מאות תושבים השתתפו בכנס שיתוף ציבור להתחדשות קריית אליעזר

מאות תושבים גדשו אמש [יום ב’] את אשכול הפיס בבית ספר “רעות” שבקריית אליעזר בו התקיים כנס שיתוף ציבור, בתכנון תכנית להתחדשות שכונות קריית אליעזר וקריית אליהו.

1-ZR3_1707.JPG

זהו המפגש השני אותו מקיימת העירייה במסגרת תכנית כוללת להתחדשות שכונות חיפה הוותיקות. המפגש הראשון התקיים לפני כחודש בשכונת נווה דוד. למפגש זה הגיעו מאות מתושבי השכונה ולאחריו התקיים מפגש נוסף בו ניתנה לפעילים בשכונה הזדמנות להגיב באופן מפורט ולהציע נושאים אותם הם מבקשים לקדם במסגרת תכנית ההתחדשות.

תכנית [ח”פ/2370] אשר הוצגה אמש בכנס השיתוף כוללת כאמור שתי שכונות: קריית אליעזר וקריית אליהו. את התכנית יזמה עיריית חיפה, בשיתוף משרד הבינוי. במפגש ניתן הסבר לגבי תהליך ההתחדשות המתוכנן ותואר תהליך שיתוף הציבור הצפוי להמשך בקבוצות עבודה קטנות. לצורך כך, הוזמנו התושבים להירשם לקבוצות עבודה ממוקדות, בהן יוכלו לבחון יחד עם מתכנני התוכנית ואנשי העירייה את הפתרונות הטובים ביותר לכל מתחם מגורים.
במפגש השתתפו: ראש העיר יונה יהב, מ”מ ראש העיר חדווה אלמוג, מהנדס העיר אריאל וטרמן, מנהל תחום תכנון ובינוי עירוני – במשרד הבינוי אילן טייכמן, ראש צוות התכנון אדריכל מוטי כסיף, יועץ שיתוף הציבור ליאור מנצ’ר, מנהלת האגף לתכנון העיר ורדה ליבמן, ראש צוות התחדשות עירונית אורנה מור ואדריכלית פזית שרון המלוות את התכנית בעיריית חיפה.
1-ZR3_1753.JPG
במסגרת התכנית אותה יזמה עיריית חיפה בשיתוף עם משרד הבינוי, יחודש המרקם העירוני, מבני מגורים, מבני ציבור תשתיות וחניות. במקום מבני הרכבת הישנים שנבנו בשנות ה- 50 מציעה התוכנית מבנים מודרניים המתאימים לתקני הבנייה החדשים. המבנים שיחוזקו נגד רעידות אדמה יכללו דירות מרווחות, מעליות ומרפסות. שיקום ושדרוג המבנים יתאפשר הודות למנוף הכלכלי הטמון בתוספת זכויות הבנייה הכלולות בתוכנית. התחדשות המבנים תתבצע בשלושה מסלולים: עיבוי פינוי, תמ”א 38 ופינוי בינוי.

1-ZR3_1768.JPG
מ”מ ראש העיר ויו”ר וועדת המשנה לתכנון ובנייה חדוה אלמוג, פתחה את המפגש בהצגת התכנית שהינה תכנית הוליסטית המתייחסת לכלל השכונה. תכנית ההתחדשות תביא לשדרוג המגורים של תושבי השכונה, בבניה איכותית ומודרנית ובדגש על מצוינות אדריכלית. תושבי השכונה אמרה אלמוג יוזמנו לקחת חלק בתכנון הכולל של השכונה ובתכנון מתחמי המגורים בהם הם מתגוררים. מדובר בתהליך מורכב המותנה ברצון התושבים ודורש שיתוף פעולה של כל הגורמים השותפים לקידומה.
נציג משרד הבינוי אילן טייכמן: “מרגש לראות את כמות האנשים שהגיעו למפגש. זה חשוב ולא מובן מאליו. בניגוד למקומות אחרים בארץ החלטנו לקדם בחיפה תכניות גדולות המתייחסות למכלול שכונות. חיפה היא שיאנית במספר השכונות שיעברו חידוש. בחיפה עושים את העבודה ורואים תוצאות. תהליך ההתחדשות יהפוך את השכונות לטובות וחזקות יותר ויבטיח איכות חיים גבוהה לתושבים לצד עליית ערך הנכסים”.
ראש צוות התכנון אדריכל מוטי כסיף, הציג את מטרות וחזון התוכנית שנועדה ליצור תאום בין כל חלקי השכונה העתידית למכלול מתוכנן אחד, ובכך להתוות ליזמים מסגרת פעולה ברורה ומאושרת, בליווי הדוק של העירייה ומשרד השיכון”.
ראש העיר יונה יהב: “זהו הכנס השלישי מסוגו המתקיים מאז נבחרתי לתפקיד. הכנס הראשון התקיים בחביבה רייך תוך הבעת חוסר אמון מצד התושבים. רק לאחר שהתושבים הבינו את הפוטנציאל הגלום בתוכנית הם התגייסו לנושא והתוצאות הנראות כיום בשטח מדברות בעד עצמן. כמו בתוכנית האחרות גם כאן תחודש השכונה ברמה הגבוהה ביותר על פי הסטנדרטים אותם קבענו לבנייה בעיר. בשלב הראשון יוקם מתחם המגורים בשטח שיתפנה לאחר הריסת האצטדיון הישן. על פי אמות מידה אלו נחדש את השכונה כולה. אנחנו רוצים לראות את חיפה מתחדשת. נפעל לקידום ואישור התכנית במהירות האפשרית לרווחת תושבי השכונה. נעשה זאת תוך שמירה על ערכי הטבע ולא נוותר על אף עץ או גינה. המחלקה לתכנון עיר המרכזת את הפרויקט מראשיתו, תלווה את התושבים בתהליך התכנון, השיתוף והביצוע העתידי. מדובר אמר יהב בחולייה נוספת בתהליך ההתחדשות העירונית המתקדם במהירות בכל השכונות בהן הוא מבוצע”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.