רכז מודיעין הורשע בגין מסירת מידע משטרתי למנהלי בתי בושת, מתן סיוע, העלמת עין ועוד…

אזיקים - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר את גרי רבינוביץ’, רכז מודיעין ששירת בתחנת חיפה ובתחנת טירת הכרמל, בגין מסירת מידע משטרתי למנהלי בתי בושת, מתן סיוע שלא כדין בענייניהם המשטרתיים, והעלמת עין מהעבירות אותן ביצעו ובכלל זה, עבירות בתחום הסחר בבני אדם, כל זאת בתמורה לקבלת טובות הנאה וכספים.

רבינוביץ’, תושב זיכרון יעקב בן 51, הכיר במסגרת תפקידו כרכז מודיעין במהלך שנת 2017, את ברק פגי ששימש כמנהליו של בתי בושת בחיפה שבוצעו בהם פשיטות משטרתיות.

בין רבינוביץ’ לבין ברק נוצר קשר, שבמסגרתו נהגו השניים להיפגש מדי שבוע ולשוחח טלפונית, בין היתר, באמצעות טלפון מבצעי. במסגרת הקשר ביניהם, סיפר ברק לרבינוביץ’ אודות עסקי בתי הבושת שאותם ניהל, על הרווחים אותם מפיק ועל הפעילות העסקית של בתי הבושת. ברק אף עדכן אותו בעניין הבאת נשים לארץ לצורך העסקתן בזנות. רבינוביץ’, תוך ניצול תפקידו, הורשע בכך שסייע לברק, בין היתר בכך שמסר לו מידע על אודות פעילות משטרתית, סייע לו והתערב בעת ביצוע פעילות משטרתית בבתי הבושת שבניהולו של ברק והעלים עין מעסקי בתי הבושת והעבירות הפליליות החמורות שאותן ביצע ברק ושעליהן דיווח לו.

כן הורשע רבינוביץ’ בשיבוש הליכי משפט, שכן באחת הפשיטות המשטרתיות שנערכו על בית הבושת שתחת ניהולו של ברק, ציין רינוביץ בכזב בפני הכוח המשטרתי שפשט על הדירה, כי ברק אינו מפעיל במקום בית בושת ואף הדריך את ברק למסור גרסה שקרית בחקירתו. בנוסף לכך, קשר השוטר קשר שוחד נוסף עם אדם נוסף שהפעיל בתי בושת באזור חיפה, והעניק לו, בין היתר, הגנה מפני פעילות משטרתית, בתמורה לכספים אותם לשוטר.

עו”ד שקד דהן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה:

בית המשפט קיבל את עמדת המחלקה לחקירות שוטרים והרשיע היום רכז מודיעין מאזור חיפה בכך שסיפק סיוע משטרתי לבעלי בתי בושת בחיפה בתמורה לכספים וטובות הנאה שקיבל מהם. בית המשפט קבע כי מדובר במערכת יחסים שוחדית בין שוטר האמון על מניעת עבריינות, אשר מסר מידע פנים משטרתי לבעלי בתי הבושת, סייע בעדם בענייניהם המשטרתיים ואף העלים עין מביצוע עבירות חמורות על ידם. עוד נקבע כי הקשר השוחדי הוא ההסבר היחיד לטיב הקשר ההדוק בין שוטר, נציג חוק במערך המודיעין, הנפגש באופן ידידותי עם עבריינים ומנהלי בתי בושת פעילים ומקיים עמם מערכת יחסים מוסוות, לא מדווחת, מתחת לאפה של המשטרה, תוך שימוש בקודים, לאורך זמן ובתדירות גבוהה. מח”ש טענה כי שוטר אשר נמנע מלדווח על עבירות עליהן הוא מתוודה, מסייע לעבריינים ומוסר מידע פנים משטרתי מחבל בעבודת המשטרה וגורם לפגיעה באמון הציבור

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

3 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  עכשיו בא נראה כיצד יעזור ברק מפעיל בתי הבושת לבושה ששמה גרי רבינוביץ.אחר כך לא מבינים למה הציבור מואס ולא מאמין למשטרה.המשטרה רקובה מבפנים.צריך להפסיק מייד את הנסיעה המשותפת של שוטרים ושוטרות בניידות משטרה בלילה.והמבין יבין…..חוץ מחיים יבין.

 2. שמיל אמר/ה

  בושה בושה בושה אדם שהיה בכיר במשטרה ורכז מודיעין הסתבך ואיבד את מעמדו עבודתו ושמו הטוב . טוב שהמשטרה תזרוק את הקוצים והדרדרים ממנה

  1. גוגו אמר/ה

   אל תדאגו כן ישלחו אותו לכלא אבל את הפנסיה התקציבית ישלמו לו על חשבוננו עד יומו האחרון.עובדתית טיפה העבירה על העלמת מס וטובות ההנאה שגם עליהן צריך לשלם מס.פגיעה בכלכלת המדינה.ועוד