“מתכוננים לחזרת תלמידי החטיבות והתיכונים” • כיתות ה’ – ו’ בבתי הספר בחיפה חזרו ללימודים היום 24/11/20

תלמידים בצל הקורונה (צילום אילוסטרציה)

בתי הספר בחיפה נפתחו הבוקר, שלישי 24/11/20 בחגיגיות, לכבוד חזרתם של תלמידי כיתות ה’ – ו’ שעד היום למדו מרחוק באמצעות ה”זום”

החזרה ללימודים התאפשרה הודות לפעילות והיערכות מדוקדקת של מערכת החינוך במסגרתה הותאמה סביבת הלמידה הפיזית למגבלות שנקבעו במסגרת “התו הסגול”.

מינהל החינוך ביצע מיפוי מקיף של מרחבי הלימוד המאפשרים למידה בקבוצות קטנות, גויסו עשרות עובדי הוראה, אשר שולבו בצוותים החינוכיים של בתי הספר, כדי להעניק לתלמידים מענה של מערכת לימודים מלאה.

התלמידים הגיעו לבתי הספר, שם קיבל אותם הצוות החינוכי בשמחה ומאור פנים.

חזרה ללימודים (צילום: ראובן כהן)
חזרה ללימודים (צילום: ראובן כהן)

לומדים ב”קפסולות”

תלמידי כיתות ה’ – ו’ ילמדו בקבוצות קטנות (“קפסולות”) במסגרת לימודים של שלושה ימים מבית הספר ושלושה ימים בלמידה מרחוק. בנוסף, נפתחו היום כלל הצהרונים בבתי הספר לאחר מאמץ עירוני שכלל גיוס עובדי חינוך וההתאמות הנדרשות.

מתכוננים לחזרת תלמידי החטיבות והתיכונים

המערכת ממשיכה גם בהכנות לחזרתם של תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בחיפה, באותה מתכונת קפסולות, שלושה ימים לימודים בבית הספר ושלושה ימים של למידה מרחוק.

ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
ד”ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)

ממנהל משרד החינוך במחוז חיפה, ד”ר סער הראל, נמסר לחי פה:

יום הלימודים במחוז חיפה, נפתח בהצלחה וללא תקלות ונרשם שיעור נוכחות גבוה מכלל התלמידים בשכבות ה-ו. התלמידים הנרגשים שמחו לחזור לספסל הלימודים לאחר תקופה ממושכת של למידה מקוונת. חזרת התלמידים התקיימה בישובים “ירוקים” ו”צהובים” בלבד.

בישובים כתומים ממשיכים בלמידה מרחוק

עוד הוסיף הראל, כי בישובים כתומים, המשיכה מערכת החינוך לפעול על פי המתווה הקודם (חינוך מיוחד, ילדים ונוער בסיכון, קדם יסודי, יסודי א-ד), כאשר תלמידי כיתות ה’-ו’ המשיכו את הלמידה מרחוק.

בתי הספר היסודיים, מתורגלים במניעת התקהלויות, נערכו להגעה מדורגת של התלמידים ולשיבוץ קבוצות תלמידים באזורים שונים בחצרות, בזמן ההפסקות.
לפי המתווה, כיתות ה’-ו’ תלמדנה בקבוצות קבועות של עד 20 תלמידים בקבוצה, לפחות 3 ימים בשבוע ולפחות 14 שעות שבועיות. הלמידה בשכבות אלו תהיה בקבוצות קבועות, ללא תחלופה ומעבר של התלמידים בין הקבוצות.

לעודד צוותי חינוך לבצע מבדקי סקר קורונה

חשוב שנעודד צוותי חינוך לבצע מבדקי סקר קורונה. הבדיקות המדגמיות לצד מרכז השליטה, אשר מנטר באופן שוטף וסדור בדיקת תחלואה, מהווים מנגנון נוסף וחשוב, שנועד לצמצם ולקטוע את שרשרת ההדבקה במערכת החינוך.

לאפשר לתלמידים כניסה מדורגת בטוחה ונעימה, לשגרה

עם החזרה לבית הספר, חשוב לאפשר לתלמידים כניסה מדורגת לתוך שגרה בטוחה, מוכרת ונעימה. ההזדמנות לשתף ולעבד יחד את חוויות התקופה, חשובה ליצירת התחלה מחודשת. חשוב לשלב פעילויות המחזקות קשרים חברתיים ושיח תומך בהיבטים רגשיים. כמו כן, חשוב להיות ערניים לכך שהתלמידים משקיעים בעת הזו משאבים רגשיים בהתמקמות החברתית, לצד החשש המלווה את הלמידה בצל איום הקורונה.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור לימודים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו