פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24...

תמונת היום: מפגש מרגש בין ניצולי שואה לנבחרת ישראל בכדור רגל | יד עזר לחבר

קבוצה של עשרה ניצולי שואה, דיירי "הבית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בראשותו של מייסד העמותה מר שמעון סבג שבחיפה, הגיעו לאחל הצלחה ולברך את סגל שחקני נבחרת ישראל בכדורגל השוהה במלון דן כרמל שבחיפה.

1535380_1610547732494013_7292933327242664466_n.jpg

צילום: ג'ו לוציאנו 

וכל זאת רגע קט לפני שהם עולים על כר הדשא בשבת הקרובה, באיצטדיון ע"ש סמי עופר, לקראת המשחקים הגורליים במוקדמות אליפות אירופה.

ניצולי השואה נפגשו עם כל שחקני נבחרת ישראל ביחד עם מאמן הנבחרת אלי גוטמן . היה זה באירוע מרגש ביותר בו לא נשארה אף עין יבשה .

משחקה של נבחרת ישראל נגד נבחרת ווילס , יתקיים ביום שבת 28.3.2014 , בשעה 20:00.

נאחל להם מכולנו הצלחה רבה …. אל אל ישראל !

יצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" הגיעו לברך ולאחל הצלחה לנבחרת ישראל בכדורגל

מאת: כתב החדשות של האתר "חי פה"

קבוצה של ניצולי שואה קשישים , מ"הבית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" הגיעו ביום רביעי 25.3.2015 , למלון "דן כרמל" בחיפה , שם שוהה נבחרת ישראל בכדורגל , כדי לברך את סגל השחקנים והצוות לקראת שני משחקי הנבחרת במסגרת מוקדמות אליפות אירופה נגד נבחרת וולס , שיתקיים בשבת באיצטדיון ע"ש סמי עופר בחיפה , ונבחרת בלגיה , ביום שלישי בשבוע הבא .

10306470_1072536706106418_1665579966446299504_n_(1).jpg

צילום: ג'ו לוציאנומייסד עמותת "יד עזר לחבר" , שמעון סבג , בן לאמא ניצולת שואה מסלוניקי ביוון , ליווה את ניצולי השואה במהלך ביקורם אצל שחקני הנבחרת אמר בתחילת הפגישה: "אני עומד כאן , מול שחקני נבחרת ישראל , וכולי נרגש , נרגש לא בגלל ההתרגשות האישית שלי כחובב כדורגל , אלא בגלל שלמדתי במשך השנים את ההיסטוריה של השואה והבנתי כמה הספורט היה גורם משמעותי להישרדות של אלפי יהודים בשואה ובגטו" . כמו כן , הוסיף בדבריו , כי הוא עומד מול שחקני הנבחרת , לצידי עשרות ניצולי שואה שלא תמיד יודעים למצוא את ריגעי הנחת בחייהם . בנוסף ציין: "הנוכחות של ניצולי השואה כאן במחיצתכם נותנת להם לא מעט רגעים של אושר ונחת אחרי כל הסבל הנוראי שעברו במהלך חייהם בתקופת הצורר הנאצי".
10458497_1610539312494855_1486562758270714568_n.jpg

צילום: ג'ו לוציאנוכל סגל שחקני הנבחרת , מאמן הנבחרת אלי גוטמן , הצוות הניהולי והמקצועי , האזינו בקשב רב לדבריה של ניצולת השואה מרומניה , הגב' חווה הרשקוביץ בת 84 ניצולת שואה , אשר הסבירה להם כמה חשוב עבורם הניצחון במשחקים האלה . סיפרה: "אני וחבריי מתגוררים בקרית החסד ה"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה , ואני פונה אליכם באופן אישי בשמי ובשם חבריי ניצולי השואה ורוצה להגיד לכם , כי באנו לכאן למרות הקשיים הבריאותיים שלנו , רק כדי לתת את בירכתנו הכנה לקראת שני המשחקים החשובים נגד נבחרת וולס ובלגיה במוקדמות אליפות אירופה".

