הקול שלנו: נציגי המפלגות באזור מספרים מה יעשו למען חיפה והסביבה

אריאל קלנר מחיפה

מועמד במקום ה-33 במפלגת הליכוד

אריאל קלנר (צילום: שרון גבאי)
אריאל קלנר (צילום: שרון גבאי)


למה חשוב לך להיות בכנסת?


“אני רואה בכך שליחות ציבורית. עזבתי עבודה מסודרת בהייטק והחיים שלי בסה”כ היו נוחים. בוערת בי העשייה הציבורית. יש דברים שצריך לתקן במדינה וגם לפעול למען תושבי חיפה”.

אילו בעיות חשובות לך בצפון ובחיפה והסביבה? איך אתה מתכוון לפעול במידה ותיבחר?

“אנחנו חייבים להזניק את חיפה קדימה ובשביל זה צריך את ההשקעות המתאימות. אמנם אני תושב חיפה, אבל אני מסתכל על זה בראייה של כל מטרופולין חיפה. אני חושב שיש פוטנציאל ענק לחיפה, אפשר לפתח בחיפה הרבה יותר תעשיות עתירות ידע, להשאיר את כל המוחות כאן. יש בחיפה שני נמלים, פוטנציאל ענק לתחבורה חכמה וטכנולוגיות מתקדמות. אפשר לעשות כאן דברים מרתקים מבחינת התיירות, יש לנו את הים, הגנים הבאהיים, מערת אליהו. כמובן, צריך גם לנהל את כל הארוע של המפעלים.
בנושא זיהום האוויר אני כחבר כנסת מתכוון לעקוב בצורה הדוקה אחרי זה שהתקנים והתקנות נשמרות ועסקתי בזה כבר בכנסת הקודמת. אלה דברים שחשובים לבריאות הציבור. יש לי הרבה יוזמות לעולם ההייטק. זה מנוע צמיחה למדינת ישראל ולמטרופולין חיפה בפרט, אנחנו חייבים לראות איך מנצלים את ההון האנושי שיש בחיפה, במוסדות להשכלה גבוהה, במיוחד בטכניון ובאוניברסיטה”.

למה חשוב שיהיה נציג מהבית שידאג לאינטרסים שלנו?

בוועדות הכנסת, שזה הפיקוח הפרלמנטרי על הממשלה ועל מה שקורה, תמיד חשוב שיש מישהו שמכיר מקרוב את הסוגיות שקרובות לליבו ולפעול בדרך פעולה אותנטית. בתקופת הקורונה הייתי במדעטק בהדר וראיתי שהמקום יכול לעמוד בכל התקנות. יזמתי מיד דיון בוועדת החינוך של הכנסת והמקום נפתח לפי תקנות הקורונה. זה נגיש אליי כי אני חי כאן וזה קרוב ללבי מטבע הדברים”.


נעמה לזימי מחיפה

מועמדת מספר 9 במפלגת העבודה

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

למה חשוב לך להיות בכנסת?

“חשוב לי להיות במקום שבו משנים מדיניות, יכולים לשנות סדרי עדיפויות וסדרי עולם, בו אפשר לעשות חברה צודקת. זו זכות גדולה, שאם תינתן לי, אפעל כל יום כדי להצדיק אותה”.

אילו בעיות חשובות לך בצפון ובחיפה והסביבה? איך את מתכוונת לפעול במידה ותיבחרי?

“עידוד דיור בר השגה, דיור ציבורי, הסדר שוק השכירות וכל מה שנוגע למצוקת הדיור. זכויות עובדים וחיזוק שוק עבודה שפוי והגון. חינוך ציבורי, רווחה והרחבת השירותים הציבוריים. שוויון מכל סוג, מיגור גזענות וחברה צודקת. אקים לשכה בחיפה לפניות ציבור, חשוב שיהיה מוקד של נבחר ציבור מהארצי שיהיה למענה.
למרות שזה לא התחום שלי, אפעל לקידום מפרץ חיפה נקי מתוך אחריות והכרה שחייב נציגות מחוייבת לנושא בכנסת, יחד עם הפעילים והפעילות להם כבר מסרתי את זה. הקשר בין הנזק הסביבתי, לנזק הכלכלי של האזור שלנו, הוא מוחלט. מי שמכירים את הפעילות שלי, יעידו שאני לא מוותרת ולא מרפה, כך אהיה גם בכנסת”.

למה חשוב שתהיה נציגה מהבית שתדאג לאינטרסים שלנו?

“נציגות חיפאית היא עניין חשוב, אך לא פחות חשוב, שתהיה נציגות מחוייבת ואמיתית עבורנו. כמי שעוסקת בפעילות שלה בפערים בין מרכז לשאר הארץ, בהיעדר תשתיות מספקות והחובה לפתח ולהרחיב שירותים ציבוריים ומקומות תעסוקה וטיפול בהזנחה, אני רואה לעיני את מטרופולין חיפה, אך לא פחות חשוב, אני מבינה את המחוייבות לבריאות הציבור של הבית שלנו, פינוי המזהמים, טיהור וניקוי התשתיות ודאגה לפתרונות הוליסטיים של תעסוקה, בריאות ורווחה.

נדמה שכל החלטה שהממשלה מקבלת עבור האזור שלנו, מנותקת יותר מקודמתה, ואין אף אחד שנלחם עלינו באמת. יותר מידי זמן לא היתה לנו נציגות שספרה אותנו, הגיע הזמן שהצרכים שלנו יהיו מקדימה ולא אחרונים בסדרי העדיפויות”.


לימור מגן תלם

מועמדת מספר 9 במפלגת ישראל ביתנו

לימור מגן תלם (צילום: מיקיאגי)
לימור מגן תלם (צילום: מיקיאגי)

למה חשוב לך להיות בכנסת?

“חשוב לי להיות בכנסת, על מנת לשנות ולקדם סוגיות הטעונות שינוי והכנסת זה מקום שממנו ניתן להשפיע ולקדם”.

אילו בעיות חשובות לך בצפון ובחיפה והסביבה? איך את מתכוונת לפעול במידה ותיבחרי?

“הדבר שמאוד מפריע לי הינה סוגיית זיהום האוויר והתחלואה הנובעת ממנו. במידה ואבחר לכנסת ארצה לקדם את הטיפול בבעיה. קיים דו”ח של מבקר המדינה משנת 2019 המציין ליקויים רבים בסוגיית זיהום האוויר, שאינם מטופלים, בין היתר היעדר אכיפה מספיקה, היעדר ענישה מרתיעה, טכנולוגיה לא מספקת לאיתור מזהמים, היעדר הנגשת מידע לציבור ועוד. בעיה נוספת הינה בעיית האלימות בנשים שהינה בעיית כלל ארצית.

בכנסת אפעל להקמת ועדה ציבורית לתיקון הליקויים, חידוש המחקר בין זיהום האוויר לתחלואה באזור, הנגשת המידע לציבור והעלאת הנושא לסדר היום הציבורי”.


הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. יהודה אמר/ה

    שיפסיקו להביא לי סטודנטים לחיפה חלאס הפכו את חיפה לעיר של סטודנטים וערבים.

  2. אבי כהן אמר/ה

    בהצלחה לכולם ובפרט לאריאל ולנו 🙏🏻

הגיבו כאן לכתבה