החצר האחורית של החצר האחורית של חיפה | סיור מצולם בעקבות הפשיעה והביטחון האישי | צפו

הילה לאופר, חברת מועצת העיר של חיפה, הותקפה על ידי חבורת צעירים, עת שיצאה מישיבת מועצת העיר לחניה של עיריית חיפה. בעקבות המפגש הטראומתי, יזמו הירוקים של חיפה סיור מרתק, להכרת האזורים האפלים של העיר חיפה – התחתית של הדר הכרמל, שם המדרכות חשוכות, ההזנחה בכל פינה ותחנות הסמים מעניקות שרות אישי לפוסעים במדרכות האפלות.

את הסיור הוביל בועז רפאלי, תושב השכונה, אשר משפחתו מתגוררת בהדר הכרמל כבר מספר דורות.

צפו בסיור המרתק בחצר האחורית של חיפה:


מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות:

בחודשים האחרונים המשטרה הגבירה את פעילותה בשכונת הדר במטרה לחזק את תחושת הבטחון של תושבי האזור כאשר חלה ירידה של כ- 20 אחוזים בעבירות רכוש. בנוסף המשטרה חשפה מספר מאתרי סמים בשכונת הדר והביאה את החשודים לדין. שוטרי תחנת חיפה ימשיכו לעשות מאמצים למיגור הפשיעה באזור על מנת לאפשר לתושבי השכונה תחושת ביטחון.

27 תגובות
 1. קרנית אמר/ה

  עיריית חיפה נמצאת באותו איזור, על מה ההלם והתדהמה. מדהים שהייתם זקוקים לסיור מיוחד כדי להכיר מקום שנמצא מתחת לאף שלכם.

 2. גלעד אמר/ה

  אחח הדר הכרמל. . היו ימים שהיתה שכונה לתפארת, היום לא הוד ולא הדר .
  דוסים, ערבים, סטודנטים והמון דירות רפאים.

 3. סמי אמר/ה

  ראש עיר גרועה
  מזניחה את העי

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד להילה לאופר, חברת מועצת העיר חיפה. שבוע טוב

 5. דין דין אמר/ה

  חיפה ומרסי ערים תאומות.

 6. אזרח+מודאג אמר/ה

  הכתבה מציגה חלק מהבעיה של החצר האחורית של חיפה עם הפשיעה בה. המשטרה הפכה לגוף שמוסר חצאי אמיתות בעיקר מתחמק מאחריות ומעבודתו במיגור הפשיעה .בחודשים האחרונים כפי שהם ענו לכתב לא היו שוטרים ברחובות כלל היו עסוקים עם הקורונה .בכלל תתקשרו למשטרה ותראו כמה זמן הם עונים וכמה זמן הם מגיעים .

 7. ראובן אמר/ה

  נולדתי בחיפה ברחוב הלל 12 ולמדתי בליאו בק (הלל48) ואח״כ בבסמ״ת הייתי נכנס לביה״ס דרך שער הברזל בפינת מסדה ליד מגדל המים שהיה צמוד לדוכן העתונים ..
  40 שנה גרתי בשכונה ואני לא מאמין למה שרואות עיני.
  אף ראש עיר לא הזניח את הדר והדר עליון באופן כזה כמו ראשת העיר הנוכחית -בושה
  ואני לא מדבר על חזירי הבר שהפכו להיות שכנים צמודים לבתיהם של חברי ילדות במרכז הכרמל בואכה שכונת אחוזה -סיוט שבחיים .
  איפה הימים של אבא חושי ,ירוחם צייזל ,גוראל -צריך לשלוח את ראשת העיר לקרוא את משנתם

 8. צביקה אמר/ה

  אפשר לנחש מאיזה מוצא הצעירים האלו??? טוב בוא נתחיל דבר ראשון עם זה שהם לא חרדים !!!! אולי ערבים אולי רוסים ….סביר להניח שכן אבל את מי לא רוצים בעיר הזאת ?? את האנשים המדהימים הטובים את אנשי החסד החרדים .. חלם זה כאן ..רוצים את הפושעים כמו הצעירים שתקפו את לאופר ..

