דודי פריד

דודי פריד:מנכ”ל מכללת מגמות ומרצה בכיר בקורסים למסחר במניות ובמט”ח. משמש כאנליסט בחדר המסחר ומנתח טכני.
בעברו ניהל דודי חברה לניהול תיקים ושימש בתפקיד מנהל חדר עסקאות.

ראיון בלעדי לאתר חי פה
שלום דודי פריד, ספר לנו קצת על עצמך:

דודי_פריד_3.jpgהיכן נולדת? בקרית ביאליק
איפה למדת? בקרית ביאליק
איפה שירתת בצבא? פיקוד צפון
מה הוא המקצוע שלך? מנכ”ל מכללת מגמות
היכן אתה מתגורר? קרית ביאליק

מתי ואיך התחלת לעסוק בתור מנכ”ל מכללת מגמות?

בתחילת דרכי, התחלתי להתעניין בבורסה עוד בשנת 1990 בגיל 17.
בהמשך התחלתי להשקיע ולסחור בבורסה. התחום של שוק ההון מאוד עניין אותי. ההתרחשויות שיש סביב פרסומי דוחות החברות, הספקולציות שהניעו את שערי המניות וכו’. לאחר שהשתחררתי משירותי הצבאי התחלתי ללמוד כלכלה ומנהל עסקים ובו זמנית סחרתי בבורסה. התחלתי את דרכי כסוחר-דילר בבית השקעות בצפון, עבדתי קשה, הוכחתי את עצמי ויחד עם שני שותפים החלטנו לפתוח חברה לניהול תיקים בשוק ההון, אני שימשתי כדילר הראשי בחברה.

כיצד הגעת לתפקיד מנכ”ל מכללת מגמות?
בהמשך דרכי הכרתי את מאיר ברק, המשמש כפרשן קבוע בתכנית “לילה כלכלי” בערוץ 10 והביא למדינת ישראל את תחום המסחר במניות. מאיר פתח בפני את האפשרות להכיר את המסחר בבורסה לעומק ובעיקר את הבורסה האמריקאית ולסחור בה בהצלחה.
במסגרת החברה שהקים מאיר ברק, טריידנט, התחלתי כמרצה ללימודי המסחר בבורסה ובהמשך גם ניהלתי בהצלחה את הסניף המקומי של מכללת טריידנט. ב 2012 רכשה טריידנט ביחד עם החברה הציבורית, קו מנחה, המחזיקה את אתר bizportal.co.il את מכללת מגמות ומאז מוניתי לנהל את המכללה. אני מאד נהנה מהתפקיד ובכלל מתחום לימודי שוק ההון והמסחר בבורסה.

מנקודת ראותך, מה הייתה תרומתך העיקרית למכללת מגמות עד כה ?

דברים עיקריים שקידמתי ואני ממשיך לקדם במכללה:
ליווי מתקדם לסוחרי המכללה: במכללת מגמות כל תלמיד וסוחר מקבלים מעטפת שלמה של ליווי מקצועי, כך שבעצם לא מדובר רק בקורס אלא בעוד מספר כלים מקצועיים המלווים את התלמיד והסוחר על מנת שיצליח. בין הכלים המקצועיים ניתן למצוא את שירות האיתותים של המכללה, חדר המסחר האינטראקטיבי, סימולטור המסחר, קורס לתרגול אינטראקטיבי ועוד.
צוות עובדי המכללה: לרשות התלמידים עומד צוות יועצי לימודים, מרצים, קשרי לקוחות, ומאמני מסחר מקצועיים. הצוות מיועד מצד אחר, לעזור לתלמיד לבחור את מסלול הלימודים הנכון עבורו ומצד שני, התלמיד יזכה למירב תשומת הלב בזמן הלימודים והמסחר לטובת הצלחתו.

מה הלקחים שלך מפעילות המכללה עד כה?
אני טוען שכל אחד יכול להיות סוחר מוצלח בבורסה גם אם אין לו רקע מוקדם בתחום, ההכשרה שלנו מיועדת לחסרי רקע ומאפשרת לכל אחד להצליח.

ומה התכניות להמשך?
בכוונתנו להמשיך ולצמוח, לפתוח סניפים נוספים ברחבי מדינת ישראל ולפתוח קורסים נוספים בתחום שוק ההון.

ברמה האישית, מה הכי מושך אותך בפעילות שבה אתה עוסק?
אחד האתגרים הכי חשובים לי הוא הצלחת התלמידים. מידי יום אני דואג לשפר את חומרי הלימוד והליווי המקצועי לטובת התלמידים. כמו כן, אני בעצמי אחד המרצים במכללה, אני מאד אוהב ללמד ולראות כיצד התלמידים מתפתחים ומצליחים.

 

הגיבו כאן לכתבה