כתב אישום הוגש נגד בז”ן בגין זיהום מקורות מים

המשרד להגנת הסביבה הגיש לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד חברת בז”ן באשמת זיהום מקורות מים. החברה מואשמת בהזרמת עשרות אלפי ליטרים של ביוב לנחל גדורה והקישון בעקבות ניסיון רשלני לטפל בזיהום מדלק שדלף מצינור לא תקין של החברה.

003-_נחל_קישון.JPG

נחל קישון צילום: סמר עודה
מכתב האישום אותו הגיש המשרד להגנת הסביבה לבית המשפט עולה, כי צינור לא תקין של החברה גרם לדליפת דלק חמורה וזיהום נחל גדורה ,זיהום קרקע ומי תהום. חברת בז”ן נדרשה לטפל במפגע ולשאוב את הדלק המזהם, אך קבלנים שנשכרו על ידי החברה לצורך הניקוי קדחו בשטח ללא אישור ותאום עם עיריית חיפה ופגעו בקו ביוב ראשי כתוצאה מכך עשרות אלפי ליטרים של ביוב זרמו במשך שעות ארוכות לנחל גדורה ולקישון.

בבדיקה שנערכה למי הנחל לאחר הפגיעה נמצאו חיידקי צואה בכמות גדולה פי 24,000 מהערך המירבי, המותר וחומר אורגני בערכים פי 30 מהמותר המהווים סכנה לבאים במגע עם מי הנחל, לבעלי החיים וגורמים למפגעי ריח. בשל הפגיעה המסיבית בקו הביוב נדרש תיקון נוסף של הצינור כשבוע לאחר מכן, פעולה שהצריכה הזרמה נוספת של שפכי ביוב לים.

יש לציין כי בנחל ישנו מגוון בעלי חיים בהם שוכני מים כמו: צפרדע נחלים, שחריר נחלים ומגדלון מגובשש והוא מהווה ציר ירוק ואקולוגי במרכז מטרופולין חיפה.

בזן_בזן.jpgמבז”ן נמסר לחי פה בתגובה: “מדובר באירוע מקומי ונקודתי מלפני 7 שנים. מאז השקיעה קבוצת בז”ן משאבים כספיים וניהוליים מאסיביים על מנת לצמצם השפעתה על הסביבה ולעמוד בסטנדרטים הסביבתיים והבטיחותיים המחמירים ביותר. את פירות ההשקעה ניתן לראות בדוחות אובייקטיביים של הרשויות, המעידים על שיפור מתמיד בפעילותה הסביבתית של הקבוצה. כתב האישום התקבל רק לאחרונה, כך שבזן לומדת את פרטיו ותגיב בהתאם בבית המשפט”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.