 9. אבנר אמר/ה

  מצחיק..אני בדיוק במרסיי וקורא את הכתבה..גם פה יש אזורים בדיוק כמו בכתבה..רק שחסר לנו את הדוסים או שלא….

 10. R אמר/ה

  יונה יהב שיפץ לערבים ולעשירים והזניח את קרית חיים, שמואל, הדר. השפע עלה בגלל שאין כח למשטרה

 11. יוסף אמר/ה

  הכל שטויות במיץ עגבניות . משטרת חיפה כמו סלט טורקי אחד דופק את השני ואחד יותר מושחת מהשני . איפה יש ערבוביה . דרוזים . בדויים . נוצרים . יהודים יש שחיתות חיפה מושחתת בגדול

 12. יוסף אמר/ה

  אני בן 52 דורי דורות בחיפה זוועה וחלאה כמו בזמנים האלה לא היה העיר הכי רעה . עם אוכלסיות שלא שיכים לעיר הזאת ועיריה יודעת רק קנסות ודוחות עיר פשיטת רגל

 13. ענת אמר/ה

  מזעזע,מביש,מחריד ומפחיד.
  הזמן לא שכח ! העירייה שכחה!!! וממשיכה לשכוח חלק נכבד וחשוב בעיר. מעניין , האם העירייה זוכרת לגבות את תשלומי הארנונה מתושבי האיזור הנישכח?
  יופי אדריכלי וארכיטקטוני עטופים ומכוסים בהזנחה,פשיעה,סמים וטינופת.
  בני אדם כולל ילדים חיים בסיוט יומיומי.
  איפה הרווחה? איפה המשטרה? איפה ראשת העיר?

 14. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  שוב ראשת העיר אשמה?! זו הזנחה של עשרות שנים

 15. דוד שחף אמר/ה

  פעם זה היה סטאנטון או ואדי סליב כשהיתי ילד הכל היה מלא ביהודים עם מיסחר תרבות צחוק ומלא ילדים מאז שעשו פינוי לשכונה באו רק שבחים ופשע היום אני מבוגר תושב האיזור ומה שיש זה רק נרקומנים ונייס גיא וכשאני מספר להם כמה יפה היה פה וכמה יפה אפשר לעשות פה הם מסכימים אבל לא מאמינים שאפשר לשנות

 16. אייל חיפה אמר/ה

  מזעזע בעידן של מצוקת דיור ארצית יש מאות בתים אטומים שאפשר בתקציב קטן דרך החברה הממשלתית להתחדשות עירונית לשפץ ולהשכיר ולהתחיל להחזיר את החלק הזה של חיפה להיות נורמטיבי ואפילו מבוקש.
  מה לשפץ מבנים כאלו ולהשכיר זאת לא התחדשות עירונית?
  רק פרויקטים עם הדמיות וגשרים ופעלולים… הרי לא יתכן שבמרכז חיפה שתי דקות הליכה מבית העירייה הכל נראה כל כך מוזנח והרוס.
  ראש עיר אחד אחרי השני מתעלמים מנושא הבניינים הריקים והסביבות המוזנחות סביב העירייה. עושים במקרה הטוב קוסמטיקה כמו בניין שוק תלפיות, שגם שם לא זז כלום. ומה עם כל מה שמסביב??

 17. ואם לא לשפץ אז להרוס ולבנות חדש אמר/ה

  אם אין כוונה לשפץ את הבתים הנטושים הריקים ומשמשים דירות פשע צריך מאד ובלי סנטימנטים לגלח.
  להביא D-9 להוריד 10-20 בתים, לאשר במהירות תוכניות למעונות סטודנטים ודירות מחיר למשתכן ולתת לקבלנים
  במכרז מהיר את הקרקע לבנייה בהיקף גדול שישתלם להם. אפשר גם לשווק לציבור מגרשים קטנים לבנות בתים פרטיים
  קטנים זה תורם להבאת אוכלוסיה חזקה

