הצביעו בסקר: האם יש ירידה בכמות החזירים ברחובות חיפה?

(חי פה) - עיריית חיפה עושה מאמצים לדילול בירי...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

מצב הביטחון בשכונה מדאיג את התושבים בחיפה

תושבי הדר מחפשים פתרונות להשבת תחושת הביטחון האישי בשכונה

בחודש וחצי האחרונים התרחש ברחוב מסדה גל מקרי אלימות: שרפה במבנה של חנות ומגורים, זריקת רימון הלם, בקבוק מולוטוב ומקרי ירי. תושבי רחוב מסדה המודאגים דורשים לטפל במצב מידית. במקביל, מקיימת מועצת הדר הכרמל מול עיריית חיפה, מאמצים לשיפור מצב הביטחון בשכונה. דנה גולדרינג, מייסדת הפרויקט "מאירות בלילה" קיימה בשבוע שעבר סיור עם נציגי העירייה בנושא הביטחון האישי בשכונה.

רחוב מסדה (צילום: חי פה בשטח)
רחוב מסדה (צילום: חי פה בשטח)

אם לילדים המתגוררת ברחוב מסדה כארבע שנים, מספרת כי בארבעת החודשים האחרונים עלתה רמת האלימות בשכונה. "בתור תושבת השכונה, אני תוהה אם בטוח עבורי ועבור משפחתי להישאר כאן ולגדל את ילדיי. אנחנו אנשים צעירים בתחילת דרכינו, עם פוטנציאל להפוך את השכונה למקום נעים וטוב, אבל גם חבריי ושכניי חושבים האם לעזוב בעקבות המצב. צריכה להיות כאן נוכחות של גורמים שעושים אכיפה וסדר. אנשים רוצים להרגיש מוגנים בבתיהם ומחוץ להם. זה טיפול שלא סובל דיחוי או המתנה לתקציב".

בנוסף לשרפה שפרצה לפני חודש וחצי באחד הבניינים ברחוב, בשבוע שעבר נזרק רימון הלם, נורו יריות מאקדח ונזרקו בקבוק מולוטוב לעבר בלוני גז. השחתת רכבים, ניפוץ חלונות וונדליזם כבר הפכו כמעט לדבר שבשגרה, והתושבים מוצאים עצמם חושבים כמה פעמים לפני שהם יוצאים מהבית בשעות הערב והלילה.

רון רוזן המתגורר במסדה אמר לחי פה:

זה שבוע של אי שקט. התושבים ממש בחרדה. רחוב מסדה תחת מתקפה, כאילו אנחנו אזור לחימה בסוריה. כל כמה שעות התושבים שואלים, אחד את השני "מה זה הפיצוץ הזה" או "מה היריות האלה" וזה פשוט לא נגמר. אנחנו אובדי עצות ולא כל כך יודעים מה אפשר לעשות. בנס לא התקלחו בלוני הגז שנזרק לעברם בקבוק מולוטוב. כוחות הביטחון מגיעים מהר והמשטרה מטפלת במקרים נקודתיים, אך דרוש טיפול כולל בשורש העניין.
הבניין השרוף במסדה (צילום: חי פה בשטח)

גם נינה מזרחי, בעלת המונית "מונינה" מונית שמיועדת לנשים ולנערות (שהוקמה בדיוק בשל הצורך בביטחון האישי הלוקה בחסר), סיפרה לחי פה כי בשבועות האחרונים פרצו לרכבה שלוש פעמים, ברחוב הלל וברחובות הסמוכים. היא לא היחידה, כמובן (ראו קישור לכתבה מיום שישי האחרון 7/5/21)

מונינה לאחר שהושחתה (צילום: נינה מזרחי)

המאמצים של מועצת הדר הכרמל בשיתוף העירייה חיפה ומשטרת חיפה

בשנה האחרונה ביצעה מועצת הדר הכרמל פעילויות מגוונות כדי לשנות את מצב הביטחון המדורדר בשכונה: התקיימה הפגנה מול תחנת המשטרה בהדר ונערכו מפגשים עם מפקד תחנת חיפה הקודם אמיר גולדשטיין, נערכה סדרת מפגשים עם מפקד הרובע וקודמו משה אדלר ומפגש עם רכז הביטחון של עיריית חיפה. מועצת הדר כרמל קיימה סיורים עם מנכ"ל העירייה וראש מנהל התפעול. בנוסף, נציגי המשטרה הציעו לתושבים להתגייס כמתנדבים למשמר השכונה.

רכב שרוף במסדה (צילום: חי פה בשטח)

עופר פיקס, ממועצת הדר כרמל:

מועצת הדר פועלת בכל הכיוונים. נראה שעיריית חיפה מבינה את חשיבות הטיפול בנושא הביטחון האישי ואני מקווה שנראה פעולות משמעותיות בתקופה הקרובה.

