סיור בנמל חיפה

030.JPGעד 2005 הנמלים היו גוף אחד ששייך לממשלה למדינה.
מאז הרפורמה הנמלים מתנהלים כל אחד כגוף עצמאי בפני עצמו כשביניהם יש תחרות כשכל אחד מהם מנסה להביא כמה שיותר מכולות לרציפי הנמל.

נמל חיפה הוא הנמל היחידי בישראל שפועל 24 שעות ביממה. הנמל מתפרס על שטח בגודל של 700 אלף מטרים רבועים והוא נותן מענה לכל סוגי המטנים והנוסעים.
בשנת 2012 היה נמל חיפה המוביל במשק בעבודתו.

038.JPG

נמל חיפה שוכן במפרץ טבעי ייחודי, המפרץ מוגן ומאפשר לנמל חיפה לפעול גם בתנאים הכי קשים בחורף.

בנמל חיפה יש מספר מסופים, המסוף הכי פנימי הוא המסוף של אוניות קטנות ואוניות נוסעים המסופים החיצוניים הקרקעית שלהם יותר עמוקה כך שאפשר להכניס אוניות יותר גדולות המכילות יותר מכולות בתוכן. אך עדין נמל חיפה אינו יכול להכיל אוניות שיש בהן למעלה מ 10 אלפים מכולות.
מכולות של דלקים וכימיקלים עוברים דרך נמל חיפה. אפילו חלב עובר דרך הנמל באניות ותוך יומיים מגיעים המוצרים לאירופה.
033.JPG
יש תכניות לבנית נמל פרטי ליד מספנות ישראל תהליך שייקח שנים. כרגע יש גם תיקונים והרחבה של המסוף המזרחי של נמל חיפה. עדין לא הגענו למיצוי המקסימלי של הנמל לקליטת מכולות נוספות, כשהיום ידוע שנמל חיפה יכול להכיל למעלה ממליון מכולות בו זמנית. אנחנו לא קרובים למיצוי האופטימלי בסדר גודל של נמל בינ”ל, ואנחנו יכולים להגיע לשם ולהיות בטופ העולמי.

קברניטים של אוניות מעבירים את שרביט הניווט לקפטנים של האוניות הקטנות הנטצים.
044.JPG
היום הנמל כולו ממוחשב בכל רגע נתון יש מידע על מה שקורה בנמל.
יש תמונת מצב על כל המכולות שצריכות לרדת בישראל ואיזה מכולות הן לייצוא, יש סדר להעלאת המכולות לפי מה הנמל הבא של האניה גודל המכולה והחומרים שנמצאים בה חומרים מסוכנים צריכים להיות בדק של האניה הכי חשוב הוא המשקל של המכולה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. עזרא אמר/ה

    האם מתקיים סיור לקבוצה עד 50 איש בנמל חיפה בתאריך21.5.21 יום שישי?

הגיבו כאן לכתבה