מפעיל חדש למטרונית במטרופולין חיפה | יותר תדירות, יותר קווים, יותר נקי | חברת סופרבוס זכתה במכרז להפעלה

מהפכת התחבורה הציבורית מגיעה למטרופולין חיפה. חברת סופרבוס זכתה מכרז להפעלת קווי המטרונית במטרופולין חיפה ומתחייבת כי להגדיל את השירות ב-50%

במסגרת תכנית משרד התחבורה תגדיל חברת סופבוס בעשרות אחוזים את שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ ולשפר באופן משמעותי את השירות לנוסעים.

חברת סופרבוס תפעיל את שלושת קווי המטרונית, המופעלים כיום על ידי חברת "דן צפון", ושני קווי מטרונית חדשים, בהם קו המנהרות (קו 4), המחבר את הקריות עם מרכזית חוף הכרמל ביציאה מחיפה, דרך מנהרות הכרמל וקו מטרונית חדש (קו 5) לעיר נשר, שיחבר בין צומת יגור דרך ציר בר-יהודה בנשר, ועד לשכונת הדר בחיפה.

מירי רגב בנמל המפרץ - חיפה (צילום: ירון כרמי)
מירי רגב בנמל המפרץ – חיפה (צילום: ירון כרמי)

השרה רגב לחי פה:

אנו ממשיכים לקדם את הרחבת רשת המטרונית לעכו ונהריה בצפון ולטירת הכרמל בדרום, ומתכננים להוסיף שירות עירוני נוסף בתוך חיפה, במטרה לאפשר לתושבי הצפון שירות תחבורה ציבורית נגיש, מהיר וזול

המכרז החדש כולל הפעלת 120 מטרוניות, לעומת 100 מטרוניות כיום. במסגרת המכרז יופעלו לראשונה בישראל, 50 מטרוניות חשמליות, שיהוו כ-40% מצי הרכב של הזכיין ויאפשרו נסיעה מהירה ושקטה יותר. שאר המטרוניות יעמדו בתקן המחמיר של זיהום אוויר "יורו 6".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב, ציינה כי המהלך הוא חלק ממהפכת התחבורה החכמה, שתביא בשורה לתושבי חיפה והצפון ותשפר משמעותית את מערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה. "אנו ממשיכים לקדם את הרחבת רשת המטרונית לעכו ונהריה בצפון ולטירת הכרמל בדרום, ומתכננים להוסיף שירות עירוני נוסף בתוך חיפה, במטרה לאפשר לתושבי הצפון תחבורה ציבורית נגישה, מהירה וזולה".

עיריית טירת כרמל – רחב

חברת "דן בצפון" מפעילה כיום שלושה קווי מטרוניות, באורך כולל של כ-40 קילומטרים. קווים אלה חוצים את חיפה והקריות ומחברים בין ערי המפרץ לחיפה, דרך תחנות רכבת ישראל ומרכזי התחבורה באזור.

המטרוניות יזכו להעדפה בדרך, בצירים הקיימים והמתוכננים וברמזורים. הנהגים במטרוניות ייהנו מהפרדה פיזית בינם לנוסעים, שתאפשר להם נסיעה רצופה ובטוחה. משרד התחבורה הקצה תקציבים ייעודים לשיפור התשתיות במסלולי הקווים, בכללם הקמת סככות חדשות בתחנות, שיפור תחנות קיימות ועוד.

חברת סופרבוס תשדרג את מערכות הטעינה והתיקוף המוצבות בתחנות, וכן את שלטי המידע המעדכנים את הנוסעים על הגעת המטרונית בזמן אמת (next-bus), בשילוט משולב אינטראקטיבי, המציג גם מידע על הקווים השונים.

משרד התחבורה ממשיך לשדרג את התחבורה הציבורית ברחבי הארץ, ולשפר את הנגישות התחבורתית בצפון ובדרום.

השרה רגב "החזון שלי הוא שכל אדם, בכל מקום בארץ, יוכל לצאת מביתו ולהגיע למקום העבודה או הלימודים, בנוחות ובמהירות, מבלי לבזבז זמן יקר ומיותר בעמידה בפקקים ובחיפוש חניה. הפתרון היחידי לכך הוא תחבורה ציבורית זמינה, מהירה ויעילה".

הקווים באשכול זה יופעלו בשתי פעימות. בעוד תשעה חודשים, תפעיל חברת סופרבוס את קווי המטרונית המופעלים כיום, בתוספת שיפורים נקודתיים, וכחצי שנה לאחר מכן תפעיל החברה גם את קווי השירות החדשים

6 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  בהצלחה לחברת ספורבוס.

 2. Danny אמר/ה

  יוזמה מבורכת כל הכבוד אבל מה בדבר תחבורה ציבורית בשבת?

 3. ehudgaled@gmail.com אמר/ה

  יש תחבורה ציבורית בשבת בחיפה למה שאני יודע

 4. חת חתול אמר/ה

  נהגי סופר בוס ונתיב אקספרס מתנהגים נוהגים בצורה מבזה…

 5. ששי אמר/ה

  לא צריך לקרוא לה עם הדרגה בצהל אפשר לחשוב כולה קצינה כושלת

 6. מוטי אמר/ה

  מירי רגב ? אתם לא מאופסים ויחד עם עם כך על המטרוניות לדלג על תחנות שאין בהם נוסעים ואין בקשה לרדת בהם ולנמשיך בנסיעה רצופה
  העצירות גורמות לבלאי ומבזבזות זמן יקר סתם

לא ניתן להגיב