עומדות ועומדים ביחד • מול ההטרדות המיניות והאפליה | סטודנטים בחיפה

עומדים ביחד באוניברסיטת חיפה (צילום: עומדים ביחד)

הבחירות לאגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה: תא ‘עומדים ביחד’ מוכן למהפך

לאחר 20 שנה בהן אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה נשלטת על-ידי אותה קבוצה, תא הסטודנטים של ‘עומדים ביחד’ מוכן להביא מהפך ולקדם מאבק בהטרדות מיניות, הורדת שכר הלימוד ושוויון לסטודנטים הערבים

תא הסטודנטים של תנועת ‘עומדים ביחד’ באוניברסיטת חיפה, נרשם לבחירות לאגודת הסטודנטים באוניברסיטה, אשר יתקיימו ב-9/12/20, כאשר יו”ר האגודה ייבחר כשבוע לאחר מכן, במועצה הראשונה.

14 נשים

‘עומדים ביחד’, מריצים מטעמם 22 מועמדים, יהודים וערבים, מרוב חוגי האוניברסיטה, כאשר 14 מתוכם הן נשים.

אביה באבא חזן, מועמדת מטעם תא ‘עומדים ביחד’:

הסיבה שאנו מריצים רוב נשי, היא כי חרטנו על דגלנו להילחם בתופעת ההטרדות המיניות באוניברסיטה. לאור סדרה של מקרים בשנים האחרונות בהם מרצים הטרידו מינית סטודנטיות, התא החתים כ-800 סטודנטים על עצומה הדורשת לשנות את תקנון הטיפול בהטרדות מיניות באוניברסיטה במטרה לחולל מהפך בתחום הטיפול בהטרדות המיניות. כמו כן, אנחנו נדאג שאגודת הסטודנטים בהובלתנו תיתן גב וליווי לסטודנטיות וסטודנטים שהוטרדו. 

רשת ביטחון בזמן הקורונה

“מאבק חשוב נוסף שלנו, נוצר בעקבות הקורונה, והוא ליצור לסטודנטים רשת ביטחון לתקופת הקורונה” מוסיפה באבא חזן. “סטודנטים רבים נפגעו מהמשבר הכלכלי, לכן אנו שואפים לתת סיוע כלכלי, חברתי ואקדמי לסטודנטים/ות, בכל קושי הנוצר מהלמידה המקוונת וממשבר הקורונה.
אנו גם רוצים לפתוח חדרי למידה עבור סטודנטים שביתם לא מאפשר תנאים ללמידה מרחוק. נוסף על המאבק הזה בתוך האוניברסיטה עצמה, אנחנו גם חלק ממאבק ארצי להורדת שכר הלימוד” היא מוסיפה. “אנחנו מובילים מאבק ארצי של אגודות הסטודנטים וההתאחדות הארצית להורדת שכר הלימוד עד לביטולו, מתוך תפיסה שלימודים באקדמיה צריכים להיות נגישים לכולם”.

עומדים ביחד באוניברסיטת חיפה (צילום: עומדים ביחד)
עומדים ביחד באוניברסיטת חיפה (צילום: עומדים ביחד)

מענה לקשיים הספציפיים

בתא עומדים ביחד אומרים, שכ-תא סטודנטים יהודי-ערבי משותף, חשוב להם במיוחד לדרוש שהאגודה תיתן מענה לקשיים הספציפיים איתם נאלצים להתמודד הסטודנטים הערבים בתקופה משבר הקורונה, כדוגמת תשתיות אינטרנט רעועות, המקשות על חיבור יציב לרשת ועל למידה מרחוק בזום.

אביה באבא חזן, ‘עומדים ביחד’:

חשוב לנו ליצור נגישות למחשבים ולאינטרנט לכל הסטודנטים, ע”י כך שהאגודה תעמיד גבוה בסדר העדיפות שלה את העיקרון של נגישות שווה ללמידה. קרוב למחצית מהסטודנטים הם ערבים, אבל הנוכחות של השפה והתרבות הערבית בקמפוס לא מספיקה, ואת זה צריך לשנות. אם אגודת הסטודנטים תונהג בידי תא ‘עומדים ביחד’, נפעל למען שוויון לציבור הסטודנטים הערבים, נפעל להנכחת את השפה הערבית במרחב הציבורי של האוניברסיטה, לקיום אירועי תרבות שמכבדים את כל הסטודנטים, ולהפסקת כל צורות האפליה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
 1. אבי אמר/ה

  מי שבוחר ללמוד באונ’ המעדיפה ערבים על יהודים, שלא ילין שכך קורה.
  לא במקרה מכנים אותה “ביר זית”..
  לא במקרה החיפאים החכמים נוסעים ללמוד בת”א, הרצליה או ב”ש..
  לא במקרה יש אפליה$ מתקנת בתנאי הקבלה לערבים.
  לא במקרה, לא מתחשבים בחיילי מילואים.
  לא במקרה הדוקטורטים המזעזעים שיוצאים שם.
  לא במקרה “לומדים” שם עסקנים ופעילים פוליטיים של השמאל הקיצוני.
  עצוב? מקומם? כן.. זה המצב העגום.
  גם החפלות והפרעות הסדר הציבורי של הסטודנטים המתגוררים בעיר.
  לא במקרה שוקלים להסיר ממנה את תמיכת המדינה ויפה שעה אחת קודם.. כי מעשיה גורמים לדעתי, נזק רב למדינה, לאזרחים ולדעת הקהל העולמית.