בדיקות קורונה במערכת החינוך • הדיון בעיריית חיפה

לימודים (צילום: משרד החינוך)

מבצע “מגן חינוך” יצא לדרך בחיפה, אחרי בחינה מעמיקה…

מבצע “מגן חינוך” (מבצע בדיקות הקורונה בבתי הספר) שהושק לפני כחודשיים ע”י משרד הבריאות והתחיל כפיילוט במספר ערים בארץ, הגיע אמש (ב’ 28/12/20) לדיון בעיריית חיפה

במסגרת המבצע ייערכו בדיקות לעובדי החינוך ולתלמידי בתי הספר, בתנאי שתהיה הסכמה של לפחות 85% מהמוסד החינוכי. בעקבת אי ההיענות וההסכמה, ירד אחוז ההסכמה ל-75% וגם אז לא נרשמה היענות. על אף זאת, משרד הבריאות יצא לדרך עם המבצע.

בדיון שהתקיים אמש, שני 28/12/20, בעיריית חיפה בהובלת מנהלת אגף החינוך, נציג ממשרד החינוך ומנהלי בתי הספר, הוחלט לאשר את המבצע. אלא שיו”ר הוועד היישובי עופר גרין, התנגד לתהליך האישור, שכן לא הוזמנו כל הנציגים הנוגעים בדבר ובנוסף לא הועלו סוגיות רבות שיש להעלותן, לטענתו, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות בנדון.

יו”ר הוועד ההורים היישובי עופר גרין, אמר בשיחה לחי פה:

אנחנו חושבים שההתנהלות אינה נכונה. מנהלת אגף החינוך בעירייה זימנה את מנהלי בתי הספר ונציג ממשרד החינוך. אנחנו לא ידענו על הישיבה וגם נציגי המגזרים החרדי והערבי לא זומנו. אני לא נגד בדיקות הקורונה במערכת החינוך, רק צריך למצוא את הדרך הנכונה.

יש לשתף אותנו, ועדי ההורים ואת השירות הפסיכולוגי, ולקיים דיון מקצועי תוך בחינה של כל ההיבטים ולקבל החלטות שלא יפגעו בילדים. אם יגיעו צוותים ממוגנים לבתי הספר ויסתובבו בין הילדים, במיוחד ילדי הכיתות הנמוכות, יהיו לדבר הזה השלכות. אני מאמין שאפשר להציב ניידת מחוץ לכותלי בית הספר לביצוע הבדיקות, או שייערכו במקום אחר. צריך לקיים דיון שבו נציג את הטענות שלנו ולקבל החלטות נכונות.
הורים רבים אומרים שלא ישלחו את הילדים שלהם למערכת החינוך אם יבוצעו בדיקות בבית הספר.
עופר גרין (צילום: אלבום אישי)
עופר גרין יו”ר ועד ההורים היישובי (צילום: אלבום אישי)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

ההחלטה טרם התקבלה ותעשה חשיבה מושכלת בנושא. עיריית חיפה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם ועד ההורים היישובי. אין חולק כי הדבר צריך להתבצע בצורה מקצועית ומסודרת עם כל השותפים וכמובן עם נציגות ההורים, במיוחד לאור העובדה כי מדובר בנושא מורכב עם השלכות רבות מעבר לנושאים תפעוליים.

יש לקחת בחשבון היבטים רבים לרבות סוגיות רגשיות, פחד וחרדה בקרב ילדים צעירים. במקרה דנן גם מחויבת חתימתם והסכמתם של ההורים כתנאי לתהליך ושהמידע בנושא, על כל הפרטים חייב להיות בידיהם באופן מלא ומובן על כל המשמעויות.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    מהלך טוב. מבצע ‘מגן חינוך’ הוא מבצע הכרחי. יפה אילנה טרוק ,ראש מינהל החינוך בעירית חיפה על ההחלטה החשובה והאמיצה.יישר כוח לך , אילנה.

הגיבו כאן לכתבה