תלמידי כיתות ז’-י’ עדיין בבית • מחאת היחיד של התלמיד נועם קלנר מחיפה

מחאת היחיד (צילום: עומר מוזר)

בקניון, מול חנות הבגדים ההומה, עמד תלמיד אחד לבד… “אנחנו לא קיימים מבחינת הממשלה” הוא אומר

כבר שנה שנועם קלנר, תלמיד כיתה ח’ בבית ספר “רעות” בחיפה, יושב בבית. נמאס לו. הוא הגיע היום (ג’ 23/2/21) ל”גרנד קניון”, למחות על הישיבה הממושכת בבית, על חוסר ההיגיון בפתיחת הקניונים במקום את כיתות ז’-י’, ועל הנזקים של “השנה האבודה” של התלמידים.
נעם מבקש רק דבר אחד – “תראו אותנו”.

נועם קלנר (צילום: עומר מוזר)
נועם קלנר (צילום: עומר מוזר)

נועם הגיע היום לקניון, על רקע החלטת ועד ההורים היישובי – חיפה, אודותיה פרסמנו אמש בחי פה – תאגיד החדשות, על כוונתם הורי תלמידי כיתות ז’ ח’ ט’ י’ בחיפה, לצאת במחאה על אי החזרת התלמידים לספסל הלימודים. במיוחד זעמו ההורים לאור החלטת הממשלה להשיב את פעילות המסחר לשגרה (חנויות, קניונים וכיו”ב), בעוד הנוער ממשיך לשבת בבית כששערי בית הספר סגורים בפניו.

הודעת ועד ההורים היישובי – חיפה, כפי שהתפרסמה אמש (22/2/21):
הורים לתלמידי שכבות ז,ח,ט,י, יוצאים במחאה שמטרתה להחזיר את התלמידים לבתי הספר. ועד ההורים היישובי חיפה, יחד עם מועצת התלמידים העירונית חיפה, קוראים לכל תלמידי שכבות ז,ח,ט,י בחיפה, להגיע מחר (יום שלישי 23/02/21) בשעה 12:00 לקניון הקרוב לביתם וללמוד בו.

קלנר, בן 14, יליד קריית חיים, חבר במועצת הנוער העירונית, מחאות לא זרות לו. הוא לקח חלק, בין היתר, בהפגנת תנועות הנוער, במחאה נגד השחיתות ובעוד פעילויות כאלה. על רקע התור הארוך לחנות הבגדים, מצא את עצמו קלנר לבדו, מחכה לחבריו שיצטרפו.

מה הביא אותך להפגין?

“תראה, אנחנו יושבים כבר שנה בבית. זה הפך לבלתי נסבל”. הוא משתף ומצביע על חוסר ההיגיון. “אנחנו בקניון עכשיו, תסתכל מסביבך – אנשים פה מצטופפים ומתחבקים ואנחנו בבית ספר, קפסולה של 20 ילדים, בחוץ, ועדיין הממשלה לא מאשרת”.

מה הנזק הכי גדול מהשנה האבודה הזו?

“הייתה תקופה כזו, שחזרנו לשבוע לבית הספר, בין הסגר השני והשלישי, זה היה מוזר. לא ראינו אחד את השני שנה, ואחרי שהיינו כיתה מאד מגובשת, פתאום לא הכרנו אחד את השני, לא זכרנו איך מתקשרים”. על כיתות ז’ הוא מספר: “הם הכירו אחד את השני דרך הזום והאינסטגרם, זו דרך מוזרה להכיר”.

למה אתה הכי מתגעגע?

“להפסקות, לשבת עם חברים, לדבר. גם בשיעורים – זו דרך שונה לגמרי ללמוד בזום, לבין ללמוד בכיתה, שם הלמידה יותר יעילה והמורים באמת מלמדים ולא כולם נמצאים בבית, מתחת לסדינים”.

מחאת היחיד (צילום: עומר מוזר)
מחאת היחיד (צילום: עומר מוזר)

המון ילדים יושבים בבית. איך זה שרק אתה הגעת?

“זה לא קשור אלי, זה כל הנוער שאכפת לו, אבל בגלל שהם יותר מדי זמן בבית, הם לא באו לפה. הם התרגלו כבר לא לצאת, התרגלו לשעמום, התמכרו אליו”. באופק, נראות עוד שתי תלמידות שבאו כדי להצטרף אליו. “אנחנו מקווים שכל הנוער יבוא ונעשה מחאה, רק ככה נוכל להשפיע”.

אם מישהו בממשלה היה רואה אותך, מה היית מבקש ממנו?

“תראו אותנו. אנחנו באמת נעלמנו, לא קיימים מבחינתם. את המסחר פתחו, גם את התרבות, אנחנו האוכלוסייה היחידה שמתעלמים ממנה, לא אכפת להם מאתנו. אני קורא להם להתייחס אלינו, גם אם נחזור רק לשבועיים בין חופשת פורים לפסח, זה עדיין משמעותי”.

יושבים בבית כבר שנה (צילום: עומר מוזר)
יושבים בבית כבר שנה (צילום: עומר מוזר)

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. דינה אפרים פרוים אמר/ה

  כל הכבוד ילד. בהצלחה

 2. מירית אמר/ה

  מללךךךך אמלההה כל הכבודדד!!!

 3. רחלי אמר/ה

  כל הכבוד. עלה והצלח

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו