מפגש מצמרר של שירה, גיבוש ודיבוב | צפו

עשרות מתנדבי זק״א שטיפלו בגופות הנפטרים במירון

מזק״א נמסר לחי פה:

במלאות שבוע ימים לאסון מירון בה קיפחו את חייהם 45 איש, חזרו מתנדבי זק״א לזירת האסון לערב גיבוש ודיבוב והתייחדות עם זכרם של ההרוגים.

אמש באולם הכנסים בבנין אור הרשב״י במירון התאספו עשרות מתנדבי זק״א שטיפלו בגופות הנפטרים לערב גיבוש ודיבוב בליווי פסיכולוגים ואנשי מקצוע לסיוע בהתמודדות שלאחר האסון הכבד.

שירה מצמררת – מתנדבי זק”א

מראות קשים מנשוא

מתנדבי זק״א שטיפלו בגופות ההרוגים וראו את המראות קשים מתחילת האירוע ועד הבאתם לקבורה חולקו לקבוצות בהם חוברו לאנשי מקצוע ופסיכולוגים שתמכו ושמעו את המתנדבים על ההתמודדות בימים שלאחר האסון ונתינת כלים וסיוע ראשוני להתמודדות העתידית וחזרה לשגרה מהירה בצורה בטוחה ובריאה יותר.

הערב נערך בהשתתפותם של מפקד זק״א מחוז צפון ורב משטרת מחוז חוף וצפון הרב אנשל פרידמן, ניצב (בדימוס) זוהר דביר, מנכ״ל זק״א דובי ויסנשטרן, ראש אג״מ זק״א חיים וינגרטן, דובר הארגון מוטי בוקצ’ין, חזקי פרקש קמב״ץ זק״א צפון, חברי הנהלת זק״א ועשרות מתנדבי זק״א שטיפלו בזירת האסון.

במהלך הערב קיבלו המתנדבים 45 תיקי זק״א עם ציוד חסד של אמת עליהם הונצחו שמות ההרוגים.

 45 תיקי זק״א עם ציוד חסד של אמת עליהם הונצחו שמות ההרוגים (צילום: זק"א)
45 תיקי זק״א עם ציוד חסד של אמת עליהם הונצחו שמות ההרוגים (צילום: זק”א)

ניצב (בדימוס) זוהר דביר מסר לחי פה:

״פיקדתי בעבר 3 שנים על אירועי ל”ג בעומר במירון, אז התפללתי שנצליח לעבור את האירוע ללא אסונות חס ושלום, השנה הייתי אתכם בשטח, ראיתי אותכם מקרוב כמו מלאכים מטפלים ברגישות גדולה מול מראות קשים מנשוא יחד עם כוחות הביטחון וההצלה.״

דובי ויסנשטרן מנכ״ל זק״א, מסר לחי פה:

״מדובר באסון קשה מאוד, שום דבר לא היה יכול להכין אותנו לאסון הכל כך כבד שהגיע עלינו ללא הכנה, אני רוצה לשבח את המתנדבים על העבודה הקשה במסירות רבה באירוע הכל כך מורכב, הוכחתם שוב את כוחכם בטיפול בכבוד המת. הדיבוב עם אנשי המקצוע זו חובה אחרי אירוע כזה לכלל המטפלים כי אף אחד לא יכול להגיד ״לי זה לא עשה משהו״.

בסיום האירוע התאספו המתנדבים לשירי כיסופין והתחזקות. המתנדבים יצאו עם כוחות מחודשים בתקווה שלא יצטרכו לטפל יותר במקרים קשים אלו.


הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו