החלום עומד להתגשם | מלונית לשיכון משפחות ילדים חולי סרטן המטופלים ברמב"ם

המלונית המיועדת לשכן משפחות של ילדים חולי סרטן המטופלים ברמב"ם

משפחות רבות לילדים חולי סרטן המאושפזים ברמב"ם ועוברים טיפולים קשים מאוד, נאלצות לנסוע מידי יום לביתם, שלעיתים נמצא במיקום מרוחק מביה"ח. בעמותת "לב חש" מחיפה, עושים הכל כדי להקל עליהם.

פרויקט המלונית שמיועדת לשכן משפחות של ילדים חולי סרטן המגיעים לטיפולים יומיים בבית החולים רות לילדים ברמב”ם, יצא לדרך בחודש מרץ 2019 בטקס מרשים ומרגש, במסגרתו הונחה אבן הפינה. הצפי לסיום עבודות הבנייה ופתיחת המלונית לקראת סוף 2021.

בשיחה לחי פה, סיפרה דקלה כהן מיכאלי, מנכ"לית עמותת לב ח"ש על שלבי הבנייה של המקום ,הצפי לפתיחת המלונית ועוד.

המלונית המיועדת לשכן משפחות של ילדים חולי סרטן המטופלים ברמב"ם שלבי הבנייה המתקדמים והדמיה

בניית השלד הסתיימה וכעת נמצאים בשלבי הגמר. העבודות צפויות להסתיים בעוד כשנה וזמן הפתיחה מוערך לקראת 2021. מדובר בפרויקט ייחודי ויחיד מסוגו בצפון, שמשרת את רמב"ם, שבעצמו משרת 12 בתי חולים ותושבים מכל אזור הצפון, בסדר גודל של 2 מיליון תושבים.

להיות עבורם בית

המטרה היא להוות בית לילדים ולמשפחותיהם, שעוברים טיפולים יומיים מאוד קשים, כך שלא יצטרכו לעשות את הנסיעה הלוך וחזור מדי יום, לביתם, שפעמים רבות מצא במקום מרוחק. בעזרת המלונית, יוכלו להישאר בקרבת בית החולים. במלונית יהיו 15 חדרי אירוח, גינה מקסימה ומרכז טיפולי הוליסטי לילדים ולמשפחות, שייתן מענה ותמיכה, נפשית ופיזית, גם לילדים וגם להורים, באמצעות טיפולים הוליסטיים שונים כגון טיפול באומנות ועוד. המטרה היא, בין היתר, להפחית מהלחץ ומהחרדה בתקופה הקשה שהם עוברים. המקום אמור להוות עבור הילדים עוגן של שמחה ומקור כוח להחלמה וכן, עוגן למשפחות, שנמצאות בתקופה לחוצה ורווית בחרדות.

חיפאים מוזמנים להתנדב

הפרויקט הזה הוא פרויקט חיפאי שחלק משמעותי מהמטרה שלו היא לשאוב את הקהל החיפאי להגיע ולהתנדב, שכן, עמותת "לב חש" המפעילה אותו, מבוססת על התנדבות ותרומות ומפעילה מערך מתנדבים, מעל 90 מתנדבים קבועים וכ- 1000 נוספים שמתנדבים מידי פעם.

לפרויקט המלונית ניתן כמובן להמשיך ולתרום באמצעות הטלפון 04-8672999 או באמצעות אתר עמותת לב חש. ניתן גם לתרום חדר, בו ירשם שם התורם. כן, ניתן לתרום תרומות קטנות יותר.
בנוסף, במסגרת פרויקט "עיגול לטובה", אפשר לבקש כי התרומה תעבור לטובת "לב חש" וציין שהתרומה מיועדת עבור המלונית.

להתנדבות: 04-8672999
עמותת "לב חש" חיפה

מיכאלי כהן מספרת כי קיים פרויקט מדהים נוסף. מדובר בפרויקט חונכות, במסגרתו מתנדבי העמותה מלווים ילדים חולי סרטן או החולים במחלות קשות אחרות, שמצריכות אשפוזים ארוכים וטיפולים קשים. המתנדבים מלווים את הילדים והאחים שלהם ומגשרים על פערים חברתיים ולימודיים שנוצרים בעקבות המחלה. מדובר בפרויקט שמופעל גם ברמב"ם וגם בבתי חולים נוספים. בנוסף, עמותת לב חש מפעילה בית קפה חברתי בתוך המחלקה האונקולוגית ברמב"ם, בו הם מחלקים קפה ומאפים למשפחות.

חשוב לציין כי להקמת המלונית שהינה יוזמה של עמותת לב חש, גויסו קרוב ל-12 מיליון שקלים, כשעיקר הכסף הוא מתרומה נדיבה של משפחת פתאל, וסיוע נדיב של קרנות הביטוח הלאומי, עיריית חיפה ותורמים רבים ונוספים.

המלונית המיועדת לשכן משפחות של ילדים חולי סרטן המטופלים ברמב"ם
תגובה
  1. שלומית אמר/ה

    לאנשי העמותה, אתם עושים מלאכה חשובה למען המשפחות והחולים.
    מעריכה ומחזקת אתכם ומקווה להעביר בקרוב תרומה.
    ריגשתם אותי מאוד.
    מאחלת רפואה שלמה לכולם..אמן.

לא ניתן להגיב