הגל השלישי והחמור של הקורונה • דרישה לדיון חירום לתגבור האחים ואחיות

אחיות כרמל מחסנות לקורונה (צילום: דוברות כרמל)

יו”ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, פנתה במכתב דחוף לראש הממשלה, שר האוצר ושר הבריאות, בו היא מבקשת לקיים דיון חירום לתגבור האחים והאחיות בבתי החולים ובקהילה.

במכתב מציינת כהן, כי בעקבות הגל השלישי והחמור בו אנו נמצאים ולאחר מאמץ מלחמתי הירואי של מערכת הבריאות משך השנה האחרונה, האחיות בבתי החולים ובקהילה נדרשות להגביר עוד את מאמציהן עד קצה גבול היכולת בהתמודדות עם החולים הקשים הזורמים לבתי החולים, עם עשרות אלפי חולי קורונה המטופלים בקהילה וזאת לצד ביצוע מבצע החיסונים הגדול ביותר בתולדות המדינה, שהאחים והאחיות הם הכוח המרכזי בו.

לצד כל העומסים אליהם ממילא נדרשות האחיות בתקופה האחרונה – חיסון של מעל 100,000 אישה ואיש ביום, ביצוע כ-100,000 בדיקות קורונה ביממה, לטפל במאות רבות של חולים מונשמים בין חיים למוות, להעניק טיפול לאלפי חולים במצבים מורכבים מסיבוכי הקורונה והתחלואה והכפולה ובד בבד לתת מענה לתת מענה למאות אלפי אזרחים מבודדים.

לצד כל זה המחסור באחיות ובאחים הולך ומחמיר, תולדה של אלפי בידודים כתוצאה מחשיפה לקרונה, היעדר כשירות וקליטות של אחיות חדשות, כמו גם שחיקה פיזית ונפשית של הצוותים הרפואיים המצויים בחוד החנית ובמרכז ההתמודדות עם הנגיף.

כהן מדגישה כי הגיעה העת לעמוד על כך שיוקצו ויינתנו בידיהם באופן מיידי האמצעים וכוח האדם הראוי להתמודדות המורכבת עם אתגרי התקופה, על מנת להבטיח חיים לבאים בשערי מוסדות הבריאות וכל זאת במטרה להביא לקיצה של המגיפה.

אהובה טל מנהלת הסיעוד בכרמל (צילום:אלי דדון)

אהובה טל, מנהלת הסיעוד בכרמל מסרה לחי פה:

במחלקות הקורונה בכרמל עובדים כ-100 אחים ואחיות במאמץ קשה תוך מסירות אין קץ כדי לעמוד באיכות הטיפול המוגבר הנדרשת במחלקות הקורונה. זה כולל לבישת בגדי מיגון ושהייה של שעות ארוכות בתוך המחלקה כדי להעניק למטופלים את הטיפול המקצועי והאנושי ביותר שאפשר.

נכון להיום כ- 40 אחים ואחיות בכרמל נמצאים בבידוד מה שמקשה עוד יותר על העבודה ומותח את הצוות הסיעודי של כרמל עד הקצה. הוגשה בקשה מסודרת לקבלת עזרה בתקנים ובכוח אדם והנהלת הסיעוד בכרמל עושה את הכל כדי לא לפגוע באיכות הטיפול ולעמוד למרות הקושי בסטנדרטים ובאיכות הטיפול הגבוה המקובלת בכרמל.

מבית חולים רמב”ם נמסר:

“חסרות אחיות עם התמחות בטיפול נמרץ”.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    חייבים לתגבר .מוטל על כל צוות עומס

  2. אייל אמר/ה

    עשיתם חפלות וחתונות. עשיתם ארועים בגינות ובמרפסות. עשיתם טיולים לדובאי. עמדתם בתורים בקניונים. נדבקתם כי חשבתם שהקורונה לא קיימת, או שזה שפעת, או שזה נגיף פוליטי וכד’. חלק גדול אשמים בהדבקת הורים מבוגרים אל קיצם. דרוש חשבון נפש במגזר החרדי והערבי על ההשתולחות והפרת הסגר שפוגעת קודם כל בהם עצמם. חשבו שהם יעבדו ויבלו בקומבינה והקורונה לא נוגעת אליהם.. גם עכשיו למרות מוטציות מדבקות עורכים ארועי ענק ומדביקים מאות.. איפה השכל שלהם, בישבן? אלו רוצחים בדם קר, של קרוביהם. וגם, לא הולכים להתחסן. חטא על פשע. נקבל עוד 1,000 מתי קורונה עד פסח, זה לא מזיז לאף אחד?? ומה אם המפגינה בחורב תחלה ותדביק את אביה ותאבד אותו כעבור שבוע, גם אז יותר דחוף להפגין? איפה השכל שלכם אנשים?? חופשה בדובאי או חתונהמשל חבר, היו יותר חשובות מחיי ההורים שלכם?

הגיבו כאן לכתבה