עסקים בעיר 24/7 בדיוק כמו מוקד 106, לפתרון בעיות, הבהרת הנחיות וסוגיות משפטיות ומנהליות ועוד. 

זה יוכל לאפשר לנו ניטור של בעיות מרכזיות שחוזרות על עצמן, מיפוי של סוגיות שלא תמיד אנו ערים להן במערכת העירונית ויכולת לייעל את השירות מול בעלי העסקים בעיר. זה יאפשר לנו לקבל דוחות על טיפול בתלונות ולהבין איפה אפשר לסייע ולהשתפר. 

כמו כן, אנו מציעות בנוסף, לכוון לשיתוף פעולה וקשר עם התאחדות התעשייה והמלאכה, ועם הסוכנות לעסקים הקטנים והבינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה (בדומה למה שנעשה בערים אחרות)

עיר חזקה היא עיר עם מערך עסקי חזק, זה אינטרס שלנו שבעלי ובעלות עסקים בעיר לא ימצאו עצמם בייאוש מול המערכת, אלא בדיוק להפך, להקל ולצמצם קשיים. 

נעמה לזימי ועו"ד שרית גולן שטיינברג – חברות מועצת העיר

לא ניתן להגיב