דני (שמילו) רום ז”ל | אגדת הכדורגל והשחקן לשעבר דני (שמילו) רום הלך לעולמו | מועד הלוויה יום ג 19/1/21

דני שמילו ז”ל

אבידה קשה בספורט החיפאי, אבל כבד נפל הערב על כל אוהדי הספורט בחיפה עם היוודע דבר פטירתו של שחקן העבר וכוכבה האגדי לשעבר של קבוצת מכבי חיפה. דני (שמילו) רום, דני (שמילו) רום היה נחשב לאחד הגדולים בכדורגל הישראלי בכל הזמנים

דני (שמילו) רום, היה מאלה שעוד שיחקו ב”מונדיאל 1970″ שהתקיים במקסיקו במדי נבחרת ישראל והיה כוכב מכבי חיפה בשנות ה-50 וה-60. בשנים האחרונות היה דני חולה בדמנציה, ובתקופה האחרונה חלה הידרדרות במצבו, דני (שמילו) רום נפטר הערב כשהוא בגיל 80. שחקן העבר דני (שמילו) רום, ציין לאחרונה (29/11/20) את יום הולדתו ה-80, ובכל התקופה האחרונה היה במצב בריאותי קשה מאוד, כשסבל ממחלת הדמנציה שהלכה והחמירה עם השנים כשהערב הלך לעולמו.

הערב, עם היוודע דבר מותו של רום, אמר מנהל קבוצת ותיקי העבר של מכבי חיפה, חבר וידיד משפחת משפחת רום, אריה ברזילי לכתב החדשות של “חי פה”: “אבידה גדולה לכל אוהדי הספורט בחיפה ובישראל בכלל, הכרתי את דני ז”ל שנים רבות, אין ספק שהוא היה אחד הגדולים ואם לא הענק שהיו לנו בכדורגל. עצוב וכואב לי ולכולנו. אני שולח מכאן את תנחומיי הכנים לבנו ברק וליתר בני המשפחה”.

בתוך כך יש לציין כי רק לפי חודשיים הוצבה דמותו של כוכב העבר של מכבי חיפה, דני (שמילו) רום, על גבי שלטי לד מוארים באצטדיון ע”ש “סמי עופר” בחיפה.

דני שמילו בן 80 | מכבי חיפה בסרטון מיוחד


יו”ר קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה ושחקן העבר עודד בלוש, אמר הערב לכתב החדשות של “חי פה”:
“אין צל של ספק כלל כי שמילו היה הגדול, הוא בכלל גם היה אליל הילדות שלי. אחד הענקים של מכבי חיפה בכל הזמנים והיתה לי הזכות הגדולה לשחק כאשר היה מנהל הקבוצה שלנו. שמילו, תמיד אמר לי לפני כל משחק: “תבעט כל הזמן לשער ומכל מצב, אל תחשוב על הגנה … אני מעדיף 3:3 על 0:0 הגנתי ומשעמם, דני (שמילו) רום, יהי זיכרו ברוך !”.

מימין: מנהל מכבי חיפה בעבר יענקל'ה מעיין, יו"ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש, שחקן העבר דני (שמילו) רום, אריה ברזילי, מנהל את קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)
מימין: מנהל מכבי חיפה בעבר יענקל’ה מעיין, יו”ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש, שחקן העבר דני (שמילו) רום ז”ל, אריה ברזילי, מנהל את קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)

הבוקר, (שלישי, 19/01/21) אמר משה רן אביו של השוער אבי רן ז”ל לכתב החדשות של “חי פה”:

קשה לדבר על דני (שמילו) רום בלשון עבר, היה איש מקסים ואדיב מאוד, תמיד היה אוהב לעזור לכל אחד בכל דבר, הוא היה מגיע לאזכרה בבית העלמין מידיי שנה בשנה למרות שחלפו להם מעל ל 30 שנה מאז מותו, שמילו, היה בעבר גם לקוח שלי כשהיה לי מוסך לאופנועים הוא קנה אצלי ווספה והייתי מטפל בה שנים רבות בווספה שלו. שנים רבות היתה עליו בדיחה ידועה בכדורגל במכבי חיפה ובכלל בישראל כששמילו שיחק על כר הדשא והוא היה מרים קרן בהקשתה לשער היריב הוא היה בועט בעיטה חזקה ורץ בעצמו לנגוח את הכדור שבעט לשער, לעולם לא אשכח אותו, יהי זיכרו ברוך !

הגיבו כאן לכתבה

19 תגובות
 1. ליאורה אמר/ה

  יהי זיכרו ברוך 😪

 2. דורון ליידנר אמר/ה

  כל כך מצער. היה איש גדול וספורטאי ענק. אין הרבה כאלה.
  יהי זיכרו ברוך

 3. גרוס שלמה אמר/ה

  שחקן ענק איש צנוע וטוב חבל עליו יהי זכרו ברוך

 4. גרוס שלמה אמר/ה

  איש צנוע שחקן ענק חבל עליו יהי זכרו ברוך

 5. גילה ילוז אמר/ה

  ניחומים למשפחה…
  יהי זכרו ברוך ותהא נשמתו צרורה בצרור החיים…

 6. חגית אברהם אמר/ה

  עצוב

 7. אביבה אראל אמר/ה

  ת.נ.צ.ב.ה
  נגאל מיסוריו, ונשארה ההילה שלו!
  תנחומי למשפחה.

