דני (שמילו) רום | המחווה המרגשת לשחקן הכדורגל מחיפה, שנלחם על חייו

דני (שמילו) רום ז"ל (צילום: אדיר יזירף)

דמותו של כוכב העבר של מכבי חיפה, דני (שמילו) רום, תוצג הערב (שני, 30/11/20) על גבי שלטי לד מוארים באצטדיון ע”ש סמי עופר

דמותו של כוכב העבר של קבוצת מכבי חיפה, דני (שמילו) רום, תוצג הערב (שני, 30/11/20) על גבי שלטי לד מוארים באצטדיון ע”ש סמי עופר במשחק המרכזי בליגה, בין קבוצות הכדורגל מכבי חיפה ובית”ר ירושלים. השחקן, דני (שמילו) רום, אשר ציין אתמול (ראשון, 29/11/20) את יום הולדתו ה-80, ונמצא בימים אלה, במצב בריאותי קשה מאוד.

“MADE IN HAIFA”

מנהל קבוצת ותיקי העבר של מכבי חיפה, מר אריה ברזילי, ברק רום, בנו של דני ובני משפחתו של כוכב העבר בכדורגל, דני (שמילו) רום, יזמו פגישות ופנו, ממש לפני מספר ימים, לעיריית חיפה’ בבקשה לצרף את דמותו של אב המשפחה למיזם “Made in Haifa”, שהגתה העירייה כמחווה לכוכבי עבר בכדורגל שצמחו בעיר חיפה.  

דני שמילו בן 80 | מכבי חיפה בסרטון מיוחד

נחשב לאחד הגדולים בישראל בכל הזמנים

רום נחשב בעיני רבים לאחד השחקנים הגדולים בישראל בכל הזמנים. בעבר שיחק רום במדי קבוצת מכבי חיפה במשך 13 שנים, משנת 1957 ועד לפרישתו ב- 1970. כמו כן, הופיע במדי נבחרת ישראל משנת 1959 ועד לאחר משחקי הגביע העולמי במקסיקו 1970.

דני (שמילו) רום (צילום: אדיר יזירף)
דני (שמילו) רום (צילום: אדיר יזירף)

עיריית חיפה נעתרה

לאור הבקשה המיוחדת, החליטה עיריית חיפה להיעתר, ברצון רב, לבקשתם של קבוצת ותיקי שחקני העבר והמשפחה וכבר הערב, במשחק שייערך באצטדיון ע”ש “סמי עופר” בין קבוצת מכבי חיפה, בה שיחק רום, לבין קבוצת בית”ר ירושלים, תוצג דמותו המאוירת של רום על גבי שלטי הלד באצטדיון, לצד דמויותיהם של אייל ברקוביץ’, אלי גוטמן, טל בנין, זאהי ארמלי, ראובן עטר, יניב קטן, אבי רן ז”ל ורובי שפירא ז”ל, שנבחרו להיכלל במיזם ושדמויותיהן כבר מוצגות בו.

צילום איור ועיצוב השלט: סטודיו דותן לידז'י קריאייטיב
צילום איור ועיצוב השלט: סטודיו דותן לידז’י קריאייטיב

ברק רום, בנו של דני (שמילו) רום, אמר:

אני מודה לעיריית חיפה על שצירפה את שמו של אבי למיזם כוכבי הכדורגל של חיפה מכל הזמנים. אבי, אשר נמצא כיום במצב בריאותי קשה, התרגש ושמח מאוד כששמע על כך ואין לי ספק שלאור עברו המפואר, הוא ראוי לכך ביותר.

מנהל קבוצת ותיקי העבר של מכבי חיפה, מר אריה ברזילי, אמר הבוקר בהתרגשות רבה, לכתב החדשות של חי פה: “דני היה שחקן גדול וענק במכבי חיפה וגם בנבחרת ישראל. כבוד גדול עבורי ועבור כל שחקני העבר הוותיקים ובכלל עבור כל אוהד כדורגל בעיר חיפה ובמדינת ישראל כולה על המחווה היפה שעשתה עיריית חיפה ותודה ענקית לעוזר ראש העיר מר ניר שובר. דני (שמילו) רום יזכה לכבוד גדול ביחד עם חבריו לוותיקי העבר ששלטיהם כבר הוצבו במגרש ‘סמי עופר’ לאחרונה”.  

אריה ברזילי, מנהל קבוצת הוותיקים של מכבי חיפה, (צילום: יוסף הירש).

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  דני איש טוב

 2. שלומית אמר/ה

  הי, ריגשתם בכתבה מאוד.
  כל הכבוד לו על התרומה לקבוצה, ואני מקווה ומאחלת לו רפואה שלמה . כל הכבוד גם לעירייה שהרימה את הכפפה וצירפה אותו .

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור אישים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו