גם תנועת אומץ דורשת את התפטרותו של יונה יהב בעקבות הזיהום

03_-_קריאה_להתפטרותו_של_יונה_יהב.png

בהמשך לפרסומים אודות נתוני התחלואה והתמותה בחיפה, דורשת תנועת אומץ את התפטרותו של יונה יהב.

תנועת אומץ מסבירה את דרישתה בעמדתו של יונה יהב, אשר במשך שנים רבות מעלים עין מהתחלואה והתמותה.

כתבה עם עורכת הדין אליס גולדמן – יועצת משפטית בתנועת אומץ


הנה המכתב אשר פרסמה תנועת אומץ


תנועת_אומץ_דורשת_את_התפטרותו_של_יהב_-_המכתב.jpg

תגובות אישי ציבור חיפאים ליוזמה של תנועת אומץ:

איל_פרידלנדר.jpgאיל פרידלנדר – פעיל חברתי: אני בהחלט חושב שיונה יהב צריך להתפטר לאלתר, זאת עקב התעלמותו מהמצב ונסיונותיו החוזרים להשתיק את כל מי שניסה להעלות את הנושא על סדר היום. יונה יהב, לאורך כל השנים, פעל למען האינטרסים של שפחת עופר והפקיר את בריאותם של תושבי העיר.
ירון_חנן.PNGירון חנן – חבר מועצת העיר – הירוקים של חיפה: פנינו ליונה יהב בימים האחרונים ואמרנו לו: למרות שאנו מאמינים שכל הדרמה שייצרת בתחילת השבוע, מאז שבת מחו"ל, היא ספין תקשורתי שנועד לההסיט את אש הביקורת ממך, אנו נשמח להתבדות ויש לך הזדמנות להוכיח בגדול כי טעינו. אבל לא טעינו: יונה יהב מיהר למשוך בשקט את כל צווי הסגירה שהעביר בקול תרועה למפעלים והמתקנים המזהמים והמסוכנים והוכיח שמדובר בעוד מעשה שפנות וניסיון ציני לתעתע בדעת הקהל, ניסיון שנכשל בגדול. יונה יהב שחק את טיפת האמינות שלו עד דק! ניסיונו הבזוי לחפש כעת את ראשו של האיש הכי אמיץ בפרשה הזו פרופ' איתמר כרוטו ממשרד הבריאות, מעיד כאלף עדים על רמת המוסריות האפסית של יהב עצמו. לכן אין ליונה יהב שום צ'אנס נוסף אצלנו- קום והתפטר ותן לנו לחיות פה בחיפה בבריאות ובשגשוג והעיקר…
בלעדיך!
אליס_גולדמן.JPGעו"ד אליס גולדמן, חברה בצוות המשפטי הארצי בתנועת אומץ, תושבת נשר וממובילות המאבק נגד הזיהום: חברי תנועת אומ"ץ מאמינים כי חוסנה הכלכלי, החברתי והמוסרי של מדינה נמדד, בין היתר, על פי יכולתה לקיים מערכות ממשל תקינות, לאכוף חוק וסדר, לשפר את איכות החיים הציבורית ולפעול לרווחתם ולקידומם של כל תושביה ואזרחיה.
נקודת המוצא של תנועת אומ"ץ היא, שכספי הציבור לא יזרמו לכיסיהם של איילי הון פרטיים, נבחרי ציבור מושחתים, ועובדי ציבור תאבי בצע. במקום זאת יועברו הכספים הללו ליעדים חברתיים, סוציאליים ולתיקון עוולות.
אומ"ץ טוענת כי חרף האזהרות החוזרות ונשנות שקיבל יהב במרוצת השנים ממשרד הבריאות ומארגוני הסביבה שהתריעו על סכנה של זיהום אוויר חמור מהמפעלים הפטרוכימיים, שעלול לגרום למחלות ממאירות ומוות בקרב אזרחי העיר, לא נקט ראש העיר בצעדים דחופים כמתחייב מתפקידו.
הקשר בין הזיהום ע"י המפעלים הפטרוכימיים, שברובו מגיע ממתחם בז"ן הנשלט ע"י משפחת עופר, לכספים הזורמים לבית החולים רמב"ם, לעירייה מכספי הארנונה, לבניית אצטדיון כדורגל – שלמרות התקציב הזעום שמשפחת עופר השקיעו בו – הוא קיבל את שם ראש המשפחה, כל אלה ועוד, זועקים על קשר הון-שלטון שבעטיו נפגע, חולה ומת הציבור עליו יהב אמון ובכלל זה ילדים רכים שכל חטאם הוא מגורים במפרץ חיפה.
לא זאת בלבד שהמפעלים הקיימים מזהמים, יהב מקדם עוד 3 תכניות הרסניות במקום להתנגד להן: הרחבת בתי הזיקוק פי-3, הקמת נמל נוסף ותכנית קרקעות הצפון.
העובדה שיהב מנסה בימים האחרונים לנקות את עצמו מכל אשמה בטענות שונות ומשונות אינה משחררת אותו מאחריותו ומהתנהלותו הרשלנית כלפי תושבי העיר.
אם יהב חש שהוא אינו מסוגל או אינו רוצה לתקן את דרכיו ולפעול מיידית למען הציבור החיפאי, הוא מוזמן להניח את המפתחות וללכת הביתה.
חנה_קופרמן.jpgחנה קופרמן – יו"ר הפורום לשמירה על החופים: ברור שיהב נכשל בתפקידו אבל הבעיה המרכזית היא- שליטת בעלי ההון. יש מצב שגם אם יהב הוא יתפטר- יחליף אותו מישהו שיקודם ע"י בעלי המפעלים ולכן- האנרגיה צריכה להיות מופנית בראש ובראשונה לעצירת תכניות הענק החדשות שעל הפרק אשר צפויות להגדיל את הזיהום וכמות החומרים המסוכנים במאות אחוזים – "הרחבת בתי הזיקוק", "קרקעות הצפון" ו"נמל המפרץ והדלק" את עצירת התכניות ניתן להשיג הן ע"י מאבק ציבורי והן ע"י מאבק משפטי וכולי תקווה שתנועת אומ"ץ תצטרף למאבק המשפטי לעצירת התכניות, כי זה צו השעה.

לא ניתן להגיב