 8. ירוק בנשמה אמר/ה

  שמילו נמנה על דור הנפילים מותיקי מכסיקו 70.
  ת.נ.צ.ב.ה.

 9. מוטי פיין חיפאי אמר/ה

  יהי זכרו ברוך כילד היתה דמותו כאליל כדורגל ומודל לחיקוי.וגם מחוץ למגרש היה דמות ססגונית וצבעונית ביום יום ובחיי הלילה התוססים מימי המועדון בדניה…

 10. ממ אמר/ה

  יהי זכרו ברוך של שמילו ובני דורו כולל יומני ועוד שהיו שחקנים נפלאים של שנות השישים שבעים כילדים הם היו האלימים של המגרש בקרית אליעזר

 11. ממ אמר/ה

  האלילים של קרית אליעזר

 12. מיכאל אמר/ה

  לפני כחודשיים פגשתי אותו ואת רעייתו במעלית שבמרכז חורב.לפניו היתה אשה עם עגלה והתנצלה שהוא לא יכול לעבור אלא עם יקפוץ מעל העגלה.אמרתי לאשה.כברתי הוא קפץ מול שוער נבחרת איטליה והיגיע יותר גבוה מהידיים שלו.אל תהיה בטוחה שהוא לא יעבור את העגלה.דני חייך אלי רחב.
  יהי זכרו ברוך

 13. מיכה גולדמן אמר/ה

  שחקן כדורגל שאהבו גם אלה שלא היו בשנות השישים אוהדי מכבי חיפה באותם השנים היתי אוהד הפועל טבריה כתושב כפר תבור כל משחק מול טבריה בית וחוץ תמיד היה לי פינה חמה לשמילו השנים עברו והיום משפחתי כולל ילדי ונכדי אוהדי מכבי חיפה צער גדול עלמותו של שחקן גדול משתתף בצער המשפחה

 14. ולפר דוד אמר/ה

  היה איש יקר וצנוע שראה את כולם בגובה העיניים. אהבתי אותו. אימן אותי בטניס. היתה בו פשטות שבסוף הכל חרטה ברטה ואין מקום לאגו. יהיה זכרו ברוך.

 15. אשר אמר/ה

  היה שחקן ענק.ובן אדם ,זכיתי לדבר איתו לפני כמה שנים.
  יהי זיכרו ברוך.

 16. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יהא זכרו ברוך.

 17. עוז ישראל לישראלים אמר/ה

  העיר חיפה איבדה את דני שמילוביץ ז”ל חברי היקר שהיה אחד מבניה ואלילם של כה רבים מתושבי העיר שעדיין זוכרים אותו, מאותן תקופות בלתי נשכחות כאשר הוא שיחק בקבוצת מכבי חיפה ונבחרת ישראל !
  שמילו היה שם דבר בישראל משום שלראות אותו במגרי הכדורגל, זו הייתה חוויה לשמה, שלא ניתן היה לראות כמותה ביתר מגרשי הכדורגל בארץ ואולי אף ברחבי העולם ! שמו של שמילו כשחקן, כאדם וכחבר נישא באותם ימים בלתי נשכחים ברבים.
  כולנו זוכרים את מהירות ריצתו כאשר הכדור דבוק לרגליו, ואין שחקן שיכול היה להתמודד מולו ואל מהירותו המדהימה !
  אצטדיון קריית אליעזר היה מלא עד אפס מקום כאשר מכבי חיפה הופיע למשחקים עם דני שמילו בהרכבה, והיה תמיד לשיחת היום !
  אני נזכר שלאחר שדני פרש מהכדור רגל והקים ביחד עם אשתו לשעבר ציפי רום ועם פושו ז”ל וגדעון את מועדון דניה, ששימש באותם ימים כאחד מהמועדונים המפורסמים בארץ אליו הגיעו המונים מכל רחבי הארץ.
  זכור לי שיום אחד שמילו שאל אותי באם אני מוכן להגיע עם להקתי בכדי להופיע במועדון, עניתי לו בחיוב, והופענו שם מדי שבוע, והמקום התבסס לו בצמרת המועדונים בישראל, ואליו הגיעו המוני בליינים וידועי שם.
  את שמילו ז”ל ניתן רק להלל ולשבח משום שמעולם איש לא הרגיש במחיצתו התעלות, והכל היה בגובה העיניים וזאת היתה דמותו של חבר יקר, שהספורט היה כל עולמו.
  כואב לי ולכולנו על מותו של חבר יקר ושחקן ענק.
  זכרו של דני (שמילוביץ) שמילו ז”ל ישאר עימנו לעד, ומנוחתו תהיה עדן.
  דני – אהבנו אותך חבר יקר.

 18. טל ג'ון אמר/ה

  עצוב מאוד יהי זכרו ברוך משתתף בצערכם משפחת רום היקרה .את דני אני זוכר כשכן של הורי אדם מדהים ומאמן טניס מצויין . אהב ספורט וכושר .

 19. חנן שטרן אמר/ה

  היה חייל שלי במילואים .איש נדיר..

הגיבו כאן לכתבה