“יד עזר לחבר” חיפה – צהלה ושמחה בחג הפורים !

 

קרית החסד וה”בית החם של ניצולי השואה” של עמותת “יד עזר לחבר” צהלה ושמחה בחג הפורים !

 

פורים_עמותה_1_(4).jpg

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

בחג הפורים שהתקיים בשבוע שעבר חגגו מגדול ועד קטן עם שירה וריקודים ועם תחפושות במסיבות פורים שמחות ועליזות , ביום רביעי התקיימה גם קריאת מגילת אסתר בבית הכנסת אשר במועדון המפואר לניצולי השואה של העמותה , ולמחרת , ביום חמישי התקיימה גם מסיבת פורים גדולה שמחה ועליזה ביותר ומשתה פורימי ב”בית החם” של ניצולי השואה של של עמותת “יד עזר לחבר” שבחיפה .

פורים_עמותה_1_(6).jpg
עם תחילת כניסתו של חג הפורים התכנסו מאות ניצולי השואה של הבית החם , בבית הכנסת של העמותה הנמצא במועדון החדש והמפואר של העמותה. ניצולי שואה בני 70 , 80 , 90 ויותר , ובני משפחותיהם שהגיעו מחופשים , התכנסו ובאו לשמוע את קריאת מגילת אסתר , עם סיומה של קריאת המגילה החלו ניצולי השואה לרקוד כילדים קלי רגליים , במעגלי ריקודים סוערים .
הריקודים היו רבים והשמחה היתה רבה , כמו כן חילקו ניצולי השואה דיירי ה”בית החם” , הזוג הנשוי מרדכי ואסתר ליבר , הוא מרדכי היהודי ורעייתו אסתר המלכה , חבילות משלוחי מנות והפתעות לכל החוגגים .

לאחר קריאת מגילת אסתר והריקודים , עשו ניצולי השואה עשו את דרכם ישירות אל חדר האוכל של העמותה , לסעודת משתה וארוחת ערב חגיגית ומפוארת , תרומת מסעדת “הנמל 24” שבחיפה . עמותת “יד עזר לחבר” מודה לכל מתנדביה הרבים שטרחו ועמלו לטובת רווחתם של ניצולי השואה בחג הפורים , ובהצלחת המסיבה העליזה והגדולה .

פורים_עמותה_1_(8).jpg
עמותת “יד עזר לחבר” נוסדה בשנת 2001 כשהרקע להקמתה היה המצב החברתי והכלכלי הקשה במדינה, כולל ילדים שהלכו לבית הספר ללא ארוחות בוקר וקשישים ללא ארוחה מזינה אחת במשך יום שלם , וחסרי קיום מכובד. מייסדי העמותה, ברוך סבג ואחיו שמעון סבג , שנפצע קשות בתאונת דרכים, החליטו יחדיו לעזור לזולת . העמותה והבית החם לניצולי השואה היא עמותה ארצית, מרכזה ומשרדיה הראשיים נמצאים ברחוב קסל 4 בשכונת הדר בחיפה.

פורים_עמותה_2_(1).jpg
צילומים: רומן לוינגרד , אדיר יזירף .

 

הגיבו כאן לכתבה