אלימות בהפגנה לא חוקית והנפת דגלי פלסטין במושבה הגרמנית בחיפה – הזדהות עם תושבי שיח’ ג’ראח במזרח י-ם

הפגנה רועשת ודגלי פלסטין במושבה הגרמנית בחיפה - הזדהות עם תושבי שיח' ג'ראח במזרח י-ם (צילום: עומר מוזר)

הפגנה לא חוקית שהתפתחה להפגנה אלימה

כ – 400 אנשים, בעיקר צעירים וצעירות, התאספו בכיכר האסירים במושבה הגרמנית לצעוק את זעקתם ולהביע סולידריות עם האירועים המתרחשים בש’ח ג’ראח.

משטרת ישראל הכריזה על ההפגנה כלא-חוקית ודרשה מהמפגינים להתפנות מהמקום. במהלך האירוע החלה אלימות נגד השוטרים. השוטרים השליכו רימוני הלם ובוצעו מעצרים של תושב סכנין ותושב טייבה (שהגיעו לחיפה להבעיר את העיר).

ברקע לדברים, תושבי שכונת שיח’ ג’ראח מנהלים מאבק ארוך נגד פינויים בידי מתנחלים, ולאחרונה זוכים לתמיכה מצד ערבים בישראל ובעזה.

אלימות בהפגנה לא חוקית והנפת דגלי פלסטין במושבה הגרמנית בחיפה (צילום: משטרת ישראל)
אלימות בהפגנה לא חוקית והנפת דגלי פלסטין במושבה הגרמנית בחיפה (צילום: משטרת ישראל)

חלאם חדאד מחיפה בראיון לחי פה במהלך הפגנת הזדהות עם תושבי שיח’ ג’ראח במזרח י-ם


צפו – הפגנה רועשת בשדרות בן גוריון בחיפה:


ההפגנה הרועשת הפכה להפגנה אלימה

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה:
המשטרה עצרה כעת תושב סכנין, תושב טייבה ותושב חיפה שתקפו שוטרים וניסו לפרוץ את מחסום המשטרה במהלך הפגנה בשדרות בן גוריון בחיפה.

במהלך הפגנה המתקיימת כעת בשדרות בן גוריון בחיפה החלו מספר צעירים בנסיונות לפרוץ את מחסום המשטרה ואף תקפו שוטרים. בתוך כך השוטרים עצרו תושב חיפה, תושב סכנין ותושב טייבה, כולם בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות במעשים.

כוחות משטרה לוחמי יס״מ ומשמר הגבול פועלים ככת בשדרות בן גוריון בחיפה בעקבות מחאה בהשתתפות מאות מפגינים שהפרו את הסדר תוך פגיעה במרקם החיים, חסימת ציר התנועה ויידוי אבנים ובקבוקים לעבר כוחות המשטרה.

לאחר שההפגנה הוכרזה כלא חוקית וניתן זמן סביר למפגינים לעזוב את המקום, נאלצו כוחות המשטרה לפזר את המפגינים תוך שימוש באמצעים. במהלך הפרת הסדר נעצרו 15 חשודים בגין יידוי אבנים ותקיפת שוטרים. בהתאם להתפתחות החקירה תחליט המשטרה האם לבקש מחר את הארכת מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בחיפה.

אלימות בהפגנה לא חוקית והנפת דגלי פלסטין במושבה הגרמנית בחיפה (צילום: משטרת ישראל)
אלימות בהפגנה לא חוקית והנפת דגלי פלסטין במושבה הגרמנית בחיפה (צילום: משטרת ישראל)

הגיבו כאן לכתבה

35 תגובות
 1. דינה אמר/ה

  ועוד אומרים שיש דו קיום בחיפה… אין דו קיום ולא היה דו קיום ושיפסיקו לקשקש בשכל!!!

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  הפגנה מיותרת לחלוטין. שבוע טוב.

 3. פיטר פן אמר/ה

  אולי תעזרו לי למצוא דרשנית השלום הגב שהירה שלבי ????????????????????????????????????????????

 4. סטס אמר/ה

  לא נורא, עד שבת היהודים כבר ישכחו ויגיעו כרגיל לעסקים שלהם בוואדי ובשדרות בן גוריון.

 5. חיפאי אמר/ה

  חבל מאוד, הרבה מהמפגינים בכלל לא תושבי האיזור, רובם מטייבה סח׳נין וכו׳, אם הפגנות מהסוג הזה ימשכו בעלי עסק ערבים בחיפה הם אלה שיפגעו. חבל

 6. שמריהו אמר/ה

  למה המפגינים, לא מפגינים מתחת למשרדי מפלגת חד”ש שבשדרת בן גוריון? למה לעשות זאת ליד משרדי ג’עפר פראח? שיתחשבו!!

 7. אסתח אמר/ה

  דמגוגיה בגרוש איזה עוד שויון זכויות ?יש להם בדיוק כמו לנו ולהפך יש העדפה מתקנת.שיתחילו כבר לדבר על שויון חובות.הם אזרחים שווי זכויות לא שווי חובות.אנחנו הפריירים ששולחים את ילדינו לשלוש שנים ולמילואים
  הגיע הזמן לחייב את כולם לפחות בשרות לאומי המינימום המתבקש.חברות הייטק מקבלות כבף מהמדינה על העסקת ערבים אפלייה מתקנת והילדים שלנו נשארים בלי עבודה.בואו נגיד את האמת בלי להתיפייף מגיע להם זכויות אך מה עם החובות???

 8. שלמה גרוס אמר/ה

  ראש העיר בחרה סגנית ערביה ואלה התוצאות

 9. מרדכי פרטוש אמר/ה

  שילכו לעזה שם טוב יותר …. אבל החוכמולוגים האלה לא יכולים לוותר על סיר הבשר ואיכות חייהם . אין מדינה בכל העולם הערבי והמוסלמי שהיתה מאפשרת להם לתמוך באויבים ולהניף דגלים .
  השפויים שבינהם מנשקים את אדמת הארץ ומודים לאלוהים
  שהיה להם מזל שנולדו בישראל . במדינה שמאפשרת לילמוד לעבוד להתפרנס בכבוד ללא הבדל דת מין צבע וגזע .
  אילו היה להם שכל בראש ולא היו תומכים במנהיגים שלהם שמלבים שינאה והיבדרות כדי להצדיק את קיומם . הכל היה טוב יותר. ומנהיגים שלהם היו צריכים לחפש עהודה ולהמציא את עצמם מחדש . מאחר ולא יהיה צורך בהם
  ולזה אין להם אינטרס …
  עד שלא ישנו את הגישה הרבה ממצוקה שלהם תמשיך ותפול על אוזניים אטומות .

 10. תומר אמר/ה

  הערבים בחיפה מרימים0 ראש כבר מזמן . יריות , אלימות כלפי בחורות יהודיות, אלימות עם כלי רכב ואלימות בכלל . ראש העיר שלנו אשמה כשהיא נותנת להם כוח וגיבוי ונותננת לשנאי ישראל להיות סגני ראש העיר.
  אני קורא לכל תושבי חיפה שאוהבים את העיר להפסיק ולקנות אצל ערבים !!!
  אנחנו נסתדר מצוין בלעדיהם !!! בואו נראה אותם בלי האויב הציוני למספר חודשים!!!

 11. א.ד. אמר/ה

  ההפגנה בחסות ראש העיר … בהדגשה על “דו קיום” לפי ראות עיניי קליש רותם וסגניתה.

 12. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  מדוע יש כעס. למה הם ירקו לבאר ששותים ממנה. הערבים שרוב היהודים האמינו שהם חלק מאיתנו. אפילו ראשת העיר חיבקה את הסגנית שהיא בחרה . ואף יותר מזה היא מחבקת את הערבים בחגיהם. רואים באיזה שמחה היא נראית מצטלמת עם הסגנית שלה. היא מחדש . היא לא מאמינה בציונות בישראל. נותנת חיבוק לה. ההיפך היא מתנהגת לכלל העובדים מתנהגת עם יתר עו

  .לי זה כואב. אני לתומי בחרתי אותה. כי מאוד המליצו עליה והיא תעשה רבות לעיר חיפה. בושה וחרפה איך העיר התדרדרה מכל הבחינות. מבחינה כלכלית וגם ביטחונית כי ערבים יורים אחד על השני איפוא ביטחון שלי ושל כל תושבי חיפה. לא ניתן להסתובב בעיר התחתית והכל במתח ובפחד. כעס יש לי כלפי משרד הפנים שמתעלם מכל מה שקורה פה.איך דורשים שביבי יתפטר. ואיך לא דורשים ממנה
  גם היא להתפטר בעקבות שנמצאו עבירות נגד רותם קליש. מרגיז שהיועץ המשפטי השהה את הטיפול בה . משך את החלטה בה ורק אחרי שנתיים. כעת החליטו שהיא אשמה ודרשו ממנה לא תשתתף בוועדות. מדוע כן להשאירה ולא לפטר אותה.
  למה בטבריה התערב דרעי לפטר את ראש העיר. ב

  שיצא נגדם אולי ממקום שראש עיר טבריה יצא נגד החרדים. בושה וחרפה לדרעי . הוא שר הפנים משאיר אותנו גם בגלל שהיא רק הזיקה לחיפה במקום לתרום

 13. רני הגבוה אמר/ה

  יש לי כבר מזמן שכנים מסכנין מהמשולש ועוד ישובים ערביים שהחליטו לעבור להתגורר בשכנות עם יהודים ברמת התשבי…….

 14. לאחשוב אמר/ה

  עלאק באו לחיפה להבעיר את השטח. מי שהבעיר את השטח זה המשטרה. אני יודע שאין לכם שום סטנדרט עיתונאי אבל לפחות תעמידו פנים שיש

 15. לאחשוב אמר/ה

  גזענים יקרים וחלאות אדם- בבקשה אל תגיעו. אל תתקרבו לואדי ולמושבה, אתם באמת לא רצויים. תישארו בשכונות המשעממות שלכם ובחיים האפורים והעצובים שלכם

 16. דוד אמר/ה

  פעם היו רוב הערבים בחיפה נוצרים. והמוסלמים חיו בדו קיום יחסי בשקט ובשלוה .כל הגידול של האוכלוסיה הוא של מוסלמים מהכפרים והם אלה שעשו את השנוי שכולנו מרגישים.מןסלמים נןצרים ויהודיםהשנוי שהוביל לפשיעה להתפרעןת בכבישים ולהפרעת החיים השקטים …תושבי חיפה שמכרו והשכירו דירןת הם האשמים הגדולים

 17. דו קיום? אמר/ה

  אחד השקרים הנפוצים הוא “דו קיום” עם מוסלמים תושבי חיפה וזה למרות שההיסטוריה סותרת את המשפט השקרי. דו קיום איתם, כמו עם החרדים, יכול להתקיים כל עוד הם מיעוט וגם זה בקושי.

 18. ערן אמר/ה

  התגובות לכתבה חושפות שנאה, גזענות, בורות וכעס גדול.
  אנשים קוראים לצעד אלים – חרם. חברים, זו קריאה גיזענית לכל דבר ועניין! מה אשם בעל עסק ערבי שלא קשור בכלל להפגנות?! רק כי הוא ערבי? טיפשי, לא יעיל ומיותר.
  מספיק לראות את רשימת העצורים כדי להבין שמדובר בפרובוקציה. תושבי הגליל שבאו לחיפה במיוחד כי היא סמל לדו קיום. אל תשקעו בדימיונות שהערבים יעזבו לארצות ערב או לאן שהוא אחר. הם לא. או במקרה הרע – רק אלה אם האפשרויות (כסף, השכלה, קשרים וכו’) יעזבו ואנחנו נישאר פה עם הזבל. ואז באמת שיהיה לנו בהצלחה.
  חוץ מזה תלמדו את החומר! המאבק של הפלסטינים על שיח’ ג’ראח הוא מאבק מורכב שהם גם צודקים בחלק מהמקרים!!

 19. חיפאי אמר/ה

  הפגנה שנעשתה נטו בשביל להלהיט את הרוחות פה , זה לא יצליח להם

 20. סלמוניקו אמר/ה

  תמשיכו להגיע לואדי ולמושבה הגרמנית ולפרנס את אלה ששונאים את עצם קיומנו פה.

 21. חיפאי אמר/ה

  נותנים לערבים להרים את האף יותר מידי וזאת התוצאה.יצחק רבין שר”י נתן להם רובים.יונה יהב הכניס מאות מהם העובדים עירייה עם קביעות.משטרת חוף נותנת לאפסן נשק וכלי זין אחרים בשכונת חליסה.רק מה שחסר שבקדנציה הבאה יהיה ראש עיר מוסלמי.חיפה מתמוטטת.

 22. אביב העמים אמר/ה

  זבלים,תשארו בטייבה, סכנין ואת כל החרא שלכם תשאירו שם.
  שלא תתקרבו לחיפה !!

 23. המלאך השומר של פיטר פן אמר/ה

  אז מה סגנית ראש העיר גברת שהירה שלבי מה דעתך
  כרגיל או שאת בדעת ראש מפלגתך אייכמן עודה או שאת שותקת -אנטי מדינת ישראל

 24. יובל שלמה אמר/ה

  למרבית הקוראים המתלהמים שגדלו עם חלום של חיפה נקיה מערבים, יש לי לומר שבעולם האמיתי חיים במדינת ישראל בכלל ובחיפה בפרט בני אדם לא יהודים שכמה ממנהיגיהם מוסלמים דתיים יקבעו היום או מחר את טיב הגנת המדינה וכנראה יזכו בתגמול נדיב של זכויות שיבססו את קיומם לצידנו. אלה הן העובדות והשאלה לעתיד היא האם צריך לחנך לדו קיום בכבוד או לחפש דרכים להגלות אותם מחיפה, מן הגליל ובכלל. איני אומר זאת מאהבת ערבים אלא מדאגה לילדינו ולנכדינו שיצטרכו לחיות עם מציאת של דו קיום בין אם ירצו ובין אם יסרבו. ומילה אחרונה : אל לכם לצפות לניסים. אם הנהגת המדינה ומערכת החינוך לא יפעלו למניעת חיכוך וחינוך לסובלנות וכיבוד האחר, רובכם לא תוכלו בקרוב להשתעשע בחלומות על חופשה בדובאי. ראו הוזהרתם.

 25. השמי. אמר/ה

  זה חרטא לא דו קיום.

 26. חזיר בר אמר/ה

  מעניין מה היה עושה פוטין אם צ’יצ’נים היו מגיעים למוסקבה לעשות בלאגן?!
  מעניין מה היה עושה נשיא צרפת אם קבוצת צוענים הייתה מגיעה לפאריז לעשות בלאגן?!
  באף מדינה לא היו שותקים!!!

 27. ליאת אמר/ה

  מוסלמים יורקים לבאר ממנה הם שותים על בסיס קבוע!!!!!
  רק במדינה דמוקרטית אפשר להזדהות עם האויב ולנופף בדגלו בלי מפריע. להפיץ רוע ושנאה על כל צעד ושעל ואח”כ להתפרנס מהיהודים, לקבל ביטוח לאומי, ללמוד באוניברסיטת חיפה-ביר-זיד ולקבל שירותים מהמדינה והטבות מפה עד לירושלים.
  יהודים ציוניים מספיק להתבייש ברגשותיכם הלאומיות והלאומניות – זו הארץ שלנו!!!!!!!!! וכל מוסלמי שלא מתאים לו שיקח את הפקלאות שלו עם ויעוף למצרים / לבנון / סוריה – איפה שמתפללים כמותו על שטיחונים.
  נצלנים – נמאסתם.
  נצלנים נמאסתם.

 28. מורה מחיפה אמר/ה

  כמה גזענות… ערימות של שנאה בורות וגזענות. מעם שידע שואה. כמה קצר הזיכרון

 29. תום אמר/ה

  כתבה מביכה, מוטה ולא מבוססת
  המשטרה היא זו שפעלה באלימות והפעילה אמצעי פיזור לא מידתיים כלפי המפגינים
  אף אחד לא בא ״להבעיר את העיר״ חוץ מהמשטרה בעצמה

 30. עליזה אמר/ה

  הפגינו אבל למה להתפרע??? זה מוכיח עד כמה אתם בארברים ואין לכם מה לעשות החיים

 31. עליזה אמר/ה

  אינני מבינה מדוע אני טייבה וסחנין ונצרת באים להתפרע פה בחיפה?? תתפרעו בטייבה

 32. עמי אמר/ה

  כל החיפאים הימנים שנהנים רק ללכת לאכול חומוס ושווארמה, שרוצים תשכנים שלהם ״ערבים טובים״, אתם גזענים בלב שלכם, גזענים ונרקסיסטים, הנה הביבי שלכם זרק גפרור למדורה בשביל מניפוךציות פוליטיות- מה מה הקטע – מה מפנים אנשים מהבתים שלהם- זה מתנחלים קיצוניים ונכלוליים שעושים תמוות לתושבים שם. מה אתם רוצים מהם.

 33. אורי אמר/ה

  תגובות סקסיסטיות כפי ראשת העיר וכלפי אזרחי העיר הערבים- ה מה קרה בגלל שריאתם דגלי פלסטין אתם מתחרפנים. פלסטיניפ הם לא יהודים תכניסו את זה לכם לראש. אתם רוצים שיוויון חובות תמכו בשיוויון זכויות , גם אם הוא על הנייר הוא לא בפועל . אתם לא לבד בעולם. קשה לכם להכיל הפגנה- זה הרי ברור שהפקעת הבתים בשיח ג׳ראח היא הזויה ושביבי הדליק את ירושלים בעזה בזמן חג וחמאס נהנים מזה גם והוא רוצה בזה בשביל המניפולציו שלו ככ קשה להכיל הפגנה?! החרדים בירושלים בהפגנות עשו פי אלף בלגאן. אתם גזענים. אתם תמיד גזענים גם כהערבים ״מנהגים יפה״ והעיתונות החיפאית אתם גוף עיתונאי נסו להתנהג כך לפחות

 34. כדגכ אמר/ה

  מישהו פה עוד מתפלא שהליכוד קיבלה את רוב הקולות בקרב מצביעים בבחירות האחרונות? חיפה ימנית, ההפגנה הזאת במושבה הגרמנית ממחישה גם למה.

 35. יהודית ודמוקרטית אמר/ה

  זה שמשטרת אוחנה הכריזה על ההםגנה כלא חוקית – לא הופך אותה ללא חוקית.
  הגפנה צרחכה אישור רק כשמדובר בהגנה הכוללת נשיאת דברים מדיניים או על ידי פוליטיקאים.
  שמשטרת אוחנה תכריז פחות וקצת יותר תעשה את העבודה שלה

הגיבו כאן לכתבה