 18. מייקל אמר/ה

  הדג מסריח תמיד מהראש

 19. חיפאי ותיק אמר/ה

  אפה הייתם כל השנים מב זה לא חדש כתושב האזור שצילמתם אתם פשוט פושעים כל בחירות אתם אומרים שיטפלו בהדר מצנע הזניח את הדר ואחריו העבמ יונה יהב כל פעם פרוייקטים לטיעונים קניונים אזור העיר התחתית הכרמל וראשי העיר שנוסעים לעיריה בהדר ורואים את ההזנחה הפושעת לא עושים כלום התחדשות עירונית זה רק בהדר לא מוגדלים בחוף הים שוב כסף לעשירים בכל מקום בעולם עיר עתיקה כמו הדר הייתה הופכת למרכז תיירותי מדהים צרכים פה אחד כמו להט שהפך את מרכז תל אביב לאבן שואבת לתיירים תקראו את הפרסום האחרון על ההגירה השלילית בהדר תתבישו

 20. בן צור אמר/ה

  די עם הבכיה. היכן עיריית חיפה במתן הקלות ליזמים
  במקום הערפת קשיים והעלמת עין. נמאס מתחנות הסמים
  תכינו תוכנית שיקום המאה העשרים ואחת כבר כאן.

 21. חמודי אמר/ה

  לצערי בגלל העדר פיקוח!
  מזמינים פיקוח של הדר ולצוות שם "איו כוח " ואין מוטיבציה לטפל במפגעים כמה עצוב .
  שהפיקוח של הדר לא עושה דבר גם אחרי תלונות של הדיירים .

  מתי יטפלו בחצר האחורית של חיפה ?!
  כל הכבוד לסיור ולאביהו ולכם צוות חיפה חדשות שהעלתם את המודעות !!

 22. אנרכיפאי אמר/ה

  אלו הם אזורים אשר תושביהם המקוריים גורשו ב-1948, והעיריה – כחלק מן המדינה – מתייחסת אליהם כמוקצים מאז. או שמזניחים, או שמגרשים ומחליפים (ג'נטריפיקציה בחלק מואדי א-סאליב). ואז באים חבורת חברי מועצה עם אפס מודעות כמין תיירים מכוכב אחר, שכמובן גם מתנשאים ומוסכים את הרתיעה הגזענית שלהם לתפיסה של המקום. ועוד באים בלילה כדי לגרום לשכונות שלנו להתאים לפחדים התת-מודעים שלהם.

  אז לא "הארד-קור", ולא חצר אחורית. זהו חלק מליבה ההיסטורית של העיר. וכן, הוא צריך סיוע תקציבי ותכנוני – לטובת תושביו, הנוכחיים וגם לטובת תושביו המקוריים, אשר מחכים לחזור. והוא צריך שימור והנצחה של עברה המרשים של עירנו.

  נ.ב. – העיר התחתית והדר הם אזורים שונים ודי לבלבל ביניהם.

 23. אבי אמר/ה

  הכל דיבורים. זה לא אשמת קליש..
  זו אשמת מועצת העיר והמפלגות האחרות לדורותיהם שלא דוחפות לשקם ולפרסם ולמתג איזור זה.
  בל נשכח שהתושבים שגרים שם הם לא תושבי דניה… וכי הם רק רוצים לישון בלילה בשקט למרות הכל.
  כל איזור השוק חסן שוקרי ונתנזון הוזנחו שנים על ידי ראשי ערים בעבר.
  בתל אביב כבר היו הופכים את זה לרחוב רוטשילד. ודירה היתה עולה 4 מליון שח. רק בחיפה הדר תחתון מוזנח בניגוד לערים אחרות.
  תראו מה קרה למידרחוב בהדר !
  אבל גם ברחובות בכרמל קימת הזנחה של העיריה.. תראו מה קורה עם הכבישים ברחוב שדרות הצבי, פינסקי ועוד. עשרות שנים התושבים סובלים מהזנחה שם. הכביש פגום ואין מידרכה נורמלית.
  בכרמליה לקח למחלקת כבישים בעיריה 5 שנים לתקן שביל אספלט ציבורי ברוחב 3 מטר ובאורך 50 מטר, אבל ארנונה לוקחים 10,000 שח בשנה לדירה הגנבים. ומעלים את הארנונה כל חודשיים בלי חשבון. מחלקת הגביה מתנהגת לתושבים כמו מחלבה. וזה לא אשמת קליש , זה עוד מימיו של ראש העיר הקודם יהב ובאשמת משרד הפנים של דרעי שעושק את התושבים עם מס נוסף יקר ולא מוצדק.