סיור בנושא הביטחון האישי

ביום רביעי שעבר (5/5/21) התקיים בהדר סיור בנושא הביטחון האישי, בהובלת ביאטריז כץ רוזן, יועצת ראש העיר חיפה לקידום שיוויון מגדרי, דנה גולדרינג, יזמת חברתית מייסדת "מאירות בלילה" – מיזם לקידום ביטחון אישי ברחובות, צמרת הרשקו מארגון "אישה לאישה", נציגי מועצת הדר כרמל, נציגי עירייה שבראשם ראש מנהל תפעול – אוהד דורפמן, יאיר זילברמן אחראי ביטחון וחירום, מנהל מחלקת תאורה ומחלקות נוספות, ביחד עם התושבים.
הסיור ברחובות כלל בין היתר את הבניין שנשרף במסדה.

סיור בנושא הביטחון האישי של מאירות בלילה (מתוך עמוד הפייסבוק "מאירות בלילה" (צילום: יעקב סבן)

דנה גולדרינג, מייסדת מאירות בלילה, כתבה בעמוד המיזם לאחר הסיור:

השיח שהתקיים הוא שיח רב שנים, במטרה להאיר, לשנות ולשפר את תחושת הביטחון ברחוב עבור תושבות ותושבי שכונת הדר, החל מתאורה, גזם, תעבורה, מקרי אלימות, פריצות, הטרדות מיניות וכמובן גם טיפוח ותשתיות. השאיפה שלנו היא לשנות את המצב הקיים מתוך אמונה שצריך ואפשר אחרת.

כמו כן, "מאירות בלילה" מאפשר למלא טופס דיווח אנונימי להצעות שיפור בשכונה בכל התחומים.

ממשטרת מחוז חוף נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
"פעולות המשטרה נערכות בהתאם להערכות מצב המתבצעות מעת לעת. המשטרה פועלת הן במישור הגלוי והן במישור הסמוי. במסגרת אותן פעולות, המשטרה עצרה לפני זמן קצר תושב חיפה בחשד למעורבות במעשים. מעבר לאמור, לא נוכל לפרט את פעילות המשטרה באמצעי התקשורת".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

18 תגובות

 1. הזוי,
  לאן הגענו ?! מדינת עולם שלישי שכונה הזובה הדר ! כי דוגמה בנתניה בשכונות ביעייתיות היכימו תחנת מישתרה ומהז שקת ! יש מספיק מבנים נטושים בהדר הפשר להפוך אותם לתחנות מישטרה ואבתחה

 2. לשלול מהפורעים את תעודת הזהות ורישיון הנהיגה לצמיתות!!!

 3. פקחי העיריה יוסבו לשוטרים ובמקום לרשום דוחות חניה יטפלו בבטחון האזרחים.

 4. דו קיום תמיד היה בחיפה. עכשיו נוצר מצב מוזר. לא חושבת שהסלמה ולשפוך שמן על המדורה זה מה שיעזור. יש קיצונים. צריך לטפל בזה ..ובחומרה
  …..ולהרגיע את הרוחות..לא להלהיט אותם .

 5. זה לא קורה רק ברחוב מסדה , גם ברחוב ליאון בלום מדליקים פחים וגורמים לשריפות .

 6. צהובים, תמיד חיבקתם אותם וצעקת בחוצות העיר דו קיום תאכלו את מה שבישלתם.
  קליש והמחבלים שלה יצילו אותכם

 7. הכל מעשה ידי הכנופיות הערביות וסייענים שיהב ומצנע ייבאו מהשומרון לתוך חיפה. השתלטו על עסקים במסדה דרך פשיעה איומים אלימות.
  הגיע זמן להחזיר אותם לג'נין ולשכם ועדיף הביתה לירדן ועירק.

 8. בחיפה אין דו קיום יש פנטזיה קיומית חוץ ממילים מכובסות ופוליטיקה מושחתת שמושתתת על התהלכות מאד זהירה כמו של פיל בחנות חרסינה אל מול הערבים דבר ולו חצי דבר קיים פה.
  הדו קיום הוא פנטזיה שלא מומשה אף פעם מספיק לזרות מלח בעיני התושבים ואתם יהודונים חמודים תמשיכו לפרנס את אותם פורעים חה חה גדול עליכם.

 9. חייבת להיות נוכחות משטרתית וגם שיטור עירוני בשכונה זו בעיקר בשעות הערב. אנא ,עינת התערבי בזה. לילה טוב.

 10. מגיע לכם תמשיכו להעסיק אותם . וללכת למסעדות לאכול אצלם. למרות שהם יורקים ומאוננים לכם על הצלחת . בדוק עם (כולבוטק)
  הגיע הזמן לתת להם לפשוט רגל כל המסעדות במושבה הגרמנית. הם עוכריי ישראל.
  לא קונים ולא מעסיקים את המחבלים האלה !!!
  גם מאמפיתה שאוספת כספים למחבלים בעזה . לפיניי שנתיים שלושה. אז עושים להם שביתת קניות בכל חנות ועסק שלהם מהדרום ועד הצפון . במחלמה כמו המלחמה???

 11. הגיע הזמן להחזיר את הממשל הצבאי. ולבצע עוצר על ערים כפרים ושכונות ערביות. איו יציאה מהבית ביהשעות 6:00 בערב עד 0:600 בבוקר. להפסיק לקנות מערבים ולהעסיק בעלי מקצוע ערבים. זו השפה שמבינים. תעוררו תושב חיפה אין דו קיום. יש רק חד קיום.

 12. תושבי רח' מסדה היקרים,
  צר לי עליכם אבל אם אתם סבורים שהישועה תבוא אליכם מראשת העיר, תשכחו מכך או יותר נכון, תמשיכו לחלום. אתם לא מעניינים אותה כי הארנונה שאתם משלמים נמוכה. בנוסף, אם אתם חושבים שאלו שמשלמים יותר מקבלים יותר, גם כאן אתם טועים ובגדול. מספיק שתראו את כבישי העיר. רחובות עזה אחרי הפצצות חיל האוויר נראים יותר טוב.

 13. חיפה הנה עיר מופקרת ביטחון האזרת כלא היה ומדבר במצב חמור מאוד שאזרח ישראלי אינו יכול לנוע במרחבי חיפה במיוחד בהדר עליון וברחובות המרכזיים שמשופעים משת"פים שהיגרו לחיפה אריתראים שיכורים מסוממים ועוד ארחי פרחי שמונע בהיתנהלותו המסוכנת את ביטחון האזרח ולצערי האכיפה אינה ראוייה עם בכלל כיליד חיפה זה למעלה משבעים שנה המצב קשה חמור מצה שלא היה אף פעם

 14. חשוב לטפל בנושא בהקדם האפשרי או שתהיה נהירה של האוכלוסייה הנורמטיבית מהרחוב. ביטחון זה הצורך הבסיסי ביותר שיש לבני אדם.

 15. להתקין בכל רחוב ,ובכל מקום מצלמות כמו שנהוג במדינות מפותחות,ומיד רואים את הפורעים,שבטוח ואחר ערבים אך לפחות נוכל לזהות מי. מדינת ישראל,עיריית חיפה תתחילו להתעורר, אלה ממש פרעות !!!

 16. אני מרגיש בגוף ראשון את אזלת ידה (במקרה הטוב) או תמיכתה (במקרה הרע) נגדי מול הטרור ששכני מפעיל נגדי זה למעלה משמונה שנים ולכן לא הופתעתי.

 17. העיקר העליתם פה כתבה על דו קיום לפני כמה ימים אז זהו שלא דו קיום ולא נעליים זה ערבים עושים את הדברים האלה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

תאונת דרכים בחיפה: 2 רוכבי אופנוע נפגעו מרכב

(חי פה) - 2 רוכבי אופנוע שנפגעו מרכב בשדרות ההגנה בחיפה ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 15:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א...

קריאה להחזרה (ריקול) – שמן זית כתית מעולה "GAVELIR"

הודעה זו היא בנוסף להודעת ריקול קודמת, עליה דיווחנו ב-31/05/24 ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חברת הזית שיווק שמן זית פארק התעשיה קדמת...

"אליפות שבועות", תחרות הטניס הארצית, הגיעה לסיומה

מרכז הטניס והחינוך חיפה אירח את אליפות שבועות לטניס לנוער ע"ש נחום ברק. לראשונה, התחרות התקיימה רק במתכונת זוגות. ביום חמישי 13/06/24 הגיעה לסיומה התחרות...

לילה של אמנות במגדל ארמון בחיפה • 23/06/24

מגדל ארמון המשופץ ייפתח ללילה אחד של מופעים • אירוע חינם לקהל הרחב מגדל ארמון המחודש, מהמבנים האייקונים ביותר בחיפה, יפתח ללילה אחד את חלליו...

סרטן השד: טכנולוגיה חדשה לגילוי מוקדם מגיעה לחיפה

חדש בקהילה בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי: טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית חדשנית, המאפשרת לזהות גידולים ולמדוד את רמת הסיכון לפתח סרטן שד, באמצעות בדיקות...