עו”ד פז גולדהורן סגר את משרדו, עזב את הארץ והשאיר לקוחות זועמים | התפתחויות בפרשה

פז גולדהורן

התפתחות בפרשת עו”ד פז גולדהורן מקריית חיים

הפרשה התפרסמה לאחר שבשבוע שעבר יו”ר לשכת עורכי הדין במחוז חיפה, עו”ד תמי אולמן, פנתה לבית המשפט בבקשה למנות את עו”ד אביעד גלס, שיטפל בעניינם של לקוחותיו של גולדהורן, זאת לאחר שנטש את משרדו בקריית חיים והשאיר את דלתות המשרד פתוחות ואת תיקי הלקוחות חשופים לעיני כל.

בית המשפט נענה לבקשתה של אולמן, ומינה את עו”ד גלס כממונה זמני על ענייניו של עו”ד גולדהורן, והוסמך לתפוס את תיקי הלקוחות שלו, ולמנוע כניסת אנשים למשרד.

עו”ד תמי אולמן

“לא היו בלשכת עורכי הדין תמרורי אזהרה ולא הוגשו שום תלונות לוועדת האתיקה נגדו”

הבוקר, שני 28/12/20 התקיים דיון נוסף בבית המשפט המחוזי בעיר, במהלכו הציג עו”ד גלס תמונה מטרידה, ממנה עולה כי מאות פניות התקבלו מלקוחות שנמצאים במצוקה בעקבות הפרשה. גלס הציג את הצעדים שננקטו במהלך השבוע האחרון, כמו מיפוי וספירת התיקים וחלוקתם לעורכי דין חלופיים שימשיכו את הטיפול בלקוחות.

עו”ד טל אבריאל, מ”מ יו”ר לשכת עורכי הדין במחוז חיפה, הוסיף וציין בדיון כי הם זקוקים לשבועיים נוספים כדי להשלים את המיון והבדיקה. סגן נשיא בית המשפט רון סוקול, נענה לבקשה והאריך את הצו בשבועיים נוספים.

גם עו”ד רועי כהן, עוזר היועץ המשפטי לממשלה, החליט הבוקר להעביר את הטיפול בנושא לעו”ד מאיר לוין, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה וזאת לאחר שח”כ קטי שטרית (הליכוד) שיגרה אליו מכתב בנושא. הפנייה של שטרית נעשתה לאחר שסיעת הליכוד בקריית חיים פנתה אליה כשקיבלו תלונות רבות מלקוחות שנפגעו.

מכתבה של ח”כ שטרית:

מכתבו של עוזר היועץ המשפטי לממשלה:

עו”ד טל אבריאל

עו”ד טל אבריאל, מ”מ יו”ר לשכת עורכי הדין במחוז חיפה מסר לחי פה:

המקרה מאוד מצער. אנחנו באמצעות הממונה שמונה נחשפים למקרים קורעי לב. חשוב לציין שלא היו בלשכת עורכי הדין תמרורי אזהרה. בניגוד למקרים אחרים, במקרה הזה לא היו שום תלונות לוועדת האתיקה נגדו. בכל מקרה, נחרדנו מהתמונות ומהסרטונים לגבי מה שקורה בארכיב, ובעניין הזה פנינו לבית המשפט שהאריך את הצו לשבועיים נוספים ומאפשר לממונה גלס להמשיך באיסוף וקטלוג תיקי הלקוחות וחלוקתם לעורכי דינם החדשים.

הלקוחות הנפגעים מספרים שעורך הדין לא טיפל בתיקים שלהם ובעקבות כך התיקים הסתבכו ונגרמו בהם נזקים חמורים. יש כאלה שטוענים שנתנו לו כספים ופיקדון ולא יודעים מה קורה איתם. אני בטוח שתהיה התחשבות ממערכת המשפט שתאפשר לחייבים לקבל ייצוג חלופי ולתקן את הנזקים שנגרמו להם.

אז מיהו עו”ד פז גולדהורן?

עו”ד גולדהורן מוכר באזור חיפה והקריות כעורך דין מצליח בתחום ייצוג חייבים וחדלות פירעון, וחבר הנהלה במועדון הכדורסל מכבי קריית חיים. לפני שנתיים עמד יחד עם יניב שטרית, חבר הנהלת ועד קריית חיים, פעיל ומתנדב חברתי בראש רשימת “עוצמה” שהתמודדה בבחירות המוניציפאליות.

יניב שטרית

יניב שטרית שרץ עימו ברשימת עוצמה מסר לחי פה:

הייתי פשוט המום לגלות כמו כל מי שהכיר את פז מאז הבחירות לא התראינו. פז עזב את הקרייה לפני שנתיים ומאז לא התראינו או דיברנו. ממש עצוב כל הסיפור.

הגיבו כאן לכתבה