 24. חיפאי מיואש אמר/ה

  הבחירות לעירייה בדרך, רק מזכיר לכולכם.
  בתור מי שהצביע לנוכלת אני מרגיש מרומה בכל יום שבו אני יוצא מהבית. הכבישים טלאים טלאים, צריך רכב שטח כדי להתונעע בחיפה. ארנונה בשחקים. אין הייטק זון, אין תעשיה, עדיין לוקח שעה וחצי בתחבורה ציבורית להגיע מהעיר לאוניברסיטה, יש רק עוד רכבל שאף אחד לא ישתמש בו, ואם ישרת מישהו אז את כל מי שלא גר בחיפה. אבל הוא יכניס כסף למקורבים שלקחו את הפרוייקט, בדיוק כמו בסוצ'י רוסיה, שכנראה גם יחזירו לראשת העיר את הטובה כשכבר לא תהיה ראשת עיר.. החלפנו מושחת במושתתת, רק שהראשון הצליח לעשות משהו, בערך, למקורביו שגם האזרח הקטן הצליח להרוויח מזה משהו איכשהו. ברוסיה כמו כאן.

  בקיצור, לא נשאר מה לשקם. העיר היא פח זבל ברובה, וראשת העיר גם היא בהתאם. הארנונה גבוהה כי האוכלוסייה האיכותית בורחת, לכן פחות אנשים נושאים באותו נטל מס, בנוסף לזה שאין כאן תעשייה אמתית שמשלמת מיסים, כי המושחת הראשון עשה הכל כדי לשמר את אחיו העופרים שהרסו כל נחלה טובה בעיר לדורות רבים אחריהם (ראו בגוגל כמה זמן נדרש כדי לטהר את הקרקע ממזהמים מסרטנים) המושחתת ממשיכה את דרכו.

  לא נותר אלא לעוף למרכז או לצפון למי שיכול להרשות לעצמו, ובכלל משאריות המדינה שהמושחתים השאריו לנו, בינתיים.

 25. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

  המדינה צריכה לחוקק חוק לפיה ערים אדומות מפשיעה חייבים לעבור באופן ממלכתי לשיטת הרמזור עבריין שמבצע פשע ברחבי העיר אירןע שלישי הולך למאסור מנדטורי של 20 שנים בלי חנינה. כמו כן יש לעבור לשיטת החלונות השבורים של רודי גוליני בני יורק שניקתה את הפשע לפיה כל המקמות המוזנחנים יטופחו יאירו אותם עם תאורת רחוב ומצלמות אבטחה בכל םינה וליכך ידע כל פושע ועבריין שכל נזק שיעשה יענש קשות ןבשיטת שלוש הפסילות שתיארתי לעיל יפסק הפשע.

 26. חזי ברדשי אמר/ה

  תודה על התגובות מעוררות למחשבה , הזנחה שכזו ,מעוררת מחשבה שזה נעשה בכוונת מכוון על מנת להוזיל את הקרקע ולמכור ליזמים , אבל במחשבה עמוקה יותר הרי בשנים האחרונות העבירו את כל הקניונים מחוץ למרכז העיר ורוקנו את מרכז הדר מכל תוכן עיסקי תרבותי וחברתי , אז העיריה הכינה את התבשיל ועכשיו כולנו מתבסמים בו , בון אפטיט ….

 27. אסתר בכר אמר/ה

  הכל אכן עלוב וזקוק לתמיכה ושיקום.
  אבל. ראו את המכוניות!! כולן חדשות מפוארות. על אלו מוציאים התושבים את כספם. תרבות הדיור אינה מעסיקה אותם. העיקר יש מכונית מפוארת.
  גם על הנושא הזה יש לתת שימת לב ולדרבן את תושבי המקומות האלו לדאוג למראה של השכונה.

לא ניתן להגיב