האקדמית גורדון מציגה: מרחבי למידה חדשים | צפו

באקדמית גורדון מכשירים את המורים המובילים (צילום: חי פה)

האקדמית גורדון התחדשה לאחרונה במרחבי למידה ברוח ההוראה במאה ה-21 , מרחבים המתווספים לאלו שכבר קיימים בה. תקופת הקורונה מזמנת לאנשי החינוך אתגר חדש – הוראה מרחוק וניצול מדויק של האמצעים הדיגיטליים הקיימים • הסביבה הטכנו-פדגוגית מזמנת לעולם ההוראה אתגרים חדשים, לכן מפתחים באקדמית גורדון שיטות וכלים שיכשירו את הסטודנטים להוביל את מערכת החינוך לעתיד של הוראה מרחוק. מהפכת ההוראה מתחילה כאן.

צפו: מרחבי למידה חדשים והוראה דיגיטלית באקדמית גורדון


פרופסור יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון, מסר לחי פה

המדיניות שלנו היא להכשיר מורים למאה ה-21, מה שאומר שמרחבי הלימוד צריכים להשתנות.  מבנה בית הספר לא השתנה מאז המהפכה התעשייתית וחייבים לעשות את השינוי ולהתאים את צורת הלמידה ואת מבנה הכיתה לימינו. לכן, בנינו קומה חדשה של מרחבי למידה חדישים. הריהוט וכל המערכת הטכנולוגית הותאם לזמננו. טכנולוגיה היא יחסית פשוטה, ניתן לרכוש אותה בכסף, אך החשיבות היא בטכנו-פדגוגיה, כלומר באופן שבו אנו מתרגמים כלים טכנולוגיים לשיטות הוראה אפקטיביות.

פרופסור יחזקאל טלר | מרחבי למידה חדשניים - באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)
פרופסור יחזקאל טלר | מרחבי למידה חדשניים – באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)

לימור הררי, ראש המרכז לחדשנות וטכנולוגיה בחינוך – גורדון, מסרה לחי פה:

תפקיד המורה משתנה. היום, כאשר כל המידע מונגש, המורה הוא מתווך למידה. אחד הדברים החשובים בהוראה היום ובעתיד הוא היכולת לאמץ שינוי ולשגשג במרחב דינאמי. אנו רואים זאת היום יותר מתמיד. המורים וגם אנחנו נדרשים להתנהל וללמוד בתנאים של אי ודאות, כשהמרחב המקוון והממשי מתערבבים זה עם זה. מרחבי למידה צריכים לשמש סביבה בטוחה. כר לשאילת שאלות והבעת דעות נוקבות ככל שיהיו, זו הדרך לעודד יצירתיות וחשיבה אותנטית.

​המרחבים החדשים שלנו פותחו מתוך תפיסה, לפיה למידה צריכה להתקיים הן עם גמישות פיזית והן עם גמישות פדגוגית. הם עוצבו כמרחב פתוח להשראה ולגמישות מחשבתית כך שכל לומד יוכל למצוא לעצמו את הדרך הנוחה לו ללמוד: אם בעמידה, ישיבה, שכיבה, פידול על אופניים – כל תצורת ישיבה לגיטימית לתהליכי למידה. הטכנולוגיה מאפשרת ליצור חוויות למידה לאורך זמן. שימוש במציאות מדומה למשל, יכול לאפשר המחשה רב חושית והבנה מעמיקה של תופעות שונות.

לימור הררי | מרחבי למידה דיגיטליים - באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)
לימור הררי | מרחבי למידה דיגיטליים – באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)


מרחבי הלמידה החדשניים מתווספים לאלו הקיימים במכללה ובהם המרחב האימרסיבי אשר מאפשר לערב בתהליך הלמידה את כל החושים. כיתת העתיד, אשר מאפשרת לחוות הוראה מנחה המובילה להבנה טובה יותר של הנלמד. מסדרון החדשנות, שבו 10 עמדות התנסות. ניידת טכנולוגית. חדר בריחה ועוד.

פרט למרחבים, התחדשה האקדמית גורדון במהלך השנה האחרונה באולפן צילומים, ברחבת כניסה משודרגת ובמעלית נוספת. חשוב לציין שהאקדמית גורדון מכשירה רשויות ברחבי הארץ, על מנת לקדם אותן לטכנו פדגוגיה מתקדמת.

מנהלי הוראה ברשויות המעוניינים בשיתוף פעולה לקידום מערך ההוראה בתחומם, מוזמנים ליצור קשר כאן:

לא ניתן להגיב