תלמידי בית ספר מחיפה הגיעו לסייע בניקוי חופי הים מזפת

מנקים את החופים מזפת, עמותת "צלול" עם בי"ס הריאלי

תלמידי כיתה ט’ מבי”ס הריאלי בחיפה, חברו לעמותת “צלול” והגיעו לחוף טירת כרמל כדי לסייע בניקוי הזפת והפסולת הרבה במקום.

160 תלמידי שכבת ט’ מבי”ס הריאלי בחיפה, הגיעו היום (ג’ 6/4/21), יחד עם מוריהם ומספר מתנדבים נוספים לחף הים בטירת כרמל, כחלק ממבצע ניקוי זפת מחופי חיפה וחוף הכרמל, בארגון עמותת “צלול” ובהדרכתו של ד”ר דור אדליסט, ביולוג ימי מאוניברסיטת חיפה. את הציוד ליום זה קיבלו התלמידים והמארגנים מעיריית טירת כרמל.

מנקים את החופים מזפת, עמותת "צלול" עם בי"ס הריאלי
מנקים את החופים מזפת, עמותת “צלול” עם בי”ס הריאלי | צב ים פגוע

ד”ר יובל ארבל, רכז ים וקשרי ממשל של עמותת “צלול”, מסר לחי פה – תאגיד החדשות:

עד כה, באירוע הזה, ארגנו והדרכנו 25 מבצעי ניקיון זפת. התמקדנו בחופים הסלעיים כדוגמת שקמונה ושמורת חוף דור – הבונים, אך בשל הצורך הרב, עבדנו גם בחופים חוליים, כמו חוף טירת כרמל. אנו מארגנים את ימי ניקיון אלו על חשבון העמותה בשל מצב החרום הקיצוני שאנו נמצאים בו. בנוסף, חשוב לנו מאוד להאיר לציבור את נושא השימוש המתמשך המזיק כ”כ בנפט ובמוצריו, המזהמים ומסוכנים לחיים בים ולחיים על כדור הארץ בכלל. עלינו לצמצם ככל הניתן את המשך ההפקה והשינוע של נפט ושל דלקים פוסיליים בכלל.
ד"ר דור אדליסט וישי וולפוביץ שהגיעו לעזור בניקוי חוף טירת הכרמל מזפת ופסולת כללית
ד”ר דור אדליסט וישי וולפוביץ, שהגיעו לעזור בניקוי חוף טירת הכרמל מזפת ופסולת כללית

ד”ר דור אדליסט אמר לחי פה – תאגיד החדשות:

לאחר מספר מבצעים בתחומי העיר חיפה, רובם במצע הסלעי של שמורת שקמונה, יצאנו היום עם תלמידי הריאלי מחיפה, כדי לעזור לחופי טירת הכרמל השכנה. חופי טירת הכרמל סובלים מפסולת וזיהום זפת רב בעורף החוף, ומעטים מגיעים לנקות שם. עברנו על פני כמעט 500 מטרים של עורף חוף מזוהם בקו הדיונות, והוצאנו משם מאות קילוגרמים של זפת ופסולת (בעיקר פלסטיק ממקורות שונים)

ד”ר ארבל מבקש להודות לאורית ואורן, מרכזי השכבה בבי”ס ראלי, על ארגון של היום הזה ומוסיף, כי ב- 25 הימים של מבצעי ניקוי זפת שאורגנו בעמותה עד כה, השתתפו 690 אנשים ונאספו כ- 6,950 ק”ג זפת ופסולת מהחופים.

צב מת מאסון הזפת (צילום: דור אדליסט)
צב מת מאסון הזפת (צילום: דור אדליסט)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. א. אמר/ה

    כל הכבוד להם

הגיבו כאן לכתבה