החובלים החדשים | טקס סיום קורס חובלים התקיים בבסיס זרוע הים בחיפה בנוכחות שר הביטחון

בבסיס זרוע הים של חיל הים בחיפה, נערך אמש (רביעי, 3/3/2021) טקס סיום קורס חובלים מחזור 142

היו אלה 34 חובלות וחובלים חדשים שסיימו את קורס הקצינים ההתנדבותי והיוקרתי אשר נמשך למעלה משנתיים וכלל הכשרה לתפקיד הקצין הלוחם בים ולימודי תואר אקדמי באוניברסיטת חיפה. 

מתוך 34 המסיימים, היו שלושה חובלים מחיפה, גאווה גדולה לעיר: סגן גלעד רז, בן 20, סגן בועז בן מנחם, בן 21 וסגן גיא רבינוביץ’, בן 21

סגן בועז בן מנחם (צילום: דובר צה"ל)
סגן בועז בן מנחם (צילום: דובר צה”ל)

הטקס נערך במעמד שר הביטחון בני גנץ, סגן הרמטכ”ל אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע הים אלוף אלי שרביט, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים ובני המשפחה של החובלים. 

סיום קורס חובלים (צילום: דובר צה"ל)
סיום קורס חובלים (צילום: דובר צה”ל)

החובלים אשר סיימו את הקורס, הצטרפו בטקס רשמי לזרוע הים. החובלים ישובצו כמפקדים על מגוון כלי השיט המתקדמים: ספינות הטילים, כלי הבט”ש והצוללות. במהלך הטקס שנערך היום נחשפו סיכת “קצין הים” ודרגת הסגן של הקצינים החדשים. 

סגן גלעד רז (צילום: דובר צה"ל)
סגן גלעד רז מחיפה (צילום: דובר צה”ל)

בתוך כך, יש לציין כי לראשונה התרחשה גם היסטוריה בצה”ל כשהצוערת יעלה אשווגה, בת 21, סיימה הערב את קורס החובלים של חיל הים והיא תהיה הדתייה הראשונה שסיימה את הקורס. אשווגה מתגוררת בקרית נטפים שבשומרון והיא בוגרת אולפנה שבאלקנה, יעלה היא בת בכורה להוריה ואחות לעוד ארבעה אחים ואחיות וגם אחותה משרתת בחיל הים, כמפקדת בקורס אלקטורניקה בבסיס ההדרכה של החיל.

סגן גיא רבינוביץ' (צילום: דובר צה"ל)
סגן גיא רבינוביץ’ מחיפה (צילום: דובר צה”ל)

בתחילת האירוע המרגש נשא דברים שר הביטחון בני גנץ:

כאן, על הסיפון של צבא ההגנה לישראל, כולנו אחים ובחברה הישראלית כולנו אזרחים שווי זכויות. שימוש בכינויים מבישים כמו “שיקסע” כלפי חיילות צה”ל ששומרות על אזרחי המדינה מצביעים בעיקר על אלו שמשתמשים בהם, ששכחו כי דרך ארץ קדמה לתורה. תשובתנו תהיה חיזוק המפעלים של צה”ל שמקרבים לבבות ובהם גם קורס נתיב. מסיימים יקרים, לפני שהגעתי לכאן קראתי עליכם ולמדתי שכולכם קורצתם מחומר מיוחד ושמאחורי המדים הלבנים המצוחצחים, נמצאים הטובים ביותר שיש לחברה הישראלית להציע. עלו והצליחו.
סיום קורס חובלים (צילום: דובר צה"ל)
סיום קורס חובלים (צילום: דובר צה”ל)

גם האלוף אייל זמיר, נשא דברים ואמר:

אין זה סוד כי בכל שנה שחולפת, התווך הימי הופך נכסי יותר ויותר עבור מדינת ישראל. הים הוא מימד בעל משמעות אסטרטגית בשל היותו זירה מרכזית להרתעה ולהבטחת עליונות צה”ל על אויביו. השנה האחרונה היוותה הוכחה נוספת למורכבות האתגרים בכלל הזירות ובתוך כך, ליכולתו של צה”ל למנוע פעם אחר פעם את ניסיונותיהם הרבים של אויבינו לפגוע בביטחון ישראל. בזכות הפעילות במב”ם ובזכות ההגנה השוטפת, אשר לא הייתה מתאפשרת ללא פעילותה הענפה של זרוע הים. רק לפני חודשים ספורים חנכנו את ספינות הדגל החדשות “סער 6” ואין בכוונתנו לעצור. נמשיך להשתכלל, להתעצם, להתפתח ולהגדיל את היתרון הצבאי של צה”ל ומדינת ישראל על האויב. 
סיום קורס חובלים (צילום: דובר צה"ל)
סיום קורס חובלים (צילום: דובר צה”ל)

מפקד זרוע הים, האלוף אלי שרביט פנה למסיימי הקורס ואמר:

באים אתם הערב אל שורותינו, 31 קצינים ושלוש קצינות, מביאים עמכם איכות, חשיבה רעננה, ומשב רוח צעיר לו אנו זוכים בכל מחזור חדש של חובלים המצטרף לשורותינו. עוצמתו של צי היא בעיקר, טיב אנשיו, ולנו יש אנשים מעולים. אנשים ונשים המבינים לעומק את משמעות עשייתנו המבצעית במרחבי הים עבור ביטחונה של מדינת ישראל.
טקס סיום קורס חובלים (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
האלופים בטקס סיום קורס חובלים (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. מיכאל אמר/ה

    גנץ החרמן שמע שיש גם נשים בין הבוגרים, אז הגיע. דגנרל גנץ, תסתלק כבר מחיינו !!

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו