חיסון שני בדרך חזרה לחיים • בכללית חיפה ממשיכים בכל הכוח

דר' לילך צולר מעניקה תעודה למטופלת שקיבלה חיסון שני לקורונה (צילום: דוברות כללית)

בקרוב תוכל רונית לשוב ולחבק את הנכדים

רונית חיון הייתה נרגשת כאשר ד”ר לילך צולר המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, העניקה לה תעודה על היותה מראשוני הזוכים לקבל את החיסון השני כבר ביום הראשון לתחילת מבצע החיסונים השניים למטופלים בקהילה.

רונית סיפרה בהתרגשות:

חלפו בדיוק שלושה שבועות מאז חוסנתי בחיסון הראשון במוקד שהפעילה כללית במרכז רפואי לין ועכשיו חזרתי בשמחה לקבלת החיסון השני. עד רגע זה אינני מרגישה דבר, למעט תקווה גדולה ותחושת הקלה לקראת האפשרות לחזור לשגרה.
רות ומעיין ברוך, משפחה מחסנת (צילום: דוברות כללית)
רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז ומנהלת מבצע החיסונים עם ובתה מעיין ברוך, מחסנות יחד (צילום: דוברות כללית)

רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי אשר מנהלת את מבצע החיסונים הגדול, מציינת כי רק במחוז זה חוסנו עד כה 150 אלף איש, שעתה מוזמנים לקבל את החיסון השני, בחלוף לפחות 21 יום ממועד קבלת החיסון הראשון.

רונית מוסיפה:

זו גאווה להיות ישראלית ובמדינה שמקדימה לחסן את תושביה. בעוד כשבוע אני אמורה להיות עם כיסוי חיסוני מרבי ואז אני מקווה שאוכל להיפגש בשקט נפשי ועם פחות מגבלות עם 5 נכדיי.
דר' לילך צולר מעניקה תעודה למטופלת שקיבלה חיסון שני לקורונה (צילום: דוברות כללית)
דר’ לילך צולר מעניקה תעודה למטופלת שקיבלה חיסון שני לקורונה (צילום: דוברות כללית)

כל מתחסן בחיסון השני נגד קורונה (המנה השנייה), יקבל הודעת sms ובה קישור להוצאת תעודה זמנית וכן מידע לגבי הוצאת “הדרכון הירוק”, שיונפק ע”י משרד הבריאות, כשבוע אחרי החיסון.

השבוע גם צפויים להגיע חיסונים להמשך מתן החיסונים למי שטרם חוסן, בהתאם לתעדוף שקובע משרד הבריאות. כללית עתידה לחסן כאן למעלה מחצי מיליון איש, ולשם כך תגברה את צוותי החיסון, כשהאחים והאחיות מתגייסים למאמץ, מעבר למשימות השוטפות.

בשלב זה הופעלו 26 מוקדי חיסון ברחבי המחוז, בדגש על פיזור והנגשת החיסון לישובים מרוחקים. בהדרגה יפתחו מוקדים נוספים, בהתאם לכמות החיסונים ומגבלות השינוע שלהם, כשיש הערכות להפעלה של 70 מוקדים ברחבי המחוז.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.