תביעת פינוי – עיריית חיפה נגד עמותת לב ח”ש | צפו בראיון מהאולפן עם דקלה כהן-מיכאלי – מנכ”לית העמותה

עזרה לניצולי שואה - לב ח"ש

תביעת פינוי נגד עמותת לב ח”ש הוגשה היום, ד’ 27/1/21, ע”י עיריית חיפה, לבית משפט השלום

העירייה מבקשת מבית המשפט כי יורה לעמותה לפנות את המקום ממנו היא מתפעלת את פעילויות הסיוע לנזקקים, לקשישים ולחולים, בשכונת הדר בחיפה. בכתב התביעה טוענת עיריית חיפה (בין השאר) כי העמותה סירבה לחתום על כל המסמכים עליהם נדרשה לחתום, בהתאם לנוהל ההקצאות • מעיריית חיפה נמסר לחי פה: כתב התביעה [לרבות ההליכים שהתבצעו מול העמותה] מדבר בעד עצמו.
(כתב התביעה המלא מובא בהמשך הכתבה).

צפו בראיון מהאולפן עם דקלה כהן-מיכאלי – מנכ”לית העמותה:


חלוקת מזון לנזקקים בחיפה בעת משבר הקורונה - לב חש (צילום: דודי מיבלום)
חלוקת מזון לנזקקים בחיפה בעת משבר הקורונה – לב חש (צילום: דודי מיבלום)

עבודת הקודש של לב ח”ש

את פעילותה של לב ח”ש יש רק דרך אחת להגדיר: עבודת קודש. קצרה היריעה מלהכיל את כמויות העבודה המושקעת ע”י לב ח”ש, ע”י מתנדביה הרבים, העזרה שהם מעניקים, סביב השעון ובמשך שנים רבות, כדי לסייע לנזקקים, לחולים, ילדים ומבוגרים, למעוטי יכולת, משפחות קשות יום ועוד ועוד, כשהדבר שמניע את כל הפעילות הזו, הוא אחד: סיוע ותרומה לכל מי שרק זקוק לכך.

מצורפות בתחתית הכתבה, כמה כתבות שפורסמו בחי פה, אודות פעילות העמותה החשובה הזו, והאמינו לנו, כל אלה הן רק טיפה בים.

לב ח”ש 2020 | טעימה קטנה מהפעילות • צפו

משבר הקורונה ומעגל העוני המתרחב

בימים אלה פועלת לב ח”ש במרץ מוגבר במטרה לגייס עוד ועוד מתנדבים, היות שמשבר הקורונה הכניס למעגל העוני עוד ועוד משפחות ותושבים, שקודם למשבר עוד החזיקו את הראש מעל המים ואולי אפילו נהנו מיציבות כלכלית וחברתית. זאת מעבר לנזקקים שנעזרו בעמותה (ומלכתחילה היו רבים), קודם לפריצת הקורונה שהפילה רבים לחרפת רעב. אם כן, תמוה עוד יותר העיתוי בו בחרה עיריית חיפה לתבוע את פינוי הנכס מידי העמותה, שגם כך זקוקה לכל עזרה בפעילותה בימים אלה.

יום השואה הבין לאומי

ואם נוסיף עוד אנקדוטה מביכה לגבי העיתוי – יום השואה הבינלאומי (27/1/21), כיום הנבחר להגשת תביעה נגד עמותה המסייעת רבות לניצולי שואה… זה כבר נשמע כמו פארסה בלתי נתפסת ממש.

דיקלה כהן מיכאלי, מנכ"לית לב ח"ש (צילום מסך: זמן חיפה)
דיקלה כהן מיכאלי, מנכ”לית לב ח”ש (צילום מסך: זמן חיפה)

דקלה כהן מיכאלי, מנכ”לית עמותת לב ח”ש, אמרה לחי פה:

תביעת הפינוי טרם הגיעה לעמותה וכשתגיע נתייחס אליה משפטית כמתבקש.
עם זאת, אני נדהמת שבזמן משבר, כשכולם סגורים בבתיהם ורבים מהם במצוקה ופונים אלינו לסיוע, בזמן שמאות מתנדבות ומתנדבים מתרוצצים ומשקיעים את כל כוחם כדי לסייע לאלפי הפונים אלינו, בעת בה אנחנו עסוקים במתן סיוע לתושבי חיפה שנפגעו מהקורונה ובמענה לאלפי פניות שמגיעות אלינו מלשכות הרווחה של העירייה, בוחרים בעיריית חיפה להגיש תביעת פינוי תמוהה לאחר שקרוב ל-20 שנה העמותה נמצאת בבניין ומקיימת ממנו פעילות רווחה ענפה למען נזקקים, קשישים, ניצולי שואה, ילדים חולים ובני משפחותיהם ותושבים רבים נוספים.
גם תביעה זו לא תעצור אותנו, חלילה, מלהמשיך את המפעל האדיר הזה לטובת כלל המגזרים והאוכלוסיות בחיפה.
עזרה לקשישים – לב ח”ש

מתנדב בלב ח”ש אמר לחי פה:

בשנה האחרונה השקיעה עמותת לב חש ימים ולילות כדי להאכיל ולתמוך בתושבי העיר חיפה, שנפלו קורבן למגפת הקורונה. לשמוע שעירית חיפה רוצה להפסיק את פעילות העמותה ולקחת את מבנה העמותה לצרכים אחרים, זה פשוט בלתי נתפס! מה יותר חשוב עכשיו מאשר תמיכה במזון, בציוד, בריהוט, ברפואת שיניים, לאוכלוסיות הכי חלשות בעיר? לאיזה צורך צריכה עיריית חיפה את המבנה? לבתי ספר שלא עובדים? למה? כדאי שעיריית חיפה תחזור בה במהירות ותפסיק את סגירת עמותת לב חש.
עזרה לניצולי שואה - לב ח"ש
עזרה לניצולי שואה – לב ח”ש

בית ספר לילדי השכונה

לטענת עיריית חיפה, עמותת לב ח”ש תפסה חזקה על הנכס הנ”ל, בעוד זה שייך לה, וכשאין בין העמותה לבין העירייה כל הסכם המאשר לה לעשות בו כל שימוש והיא מחזיקה בו שלא כדין.
העירייה, לטענתה, פנתה מספר פעמים לעמותת לב ח”ש, כדי שזו תפנה את המקום ותשיב אותו לחזקתה, כשהמטרה היא להקצות את הבניין לטובת בית ספר לילדי האזור.

העמותה סירבה לבצע את הדרישה, כך לטענת העירייה, והיא ממשיכה להחזיק בנכס העירוני שלא כדין. אי לכך, לא נותרה בידי עיריית חיפה כל ברירה, אלא לבקש מבית המשפט את צו הפינוי הנ”ל.

חלוקת מזון לנזקקים בחיפה בעת משבר הקורונה - לב חש (צילום: דודי מיבלום)
חלוקת מזון לנזקקים בחיפה בעת משבר הקורונה – לב חש (צילום: דודי מיבלום)

הגיבו כאן לכתבה

15 תגובות
 1. עמנואל אמר/ה

  חסר מידע כאן כרגיל במגזין “חי-פה אנטי קאליש”, העירייה מתנכלת לעמותה נשמע ממש לא צודק ולא במקום, לא ברור מה הסיבות או מה הסיבות שהעמותה לא מוכנה לעמוד בדרישות העירייה, בקיצור חסר מידע, מה שנשאר זה כתבה אשר שוב פעם בונה תדמית של קאליש הרעה, יש למגזין חי פה פוטנציאל להיות יותר מעניין אם הכתבות בו( ובחירת הכתבים)ו יהיו מאוזנות

 2. אין מילים אמר/ה

  באמת שכבר אין מילים. פינוי עמותת חסד שעוזרת לנזקקים, קשישים, ניצולי שואה וחולים ובמקומה הקמת עוד בי״ס לחרדים. מגמת ההשתלטות החרדית על מבני ציבור בהדר נמשכת. קדם לכך מתנ״ס הדר שנסגר והועבר לחרדים, עכשיו המבנה של עמותת לב ח״ש ועל הכוונת בודאי נמצאים נכסים נוספים. ראשת העיר ובעלי בריתה מוכיחים עד כמה טעו תושבי חיפה כשבחרו בהם. תושבי חיפה רצו שינוי, התחדשות, לא הרס בוטה של הקיים, כולל כל הטוב שהיה כאן. כמה חוסר רגישות וחוסר התחשבות צריך כדי לפגוע באופן חד צדדי בבית של העמותה, שפועלת במשך שנים למען רווחתם של תושבי העיר החלשים והנזקקים. קליש משלמת לחרדים עבור תמיכתם בה על חשבון שכבות מוחלשות בציבור הכללי בעיר. יש מצב שהמבנה נועד עבור תלמידים חרדים שיגיעו מחוץ לחיפה. ההחלטה של עיריית חיפה מנותקת ומקוממת כמו הנהגת העיר שלה. הנהגה שמונעת משיקולים פוליטיים לטובת מיעוט אשר כופה את רצונותיו על אורחות חייו של הציבור החילוני בעיר וחי על חשבונו. קצנו בהתנהלות הפוליטית הזו. קדנציה ראשונה ואחרונה לקליש עקב חוסר התאמה ופגיעה מהותית ומתמשכת שהיא גורמת לצביונה החילוני, הפתוח והסובלני של חיפה.

 3. זהבה אמר/ה

  רעה זו מחמאה לראשת עירנו. היא קנאית ברמות על וכל מהלכיה בהתאם. להחליף ובמהירות !!!

 4. אייל אמר/ה

  בנאום הראשון של ראש העיר היא הדגישה את המילה ‘חמלה’.
  אני באמת לא אנטי קליש, להיפך, אבל כשמדגישים ומבטיחים חמלה, צריך לעמוד מאחורי המילה.
  אם יש חמלה לחזירי בר – צריך שתהייה חמלה גם לגופים שפועלים בצורה לא מוסדרת, גם אם מוציאים אותם,
  צריך שתהיה חמלה באופן שבו זה נעשה. אפשר לתת מקום זמני חלופי, אפשר לנסות להסדיר, אפשר להידבר.
  האופן שבו דברים נעשים בחיפה וזה יכול להיות פיטורי סגן ראש העיר בהודעת פתע בסלולר, או הודעות פתע
  להורים שבית ספר גבריאלי נסגר בלי הידברות, או שלפתע בית ספר יסודי יהפוך לחטיבת ביניים, ובטח לא סגירת מתנ”ס הדר ונסיונות לחבל בחיי התרבות והרווחה כדי למסור מבני ציבור למגזר החרדי.. כל אלו לא משדרים
  חמלה הידברות שיתוף ורצון טוב.

 5. המלאך השומר של פיטר פן אמר/ה

  משום מה נראה בראיון עם מנכלית לב חש הגב דיקלה שהיא לא אומרת את אשר היא יודעת אולי כדי לא להרגיז את רבי החובל של מרינת חסן שוקרי

 6. בתשבע אמר/ה

  עמותה שעושה עבודת קודש.
  הרווחה מסתייעת בעמותת לב חש.
  כמה נמוך עוד יכולה לרדת עיריית חיפה.
  מיום שניכנסה לתפקיד רשאת העיר לתפקידה כל מה שהיא עושה זה רע לתושבי העיר.
  גברת קליש היגיע הזמן שתיתעוררי

 7. איבון אמר/ה

  השלטון הנוכחי לא טוב לחיפאים
  רק צרות

 8. שלמה אמר/ה

  גם אני לא מבסוט מקליש מצפה ליום הבחירות

 9. אבי כהן אמר/ה

  אטימות לב 💔

 10. מקס אמר/ה

  רפול.תגובתך חסרה,מעניין למה?

 11. בלהה אמר/ה

  עיריית חיפה פועלת באטימות לב בלתי נתפסת, כלפי פעילות כל כך חשובה עד מרגשת, של אחת העמותות החשובות ביותר בחיפה, שעושות עבודת קודש, במקום פעילות העירייה או הממשלה, לאחר 20 שנות פעילות במקום.
  גובל באטימות ורוע לב משווע.

 12. איציק אמר/ה

  על העיריה לתת לכל מי שמסייע לתושביה מקום חליפי כדי שיוכלו להמשיך לעזור.בי”ס לילדי חסידי בעלזא חשוב!!!הבניין הצמוד משמש כבי”ס אך קטן מלהכיל. ילדיהם הקטנים נאלצים ליסוע למרחקים בלתי סבירים .הם גרים בסביבה המבנה שימש בעברו כבית ספר “עציון” אך לא על חשבון גמילות חסדים…

 13. להסיק מסקנות לבחירות 2021 אמר/ה

  יש להסיק לקחים פוליטיים לבחירות הקרובות לכנסת. חיפה והקריות שוות 6-7 מנדטים!! זה המון.
  הצבעה למפלגות הגדולות = כולן יישבו עם ש”ס ויהדות התורה, הסחיטה המגזרית והקנאות הדתית-חרדית תהיה עצומה.
  הצבעה לפלגות שמאל = כולן יכניסו את הרשימה המשותפת, הסחיטה המגזרית והקנאות הדתית האיסלמית תהיה עצומה.
  מה המסקנות?
  להצביע רק לפוליטיקאים שמבטיחים לא להישען על החרדים / משותפת כלשון מאזניים..
  חייבים לכן להכריע הכרעה קשה. אין אידיאלי. אבל היחיד כרגע אומר זאת בגלוי זה ליברמן

 14. פנינה אריאב אמר/ה

  עמותת לב חש מחזיקה במרום 24 שנים , מה קרה דווקא עכשיו
  לפנותה ועוד בתביעה?
  העמותה נמצאת בלב אזור מוכה עוני וגדל בתקופת קורונה והיא נגישה לנזקקים לה .
  קצת חמלה לנזקקים !!! להשאיר אותה במקומה ולמצוא חלופה לבית ספר !! לא הגיוני? לא חבל על הוצאות משפט ? אפשר לתרום אותם ללב חש.
  האצבע היתה קלה על ההדק , תמיד אפשר לחזור ולבטל את העוול שעלול להיות.
  כותבת מתוך כאב עובדת סוציאלית בגימלאות

 15. מזל אמר/ה

  שלום לכל המעוניינים אני מתנדבת בעמותת לב חש כ 11 שנים ובתכם נתנו עזרה לאלפי אנשים מעוטי יכולת בביגוד לילדים, מבוגרים , רהוט , מוצרי חשמל , וכל הדרוש לבית , וגם רפואת שיניים , חלוקת מזון , וגם מבושל לפי התגובות של הנזקקים זה נחוץ להם כאויר לנשימה , מאחר שהם חיים מסכומים שלא להאמין שמשפחה מתקיימת מסכום זה , העיריה יודעת על כך ומפנה אלינו נזקקים , המקום , קיים ובאים אליו כל הזקוקים לו , ונקודה נוספת היא הטיפול בחולים במחלקות קשות מאוד ישר כוח על ההעשיה תודה ואני גאה להיות חלק מהמתנדבים של לב חש

הגיבו כאן לכתבה