הירי בחליסה בחיפה | “עושים איפה ואיפה בין דם יהודי לדם ערבי” • עו”ד תומר נווה

עו"ד תומר נווה

“מנסים להשתיק, כי מדובר באזרח ערבי. לא במשמרת שלי!”

עו”ד תומר נווה פנה למח”ש שפתחה בחקירת אירוע הירי בחליסה, בו נפצע אנוש צעיר שטרם מלאו 20, ללא עבר פלילי והיום 11/1/21 נקבע מותו בבית החולים רמב”ם.
כן, דרש עו”ד נווה, הסרת צו איסור הפרסום לגבי האירוע.

הסיפור התחיל בלילה בין חמישי לשישי 08/01/21, סביב השעה 01:00, בשכונת נווה יוסף בחיפה, עת שרכב ובו שני צעירים סירבו לטענת המשטרה לעצור לבדיקה במחסום. במשטרה טוענים שהנהג ניסה לדרוס את השוטר. לאחר הדריסה, רדפו השוטרים אחר הרכב הדורס וביצעו ירי לעברו.

הכדור פגע בראשו של הצעיר שליד הנהג והוא הובהל לבית חולים רמב”ם במצב אנוש. שם אושפז בטיפול נמרץ נוירו כירורגי כשהוא סובל מפגיעה מוחית נרחבת כולל דימום. היום כאמור נקבע מותו.
חשוב לציין כי ההרוג הינו צעיר ללא עבר פלילי שבחודש הבא אמור היה לחגוג את יום הולדתו ה-20.

עו"ד תומר נווה
עו”ד תומר נווה

עו”ד תומר נווה מסר לחי פה:

עושים כאן איפה ואיפה בין דם יהודי לדם ערבי. לא יתכן שבתיקים אחרים שבהם נורו אזרחים המדינה רועשת, וכשהורגים ערבי, ללא עבר פלילי, מנסים להשתיק את זה. זה לא יהיה במשמרת שלי.

נווה פנה בבקשה לשחרר את בן דודו של ההרוג שנעצר, ומעצרו הוארך עד יום שלישי (12/1/21) על מנת שישתתף בהלוויה וכן פנה בבקשה דחופה לבטל את צו איסור הפרסום. הבקשה התקבלה ודיון בנושא יתקיים היום בשעה 14:30.

ביקורו של השר לביטחון פנים בחיפה – 9/1/21

ביום שבת 9/1/21, פורסם בחי פה, כי מיד לאחר האירוע, הגיע השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, למחוז חיפה, כדי לחזק את ידי כוחות המשטרה על פעולותיהם ועל נחישותם בעצירת הפשיעה וסיכון חיי האזרחים.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. גלעד אמר/ה

  כל הכבוד למשטרת ישראל !
  שהמגזר הערבי יבין שהתפוחים הרקובים יתחילו ליפול לאט לאט.

 2. דן אמר/ה

  לא חשוב דרך מי מתפללים שידעו כולם שכאשר לא נשמעים למשטרה התוצאות יכולות להיות קטלניות ולעורך הדין ילד טוב כדברך למה הוא ברח מהמשטרה?

 3. נביל סהלי אמר/ה

  זה כבר לא הפעם הראשונה שהמשטרה עושה מה שבא לה להרוג ערבי זה בסדר אם זה היה בשכונה אחרת לא היוא מבצעים ירי ישיר על הרכב אבל שמדובר בערבים הכול מותר .כן הבן שלי עבר עם השוטרים גיהנום קיבל מכות משווקים בסך הכול על מסיכה שלא עטה והוא בסך הכול בן 14. עזרו אותו והרביצו לו בתחנת משטרה ועד היום מחש אפילו מכתב לא שלח הרי מחש זה גם כן שוטרים
  אז מי ישמור על השוטרים העבריינים הללו בושה וחרפה על התנהלות המשטרה ובשר לביטחון פנים

 4. יהודית אמר/ה

  מעניין מאד מה עשה ב-1:00 בלילה בשכונת נווה יוסף הצעיר ״ללא עבר פלילי״ – שה תמים שלמזלו הרע נתפס פעם ראשונה וסיים את חייו. בן-דודו רק נפצע, ועורך הדין יוציא אותו בקלות רבה כדי שיוכל להמשיך בדרכו. מה הקשר ליהודים- ערבים ?לאן מושך עורך הדין?

 5. חוף אמר/ה

  לא איפה ולא אפייה. כששוטר מאותת לך לעצור, אתה עוצר ולא מנסה לברוח. סוף גנב לתליה , וסוף דורס לתאונת יריה.

 6. לימבו אמר/ה

  טרמינולוגיה בזויה ומסיתה,
  בגלל דיווח שלדעת מישהו הוא לא מתאים.
  הייתי מצפה מעוכרי דין לחשוב על מה שכותבים

 7. לימבו אמר/ה

  עורכי דין כמובן

 8. צדק אמר/ה

  ומי קבע שהשוטרים ידעו האם מדובר בערבי או יהודי ?
  קצת עובדות – הנהג דרס שוטר שחסם אותו עם הניידת , ניגח ניידת עד שהצליח להשתחרר מהחסימה ודהר לכייון השוטרים הנוספים במקום ותוך כדי ניסיון הדריסה של השוטרים נוספים – נורה . וכל אחד היה נורה ללא הבדל של דת גזע או מין . עוד תומר נווה היקר זה שאתה מת על כותרות כולנו יודעים… אבל לא יפה לנגן על גזענות אתה עושה צחוק רק מעצמך המילה גזענות בחיפה כבר נעלמה חביבי 🙈

 9. אייל אמר/ה

  עורך דין שמשתמש בעניין יהודים וערבים הוא בעצמו גזען חשוך…
  כן גם לנסות לקשור כל דבר לנושא זה – זאת גזענות הפוכה.
  ומשתמשים בה הרבה מאד.. השוטר ידע בכלל מי באוטו?? היה לו זמן לזה??

הגיבו כאן לכתבה