עוד הוסיפה הגב' הרשקוביץ: "בשמי ובשם חבריי אני רוצה לגלות לכם שמבחינתנו הספורט – והכדורגל בפרט – הם הגשר מהמקום ממנו נמלטנו במחנות ההשמדה והגיטאות , רגע לפני שהצורר הנאצי האכזר השמיד 6 מיליון יהודים – אל החופש . מעטים היהודים ששרדו את הרוע והאכזריות של היטלר , חלקם עשו זאת גם בגלל יכולתם הספורטיבית וחוסנם הגופני , אחרי ששרדו את התופת".
11073563_1610540259161427_3334373120625072932_n.jpg
באירוע נכחה גם הגב' שושנה קולמר בת 97 מצ'כוסלובקיה , ניצולת מחנה ההשמדה אושוויץ , אמרה: "אני יודעת שדרך הספורט אנו אומרים כל פעם מחדש עד כמה עם ישראל חי ובועט … תרתי משמע . דרך הספורט ניתן לגשר על פערים , אבל ניתן גם להשיג את המטרה שאתם , כבודדים וכקבוצה מציבים לעצמכם בכל תחום . הספורט הוא דרך להשגת מטרה . המטרה לנצח את המשחקים החשובים האלה ולהגיע לאליפות אירופה . שם , באליפות אירופה , בעצם נוכחותכם אתם תפגינו את עוצמתו של העם היהודי . עצם ההגעה למפעל אירופי ספורטיבי כזה מכובד וגדול – בראש מורם – אחרי הצלחות על הדשא , יעניק לנו , לי ולחבריי ניצולי השואה , הרבה מאד נחת וגאווה".

ועוד סיפרה: "אני רוצה להזכיר לכם שאנו נמצאים שלושה שבועות לפני שאנו , כולנו , מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה . ובאותה נשימה אני נזכרת עד כמה היה עז רצונו של הצורר הנאצי היטלר לארח את משחקי החורף והקיץ בשנים 1935 ו 1936 ואת אולימפיאדת ברלין – 1936 . היטלר רצה להתגאות בהישגים הספורטיביים של הנאצים ולשם כך עיכב במעט את השמדת מועדוני הספורט היהודים ואת הספורטאים היהודים בכלל , אבל מדובר היה רק בעיכוב קל , שלא מנע השמדת מאות ואלפים מהספורטאים היהודים בסופו של דבר . שנה שנתיים לאחר האולימפיאדה התברר כי מארגני פעילות הספורט בגיטו , הם שדאגו לכך שבאמצעות הספורט ובעיקר הכדורגל הונחלו ערכים חינוכיים ונשמרה השפיות והקשר של היהודים לעולם שאבד".

מנהל נבחרת ישראל סטוצינסקי , נראה נרגש ביותר מאד במהלך האירוע המרגש . הוא וכל השחקנים ליוו את סיום דבריה של הרשקוביץ במחיאות כפיים סוערות . מאמן הנבחרת , אלי גוטמן אמר: "זה היה טקס חשוב מאד במסגרת הרצון של כולנו לשמח את כל אלה שסבלו את הצורר הנאצי".

עם סיום האירוע , העניקה ניצולת השואה מפולין הגב' מאניה הרמן בת 97 , לקפטן נבחרת ישראל טל בן חיים ציור מעשה ידיה שבו היא מתארת את אחת האפיזודות הקשות שעברו הניצולים בדרכם למחנות ההשמדה .

בסיום האירוע העניקו ניצולי השואה ומייסד עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג שי קטן ותעודות הוקרה , מהניצולים לכל שחקני וצוות הנבחרת . "זה היה אחד האירועים המרגשים ביותר ויוצא דופן , ונעשה בשבת , כל שביכולתינו לשמח את ניצולי השואה של ה"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" , ובכלל כל ניצולי השואה בישראל", סיכם מנהל הנבחרת.

מייסד העמותה , מר שמעון סבג סבג אמר בסיום האירוע: "ניצולי השואה , לא באו לכאן כדי לבקש חמלה אלא רק לדרוש בהצלחתכם , הצלחת נבחרת ישראל במשחקיה הקרובים . הצלחתכם חשובה לנו בדיוק כמו שהיא חשובה גם לכם !!!" .

אין ספק כי היה זה אירוע מרגש ביותר , ומצד שחקני הנבחרת אף ניתן היה לראות דמעות בעינהם , אכן לא נשארה אף עין יבשה באירוע מיוחד ומרגש זה .

מערכת חי פה - חדשות חיפה
מערכת חי פה - חדשות חיפה
תכנים מחדר החדשות של חי פה - תאגיד החדשות של חיפה והסביבה מייל למערכת: [email protected] צרו קשר: 052-2410689

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון (12.4.2024) בשעות הבוקר במחנה המעפילים בעתלית: עשרות ממעפילי הספינה 'אקסודוס' ובני משפחותיהם התכנסו לקראת חג...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24 כנגד גבר בן 64 אשר שדד בנק בפרדס חנה וגנב 10,000 שקלים. מהמשטרה נמסר לחי פה...