הקלפי במחלקת הקורונה ברמב”ם | צפו

קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)

היערכות מיוחדת התקיימה בבית החולים רמב”ם בחיפה, על מנת לאפשר לחולים המבודדים, לקיים את זכותם להצביע. הקלפי הוכנסה לתוך המחלקה והבקרה הייתה מחדר הבקרה של המחלקה.


מרמב”ם נמסר לחי פה:

בבית החולים רמב”ם החלה בשעה 8 בבוקר הצבעה ב 4 קלפיות שונות. 3 מהקלפיות “הרגילות” מיועדות לחולים מאושפזים וצוותים רפואיים ולוגיסטיים שעובדים ביום הבחירות.

הקלפי הייחודית ביותר היא הרביעית – הקלפי הממוקמת במחלקת הקורונה.
בשעה 7:30 החלו מוחמד חוסיין ותמר שוחט, מזכירי הקלפי להתארגן למשימה היותר מורכבת של הכנסת קלפי עם מעטפות כפולות ופוסטרים עם רשימת המפלגות והאותיות, פרגוד וארגז מיוחד אל תוך המחלקה המזוהמת שבה מאושפזים, נכון להבוקר, 14 חולים.

מוחמד חוסיין, איש תפעול, שבעצמו היה חולה בקורונה ואושפז באותה מחלקה בדיוק, נשאר בחדר הבקרה שבו ישבו גם 3 נציגי וועדת קלפי, ממפלגות שונות, שצפו בהליך דרך מסכי הבקרה. תמר שוחט, אחראית תפעול של בית החולים רות לילדים ברמב”ם נכנסה ממוגנת לתוך המחלקה עצמה.

חדר הבקרה • קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
חדר הבקרה • קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

ראשון המצביעים היה איסמעיל בהוטי, בן 29 ממשהד. איסמעיל אב לילד קטן, כעת מובטל, אומר שהוא מקפיד להצביע בכל מערכת בחירות. הוא נדבק בקורונה אחרי חיסון ראשון.

איסמעיל בהוטי מצביע • קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
איסמעיל בהוטי מצביע • קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

אחריו הגיעה אלגרה ישראל, בת 80 שסיפרה שהיא מתלבטת אם בכלל להצביע. אלגרה, חיפאית, עלתה ממצרים בגיל צעיר. היא שכלה את שני בניה בנסיבות מצערות. בנה הבכור, מוטי ישראל היה שוטר שנרצח בפברואר 1993 בידי מחבלים בפעילות מבצעית כאשר ישב בניידת משטרה, ליד תלמי אלעזר. בנה השני נפטר זמן קצר לאחר מכן מסרטן. למרות השכול אלגרה משדרת אופטימיות רבה. היא הגיעה לקלפי עם שתי תעודות – תעודת זהות ותעודת מתחסן שבו נופפה לעיניה הנדהמות של המזכירה תמר שוחט – אני פה למרות שני חיסונים היא אמרה בחיוך גדול ונכנסה אל מאחורי הפרגוד.

אלגרה ישראל מצביעה • קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
אלגרה ישראל מצביעה • קלפי הבחירות לכנסת במחלקת הקורונה ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. זהבה אמר/ה

    רק שיצביעו בתבונה והקורונה לא תדפוק את צלילותם……

הגיבו כאן לכתבה