לאן נעלם הפסל מכיכר מאירהוף

לכל האזרחים המודאגים שפנו אלינו הפסל בכיכר מאירהוף לא נגנב אלה נלקח ע”י העירייה לשיפוץ

בוקר 25.01.15 נדהמו תושבי השכונה ובעלי העסקים לא לראות את הפסל בכיכר מאירהוף

לאן נעלם הפסל?

ZR3_4535-11.jpgתגובת העירייה: הפסל לא נגנב !
הפסל הוסר על ידי העירייה לצורך טיפול שוטף וחידוש – בגמר עבודות התחזוקה יוחזר הפסל למקומו.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

  הפסל "חמישה" לא נגנב… ! הוא הוסר לשיפוץ ויוחזר למקומו !
  השמועה בכיכר מאירהוף עברה מפה לאוזן…הפסל נגנב. ובכן….. ממש לא !!! הפסל "חמישה" יצירתו של האומן בוקי שוורץ ז"ל , שהוצב בכיכר בשנת 1973, הזדקן ונדרש לשיקום.

  הפסל המתנשא לגובה כ – 7 מטר הוסר באופן יזום ונלקח לסדנתו של עמי אטיאס אחראי על תחזוקת פסלי ושלטי החוצות שם יעבור ניתוח השתלת לב ריאה שלאחריה יוצב שוב בכיכר.

  באלבום "פיסול חוצות בחיפה" שיצא לאור בהפקת עיריית חיפה בשנת 2012, נכתב על הפסל: "פיסלו של שוורץ מורכב מ – 5 קוביות רצופות העולות השמיימה. הקוביות נושקות האחת לשניה בפינה אחת בלבד ולמעשה מתגרות בכוח המשיכה, דבר היוצר מתח ופליאה אצל הצופה. בשנות ה – 60 החל שוורץ ליצור פסלים ברוח המינימליזם הגיאומטרי, השפעה שניתן לראות גם בפסל זה, עקב השימוש בדימוי אחר החוזר על עצמו צורנית וצבעונית.

  התפיסה הצורנית – מינימליסטית עליה מתבסס הפסל, מבקשת כדברי שוורץ :"ליצור מציאות פיסולית חדשה מהיחידות הגיאומטריות הפשוטות והבסיסיות ביותר."
  [attachment=1:25o8d2i6]ZR3_4533-11.jpg[/attachment:25o8d2i6]

  מה שלא נראה לעין הוא צינור מתכת העובר בין הקוביות מעין "עמוד שידרה"…! אשר גם מהווה את החיבור לבסיס הפסל. אותו "עמוד שידרה" הוא ש"הזדקן" ונוצר חשש כי יקרוס בסערות החורף וחו"ח בנופלו, יפגע באנשים מהרבים הפוקדים את הכיכר.

  גם קונסטרוקטור שהובא למקום אישש את האבחנה הראשונית וכך, הפסל הוסר באופן מבוקר על ידי מסגרים ורתכים מנוסים והובל אחר כבוד לסדנת העירייה. עמי אטיאס ישפץ את הפסל , ישתיל לו עמוד שידרה חדש, עמיד וחזק והפסל יוחזר אחר כבוד למקומו בכיכר מאירהוף.

  בהזדמנות זאת גם בסיס הפסל ישוקם מה שיעניק לו שנים רבות של תצוגה מרשימה.

  הפסל "חמישה", פרי יצירתו של בוקי שוורץ ז"ל אשר נולד בשנת 1932 בירושלים ונפטר בשנת 2009 ,פסל ואמן וידאו ארט, חי ויוצר בתל אביב ובניו יורק. למד ב"מכון אבני" ובבית הספר לאמנות סט. מרטין בלונדון, שם גם לימד בין השנים 1966-7. שוורץ הציג בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, זכה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל. עבודותיו הוצגו בארועי אמנות בינ"ל כגון הביאנלה בונציה, הביאנלה של מויזאון הוויטני בניו יורק והדוקומנטה בקאסל.

  כאמור, הפסל "חמישה" עשוי פוליאסטר, מוצב משנת 1973 בכיכר מאירהוף, קריית אליעזר.
  [attachment=0:25o8d2i6]ZR3_4535-11.jpg[/attachment:25o8d2i6]

הגיבו כאן לכתבה