די לטיוח – מאות ילדים חולים באזור חיפה יותר מכל עיר אחרת

הבלוג של ירון חנן

די לטיוח- מאות ילדים חולים באזור חיפה יותר מכל עיר אחרת והעולם שותק!

02_-_סרטן_הריאות.jpg
סרטן הריאות
די לטיוח! שנים אנו זועקים מרה, ומנסים להשתיקנו כי יש בעיית תחלואה קשה ואף תמותה חריגה בשורה של מחלות קשות באזור חיפה וסביבתה.
המפעלים המזהמים בבעלות גורמי הון ידועים, מחזיקים בגרון את ראשי הערים ובראשם יונה יהב ששותקים את “שתיקת הכבשים” הידועה, מנסים לטייח, להכחיש ולחפות על הטייקונים הללו ושמחים לקבל מהם את השלמונים העלובים, שקונים את שתיקתם.

ומה עושים משרדי הממשלה?


היה מצופה שהם ינהגו כמבוגר האחראי ויכינו תוכנית לפינוי הדרגתי של כל מקורות הזיהום וסכנת מאגרי החמורים המסוכנים האיומים במפרץ חיפה. אך לא רק שאינם מדברים על פינוי המפעלים המסוכנים הם מאשרים הבאת עוד ועוד מתקנים מסוכנים ומזהמים ממש בימים אלה באופן שלא יכפיל אלא ישלש את הבעייה במפרץף

אם זה תלוי בממשלה (כן גם במשרד להגנת הסביבה וגם במשרד הבריאות ולא רק במשרדים הכלכליים) בתי הזיקוק בחיפה ירחיבו פי 3 את מתקני הייצור שלהם, מאגרי הגפ”ם העצומים (גז הבישול) יעברו מכל חלקי הארץ אל מפרץ חיפה, תחנת כח חדשה תוקם בקרית אתא, מפעל לזיקוק דלקים מתוצרי גז טבעי יוקם ליד בתי הזיקוק, משרפה לפסולת מסוכנת יוקם ליד בתי הזיקוק, מאגרי דלקים חדשים יוקמו במספר מקומות במפרץ ומפעל כימיקלים חדש יוקם במקביל ל”חיפה כימיקלים” ע”י כימיקלים לישראל. ואל זה מוסיפים את הנמל המפלצתי המתוכנן שיביא עוד ועוד זיהום וחומרים מסוכנים.

יש פה קשר הון שלטון קלאסי שמתפוצץ לתושבי חיפה ולמדינה בפנים!

די לקשקושים הגיע העת למעשים.


לכן אנו דורשים ביצוע מידי של כל מה שדרשנו כבר מזמן:

– הכרזה מידית: אזור חיפה כ”אזור מוכה זיהום” לפי חוק אוויר נקי, מה שיביא לנקיטת פעולות על פי חוק שכרגע לא מבוצעות

– יש להדיח לאלתר את יו”ר ומנכ”ל איגוד ערים חיפה שמועלים בתפקידם (יונה יהב וד”ר עופר דרסלר), משמשים כמשת”פים של בעלי המפעלים המזהמים הפרטיים, נותנים יד להרחבתם ומונעים טיפול אמיתי בבעיה. הם גם המובילים העיקריים של הטיוח השיטתי והסתרת האמת מהציבור!

– יש לדרוש התפטרותו או הדחתו של מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה מר דוד לפלר, שיודע את האמת ובמתכוון טומן את ראשו בחול!

– יש לדרוש התפטרותו או הדחתו הרופא המחוזי בחיפה פרופ’ שמואל רשפון שמונע כבר שנים פרסום חוות דעת שיש בידיו על התחלואה החריגה בחיפה ובכך עוצר את הכרזת האזור כ”מוכה זיהום” ומסכל את הפעלת חוק אוויר נקי במפרץ חיפה.

– הממשלה חייבת לכנס בדחיפות, כאחת ממשימותיה הראשונות ועדה בין משרדית ומקצועית שתקדם תוך כמה חודשים תוכנית אב לאומית להפחתת הזיהום והסיכונים במפרץ חיפה ובכלל זה, עצירה מידית של כל התוכניות להוסיף מתקנים מזהמים ומסוכנים למפרץ, ביצוע מידי של המלצות ועדת הרצל שפיר מלפני 10 שנים ובראשן ביצוע סקר סיכונים נרחב בכל מפרץ חיפה. החמרת הדרישות הסביבתיות והבטיחותיות מהמפעלים בהתאם להמלצות ועדות קודמות ודו”חות מבקר המדינה והכנת תוכנית לפינוי או סגירת מפעלים שלא יעמדו בדרישות המחמירות ביותר שיקבעו מעתה.

אני כותב גם בשם פורום “אדם וסביבה” במטרופולין חיפה, שמאחד את רוב ארגוני הסביבה והגופים הלוחמים כנגד סכנות המפרץ ותופעת ההון-שלטון באזורנו.

תחלואה חריגה בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו